Вишивка хрестиком: Як вишивати хрестиком

Вишивка хрестиком відноситься до лічильної вишивки по цілій тканині. Вишивка хрестиком є одним із стародавніх видів рукоділля. Вишивати хрестиком можна по спеціальній тканини (канві). Канва нашивається на матеріал і по ній вишивається малюнок, потім нитки канви можна обережно висмикнути. За бажанням можна вишивати на тканині з великою і рівною ниткою, що складає правильні квадрати, наприклад по полотну. Вишивати краще гобеленової голкою.

Вишивка хрестиком. Як вишивати хрестиком

Хрестик потрібно виконувати двома перехресними діагональними стібками. Всі верхні стібки мають лежати в одному напрямі. На вивороті тканини повинні проходити рівні прямі смуги, розташовані в одному напрямку, вони можуть бути вертикальними або горизонтальними. Щоб малюнок виходив гарним, стібки  хрестика спочатку потрібно робити в одному напрямку, а потім у протилежному напрямку перекриваючи Перші стібки. (Схема а).

Якщо хрестик вишивається по вертикалі, то треба зробивши один стібок знизу вгору на вивороті тканини перейти прямо вгору і, проколовши голку на лицьову сторону, потрібно зробити косий стібок вниз наліво. Зробивши на вивороті прямий стібок догори, потрібно перейти до утворення третього хрестика. (Схема б).

В деяких випадках потрібно вишивати хрестик по діагоналі (схема в).

При бажанні хрестик можна вишивати по точкам. Для цього на міліметровому папері малюється потрібний візерунок і накладається на кальку. Кальку і  міліметровку складають разом і тонкою голкою роблять проколи на кінцях хрестиків по всьому малюнку. Маленькі точки друкуються на тканини і по ним можна вишивати хрестиком.

Подвійний хрестик складається з чотирьох перехрещуються стібків, перші два йдуть по діагоналі і два по основі. Кожен хрестик вишивається повністю, починаючи зі звичайного хрестика. Вишивши хрестик, після другого стібка голку вколюють на середину між двох верхніх проколів, потім роблять долевой стежок зверху вниз і поперечний зліва направо.

Також цікаве:  Як зробити браслет з резинок «Веселий канатик»

Напівхрестик, який також називають розписом, являє собою двосторонній шов, в якому лицьові і виворітні стібки з’єднані в безперервну лінію. Виконується напівхрестик в два ходи. Перший хід йде зліва направо, для його виконання прокладаються діагональні лицьові стібки по рахунку ниток. На виворітній стороні тканини виходять такі ж стібки, але нахилені в іншу сторону. Для виконання другого ходу потрібно працювати у зворотному напрямку. Необхідно заповнювати проміжки між лицьовими стібками, роблячи проколи в місця проколів першого ряду стібків.

Косичка або прутик вишивається рівною смужкою, яка заповнюється перехресними стібками. Для його виконання проколюють тканину з вивороту на лицьову сторону і роблять стібок по діагоналі вгору направо, потім проколюють тканину справа наліво і, вийшовши на поверхню тканини, роблять подовжений стібок вправо вниз. Підхопивши тканину, справа наліво, роблять наступний діагональний стібок. На виворітній стороні тканини повинні виходити дві паралельні лінії по краях смужки.

Як бачите вишивка хрестиком це не так вже і складно.

Джерело: Бабушкины советы

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...