Вишивка бісером

Вишивка бісером популярна вже не одне століття. Це приємне хобі допомагає відпочити, але вимагає певного терпіння. Виконуючи нескладні дії, описані нижче, ви легко навчитеся вишивати бісером.

Вишивка бісером. Як вишивати бісером — Інструкція

Перш ніж приступати до вишивки бісером, прочитайте до кінця.

1. Потрібно підібрати схему для вишивки. Бажано, щоб вона була нескладною. Можна скористатися схемами для вишивки хрестом.

2. Вибрати канву для вишивки. Найкраще підійде канва Aida 14, тобто 55 клітин в 10 см.

3. Промазати канву клеєм ПВА, розправити й висушити. Завдяки цьому вона стане міцніша і жорсткіша, не буде розшаровуватися по краях і на ній буде набагато зручніше вишивати.

4. Підібрати бісер необхідного розміру і кольору. Для вишивки картин найчастіше використовують бісер № 10. Розмір бісеру залежить від розміру канви і навпаки. Якщо підібрати бісер неправильного розміру, то між намистинами буде видна канва або, навпаки, вони будуть прилягати одна до одної дуже тісно і не вийде вирівняти напрям бісерин.

5. Вам знадобляться нитки № 40 армовані. Якщо таких ниток немає, можна навощіть наявні, наприклад, за допомогою свічки. Бажано, щоб нитка була такого ж кольору, що й канва.

6. Придбати голки для бісеру № 12 або № 10. Вони тонше і на них простіше нанизувати бісер.

7. Знайти підкладку з ДСП. Бажано, щоб довжина її була більше ширини канви приблизно на 7 см. Якщо канва не вміщується на підкладці, її варто акуратно підвернути під неї.

8. Покласти канву на підкладку і прикріпити її кнопками. У міру просування вишивки потрібно пересувати канву по підкладці і закріплювати кнопками.

9. Насипати бісер жменьками за кольорами на шматочки паперу або тканини. Бажано покласти їх туди, де менш імовірно змахнути їх рукою. В процесі вишивки бісер потрібно захоплювати безпосередньо голкою.

Також цікаве:  Вишивка гладдю: Як вишивати гладдю, техніка вишивання, основні стежки

10. Відріжте потрібну довжину нитки. На один ряд вистачить нитки, яка в 5 разів більше ширини вишивки.

11. Починайте вишивку з верхнього або нижнього ряду малюнка і далі робить вишивку рядами. Напрямок вишивки залежить від того, якою рукою вишивати. На початку і в кінці кожного ряду потрібно закріплювати нитки. Можна використовувати майже всі види швів, але найчастіше використовується арочний або вприкреп.

12. Кількість бісеру в кожному ряду повинна бути рівною кількості клітин на схемі.

13. Після закінчення ряду і закріплення нитки, не відрізайте її, а пропустіть через весь бісер до початку ряду. Це закріпить їх, вирівняє нахил.

Вишивка бісером це не так складно, як може здатися на перший погляд. Процес і результат вишивки завжди приносить багато задоволення.

Джерело: www.kakprosto.ru

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...