Вироби з бісеру зі схемами

Виготовлення виробів з бісеру це дуже захоплюючий процес, і часом дуже важко відірватися від схем і зайнятися іншими справами. Але ось такий дракончик в яйці обов’язково прийдеться до душі вашим дітям.

Матеріали, необхідні для виконання моделі: бісер гематитового, червоного, білого кольорів, трошки жовтого прозорого бісеру; рубка і стеклярус золотого кольору, дві маленькі зелені намистини.

За схемою № 1 плетемо мордочку. Верхня половина голови, в районі пасти обплітається рубкою (в колір зубків), решта обплітається основним кольором (зубки так же виплітаються на нижній частині голови). Основний колір верхньої частини приплітається до нижньої частини голови. У передній частині верхньої половини пришиваються чорні бісеріни або дрібні намистини — це будуть ніздрі. Вушка плетуться цегляним стібком за схемою № 2 на 5 бісерину з поступовим зменшенням: перше і друге убавлення через 2 ряди, третє — через 4 ряди, четверте — через 2 ряди і в кінці 1 бісерина. Вушка пришиваються до верхньої половини голови.

Починаємо плести тільце дракона з шиї. Набираємо 16 бісерін, з’єднуємо в коло і плетемо мозаїчний джгут за схемою № 3 з поступовим збільшенням до 12-ти бісерін через кожні 3-4 ряди, додаток починається після 3 см прямого відрізка. Шийку пришиваємо до голови. Пришиваємо по шиї (через рівні проміжки) жовті бісеріни — це буде «гребінець». Лапки начитаємо плести з долоньок джгутом «ндебеле» на 6 бісеринах за схемою № 4 на висоту 4 рядів. Складаємо джгут навпіл і нанизуємо пальчики з 6 бісерін (5 бісерін + одна, голку знову пропускаємо через перші 5 бісерін і закріплюємо на протилежній стороні долоні). Плетемо лапку на 10 бісеріну «мозаїчним» джгутом на висоту 3 — 3,5 см. Долоньки пришиваємо до лапок, а лапки до тіла.

Також цікаве:  Вишивка гладдю: Як вишивати гладдю, техніка вишивання, основні стежки

Крила плетуться цегляним стібком із золотої рубки. На дріт нанизується бісер основного кольору на висоту 5-6 см + 1 бісерина, дріт пропускаємо назад в нанизаний бісер, нанизуємо ще 4,5 — 5 см основним кольором + 1 бісерена, дріт пропускаємо назад в нанизаний бісер, нанизуємо ще 4 — 4,5 см основного кольору + 1 бісеріну і пропускаємо дріт назад. Тепер починаємо заповнення крил плетінням «цегельний стібок». Закріплюємо леску між першими «стовпчиками» основного кольору на дроті і плетемо, прямо додаючи з боку меншого стовпчика по 1 рубці через 2 ряди. Не доплітаючи 1,5 см до кінця меншого стовпчика, ділимо кількість рубки на 2 і виплітаємо ці половинки окремо, збавляючи по 2 рубки з внутрішньої сторони. Так само виплітається і друга половина крила. Інше крило плететься асиметрично першому. Крила пришиваються до тіла трохи нижче лапок.

Яйце плететься по будь-якій схемі обплетеного яйця до потрібного розміру. Зробити зубчики. Тельці вшити в яєчко. Набрати на нитку бісер основного кольору (приблизно 1,5 м) і вив’язати джгут. Джгут укладаємо в яйце так, що б між тільцем і яйцем не було пустот, і пришиваємо його.

Для підставки можна використовувати будь-яку кришечку від баночок з дитячим харчуванням, обплітаючи її будь-яким способом, як кабошон.

Джерело: biserart.ru

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...