Вишивка хрестиком: про схеми, матеріали і техніку вишивки

Отже, Ви зайшли безкоштовні схеми вишивки хрестиком і вирішили зробити свою першу вишивку. Але перед початком Вам варто було б трохи дізнатися про матеріал на якому Ви будете вишивати,  зазвичай тканину для вишивки називають «канва». У першу чергу зверніть увагу на якість придбаної канви, зробити це можна випробувавши її на сипучість. Не секрет, що вартість канви безпосередньо впливає на якість. Якщо це ваша перша вишивка хрестиком, використовуйте ту канву яка не стане тягарем для вашого бюджету.

Якщо Ви визначилися з вибором канви для вашої вишивки хрестиком, то приступимо до підбору ниток для вашої схеми вишивки хрестиком. Зараз з’явилася безліч магазинів які пропонують велику кількість ниток для вишивки хрестиком або просто «муліне». Поступово набираючись досвіду ви неодмінно освоїте різні техніки вишивання хрестиком і будете використовувати такі нитки як вовняні нитки, пофарбовані в ручну або муліне з додаванням люрексу. Але якщо Ви вирішите зробити роботу з шовкових ниток неодмінно пам’ятайте, їх потрібно берегти від намокання.

Тепер підберіть собі голку яка виготовлена ​​безпосередньо для вишивки хрестиком. Визначити таку голку зовсім просто вона не має гострого носика, а має сильно закруглений кінець. Саме така голка здатна просто розсовувати нитки тканини, а не проколювати як звичайна голка для штопання. Неодмінно зверніть увагу на вушко, воно повинно бути зручним для Вас, розмір голки повинен бути ретельно підібраний для зручності і не створювати дискомфорт при вишиванні. У багатьох досвідчених вишивальниць у багажі не одна голка, все залежить він кількості ниток використовуваних при виготовленні вишивки хрестиком.

Вишивка хрестиком: Як правильно почати вишивку

Всі схеми вишивки хрестиком починають вишивати саме з середини. Найпростіший спосіб знайти центр канви це просто скласти її навпіл. Але не забувайте, що всі безкоштовні схеми вишивки хрестиком індивідуальні і вам варто ретельно вивчити схему і знайти оптимальне місце для початку вишивки.

Також цікаве:  Вироби з бісеру своїми руками: Ваза з малюнком

Не забувайте, важливе правило, що б ваша вишивка була ідеальна, всі стежки повинні бути в одному напрямку. Тільки тоді, коли ви придбаєте достатнього досвіду Ви будете робити стежки і в зворотному напрямку, але це тільки для досягнення особливого зорового ефекту вашої вишивки.

Техніка укладання стібків у вишивці хрестиком

Напевно Ви вже чули, що досвідчені майстри вишивають декількома способами. При звичайному методі вишивки хрестом, Ви починаєте і закінчуєте хрестик і вже потім приступаєте до наступного. Датський спосіб використовується на великих ділянках, спочатку вишивається половина хрестика і в міру повернення хрестика закінчуються.

З часом Ви навчитеся комбінувати ці два способи, вишиваючи більшу кількість хрестиків «Датським» способом, а окремі розкидані хрестики традиційним методом. Звичайно ж випробувавши обидва способи Ви зрозумієте, що датський метод найбільш ефективний і при вишивці хрестиком у вас не виникнуть труднощі з місцем розташування на канві.

Вчіться, використовувати різні методи при цьому не забувайте, що Ваша вишивка хрестиком повинна ідеально виглядати і зі зворотного боку.

Джерело: vse-rukami.ru

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...