Вишивка гладдю: Майстер-клас з фото

Вишивання гладдю, або художня вишивка, відомі людству дуже давно. Зародився цей вид рукоділля на Сході. Стародавні греки, римляни, перси і єгиптяни з давніх часів прикрашали свій одяг вишивкою. Вони навіть приписували винахід цього, дивного за красою, виду рукоділля своїм численним богам. З історичних джерел нам відомо, що вишивка існувала вже в VI-V столітті до нашої ери. Уміння вишивати цінувалося завжди, і даний вид рукоділля дуже швидко поширився по світу.

На Русі вишивальниці були в особливій пошані. Вишивали все, що можна було прикрасити за допомогою кольорових ниток! Вишивкою прикрашали одяг, взуття, предмети побуту, навіть попони й сідла для коней! Тривалий час рукодільниці вишивали, передаючи майстерність у спадок. І, лише в кінці XVIII століття, стали відкриватися перші школи з навчання мистецтву вишивання. З’явилися професійні вишивальниці.

У наш час існують майстерні з вишивання обрядового одягу і предметів, з виготовлення декоративних панно та килимів, а так само з виготовлення театральних костюмів. Але вишивка, як домашнє рукоділля, ніколи не припиняла свого існування.

Сьогодні ми познайомимо Вас з вишиванням гладдю. Існує багато видів вишивки гладдю. Ми розповімо вам про найпростіші і популярні.

Гладь буває односторонньою і двосторонньою. Це найпоширеніші її види. Ще є атласна гладь, російська, тіньова, прорізна і біла гладь. Є гладь з настилом і без настилу. Існують так само особливі прийоми вишивання, що застосовуються в різних видах гладі.

Ми будемо сьогодні вчити вас цьому маленькому чуду — «малювання голкою по тканині». Адже дуже часто художню гладь порівнюють з образотворчим мистецтвом.

Для роботи Вам знадобиться малюнок майбутньої вишивки. Можна знайти підходящу «схему» в журналах по рукоділлю або намалювати малюнок самостійно. Тематика вишивок гладдю різноманітна, але для початку нехай це буде простий квітковий сюжет. Наприклад, звичайна ромашка в куточку білої бавовняної наволочки або батистової носової хустки.

Також цікаве:  Як зробити rainbow loom браслет з резинок і намистин

На основу під вишивку підійде бязь, тонкий льон, бавовняна тканина, батист. З ниток починаючому «художнику» краще взяти звичайне муліне (бавовна) потрібних кольорів. Необхідною річчю для новачка у вишиванні будуть п’яльці. Їх потрібно підбирати за розміром вишивки.

Якщо малюнок за розміром займає в діаметрі 10 см, то і п’яльці повинні бути на 10 — 20 см. Допускається більший розмір п’ялець, але ніяк ні менший. Справа в тому, що пересувати вишивку неможна, якщо вже вишитий шматочок тканини потрапить під круги п’ялець, то вишивка може бути зіпсована.

Ще підготуйте голки з гострим кінчиком. Їх довжина повинна бути невеликою. А ось вушко у голок для вишивання має бути подовженим. Візьміть голочки довжиною 25 — 30 мм.

Більш довгою голкою вишивати незручно. Товщина голки залежить від товщини тканини, по якій Ви будете вишивати. Для щільних тканин голка повинна бути тоншою, ніж для легких.

Для перенесення малюнка на тканину купіть спеціальний термопереводной олівець і кальку. За допомогою цього олівця, малюнок треба нанести на кальку, потім, поклавши кальку на тканину, пропрасувати її праскою. Таким чином, малюнок віддрукується на тканині. В подальшому, після прання, олівець зникне. Можна замість олівця використовувати звичайний копіювальний папір.

Підготовчий етап закінчений. Тепер можна приступати безпосередньо до вишивання. Накладіть тканину на менше коло п’ялець і затисніть її великим колом. Малюнок повинен бути точно по центру. Розправте складки і сильно натягніть тканину з усіх сторін.

Для першої вишивки будемо використовувати двосторонню гладь. Це найбільш простий метод вишивання, і він добре піддається новачкам.

Вишивати будемо у дві нитки. Вставте в голку муліне зеленого кольору. У ромашки вузькі, «зручні» для вишивання листочки. З вершини листка почніть вишивку косим стібком, тобто під кутом до центральної жилки. Працюємо тільки на одній його половинці.

Також цікаве:  Програми для дизайну квартири, планування квартири, ремонт та моделювання Вашої кімнати

Стібок повинен «лежати», як лежать жилки на справжніх листках. Петельки кладіть близько, щоб не було просвітів.

Після закінчення цієї роботи замініть нитку на світло-зелену. Вишийте другу половину листочка. Листок готовий. Так само чинимо з усіма іншими листочками.

Гілочки вишиваємо спеціальним стебельчатим швом. Зовні він нагадує шнур. Короткі стежки часто лягають поруч (також по косій) і трохи перекривають один одного.

Підійшла черга самої ромашки. Вишиваємо серединку, для неї підійдуть жовті чи помаранчеві ниточки муліне. Круглу деталь добре вишивати російською гладдю з настилом. Для цього прошийте серединку по колу маленькими (звичайними) стібками.

Тепер виконайте прямі вертикальні стібки на 1-2 мм меншого розміру, ніж коло серединки.

Далі вишивайте середину квітки прямими горизонтальними стібками точно по її діаметру. Вийде опукла кулька, так звана «Пампушка». Опуклі елементи виглядають на вишивках дуже ефектно.

Тепер займемося пелюстками. Так як ромашка біла, вона погано буде читатися на білому тлі. У вишивці Ви можете дати волю своїй фантазії. Експериментуйте. Можна взяти світло-блакитний колір для пелюсток або ніжно-рожевий. А можна вишити їх шовковими нитками, а по контуру більш темним муліне. Варіантів багато! Пробуйте!

Ми думаємо, що у Вас все вийшло!

Тепер починайте наступну вишивку, на якій буде невеликий букетик або рибка. Складність нарощуйте поступово, і через деякий час Ваші вишивки вже будуть прикрашати весь будинок!

Автор статті та фото: Надія Дубровіна

Джерело: webneedlework.ru

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...