Бісероплетіння і дерева з бісеру

Бісероплетіння було незаслужено забуте на довгі роки, але сьогодні зайняло своє законне місце серед безлічі видів рукоділля. Привертає бісероплетіння рукодільниць усього світу необмеженими можливостями моделювання різноманітних виробів з кольорових намистинок, які сьогодні вражають своєю різноманітною кольоровою гамою і фактурою.

Сьогодні можна зустріти чарівні вироби з бісеру, які гармонійно поєднують в собі і вкраплення з натуральних каменів і дерева, шкіри і металу.

Історичні корені бісероплетіння йдуть у далекі часи. Першими навчилися робити скло в Єгипті більше 4000 років тому, і стали застосовувати скляні кульки для прикрас. Різнокольорові скляні кульки можна було зустріти у вигляді прикрас у жінок. Спочатку збиралися скляні намистини на кінський волос, потім стали нанизувати намистини на травинки, і лише пізніше стали застосовуватися для цієї мети нитки. Це було зародження бісероплетіння. У XXI столітті інтерес до бісеру поновився у всьому світі. Сучасна молодь стала захоплюватися плетінням так званих «фенечек» — яскравих браслетиків з бісеру на зап’ясті. Згодом умільці стали розширювати сферу застосування бісеру, з’явилися сучасні прикраси, гламурні сумочки, розшиті бісером і стеклярусом, картини, квіти з бісеру та навіть бісерні дерева. Інтерес до бісеру привів до появи барвистих видань з кольоровими фотографіями і схемами, які описують прийоми і дають схеми плетіння. Стали проводитися виставки, на яких майстри бісероплетіння, виставляють свої роботи, що вражають уяву простої людини. Відкрилися спеціальні магазини, що пропонують в продаж різноманітний бісер, а також супутні матеріали, за допомогою яких можна творити бісером-диво. Сьогодні навчитися бісероплетінню можна на спеціалізованих курсах.

Дуже оригінально виглядають дерева з бісеру, що представляють собою справжні витвори мистецтва. Щоб створити бісерне дерево, буде потрібен не один день роботи і посидючість, т.к. робота ця дуже копітка і вимагає терпіння. Зате результат порадує не тільки саму рукодільницю, але і всіх оточуючих. Щоб зайнятися виготовленням дерев з бісеру, потрібен певний досвід в бісероплетінні. Спробуємо допомогти в цій складній, але цікавій справі.

Також цікаве:  Як зробити браслет з резинок «Тротуар» без станка

Спочатку слід визначитися з видом дерева, яке повинне вийти в результаті творчого процесу. Тут фантазії немає меж. Можна зробити бісерне деревце у вигляді бонсая, сакури, ялинки і пальми, гліцинії і квітучого дерева, грошове дерево, оригінально виглядає дерево «скромниця».

Спробуємо провести майстер-клас з виготовлення бісерного деревця сакури.

Візьміть 15 грам зеленого і 45 грам рожевого бісеру. Наріжте для деревця кілька шматків дроту по 70 см завдовжки. Відступите від кінця дроту 15 см і зробіть петельку, щоб бісер не зсипався з дроту. Тепер можна почати нанизувати на дріт рожеві намистинки. Через кожні 0,5-0,7 см слід додавати зелені бусинки — по 4-5 штучок. Це будуть надалі листочки. На кожній гілочці повинно бути в середньому по 15 квіточок з бісеру. Коли на дроті буде потрібна кількість бісеру, можна приступити до збору гілочки. Складіть дріт навпіл, і починайте скручувати маленькі квіточки з зеленими листочками. Для маленького деревця слід зробити не більше п’яти маленьких гілочок, які слід зібрати в пучок. Якщо потрібно більш пишне деревце, можна зробити до 8 таких гілочок-заготовок. Потрібно зробити 9 пучків. Таким образів, має бути зібрано 54 маленьких гілочок. Потім приступаємо до збору дерева з бісеру, скручуємо дріт і отримуємо красиве блідо-рожеве деревце — японську сакуру. Тепер слід обмотати стовбур деревця білою флористичною стрічкою, дротом, або нитками, краще використовувати «муліне».

А ось тепер варто зайнятися горщиком для деревця. Підберіть підходящу за розміром вазочку, горщик або коробочку. Наповніть її силіконом або пластиліном. Тепер можна встановити дерево з бісеру в імпровізований грунт, і закріпити, щоб воно не впало. Далі слід прикрасити поверхню грунту. А стовбур деревця потрібно пофарбувати коричневою фарбою. Можна використовувати будь-які фарби, навіть дитячі. Розправте все гілочки, і дерево з бісеру готово.

Також цікаве:  Бісероплетіння для початківців: Прості схеми бісероплетіння

Можна виготовити дерево з бісеру за допомогою плоского плетіння. Гілочки у дерева виходять тонкими, а якщо їх зібрати у великій кількості, то дерево виходить повітряним. Для роботи слід взяти блідо-зелений і золотистий бісер, приблизно 200 грам, а також 50 грам коричневого бісеру, дріт, нитки, клей ПВХ. Для виготовлення гілочок потрібно взяти дріт 40 см завдовжки, і нанизувати на нього по черзі 5 зелених бісерін, потім 1 коричневу і далі 5 золотистих бісерин. Робимо петлю і закріплюємо нею ці намистини, продовжуємо також робити такі петлі з бісером, приблизно з кожного боку дроту по 5-6 штук. Потім скручуємо дріт і одержуємо гілочку. Потрібно зібрати до 100 таких гілочок. Тепер слід приступити до складання дерева з бісеру. Слід гілочки прикручувати по одній і обмотувати стрижень кольоровими нитками «муліне». У нас вийде в результаті дуже пухнасте деревце, і ствол буде закривати листя. Сам стовбур слід обмотати білою флористичної стрічкою або тканиною, і потім пофарбувати в коричневий колір. Все деревце зібрано. Тепер слід посадити його в горщик. Варто заздалегідь підібрати відповідний розмір для дерева. Щоб дерево не падало, заповніть горщик пластиліном або силіконом. Сам горщик також можна прикрасити. Візьміть папір, з якого роблять декоративні квіти, скрутіть смужку в тонкі трубочки і щільно приклейте їх одну до одної, тобто викладіть горщик красивими кольоровими візерунками.

Творчості в бісероплетінні немає меж. Все залежить від фантазії автора і наявного матеріалу. Можна зібрати будь яке деревце, головне, фантазія автора і його руки.

Джерело: hobbyblog.org

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...