Дерево з бісеру

Ви напевно вже чули, читали або навіть робили дерева з бісеру своїми руками. Сьогодні я поділюся з Вами своїм досвідом створення одного дерева з бісеру та ідеями, пов’язаними з їх виготовленням взагалі.

Існує багато технологій виготовлення дерев з бісеру. Сьогодні я розповім про випробувану вже багато років тому найпростішу технологію: бісерні петельки.

На фото зліва Ви бачите кінцевий результат роботи: готове дерево з бісеру і дроту з листочками-петельками.
Для роботи над деревом Вам знадобиться бісер (можна залишки, сюди ж можна додати і намистини), дріт, пластилін, фольга, універсальний клей, ножиці для нарізання дроту, пінцет або плоскогубці.

Передусім необхідно заготовити листочки. Для цього можна відразу нарізати дріт на багато приблизно однакових відрізків по 10-15 см і на кожен надіти по 10-12 бісеринок. Можна спочатку нанизати на дріт весь бісер, а потім відокремлювати потрібну кількість бусинок, відрізати шматок дроту і закручувати його. У кожному разі, бісеру доведеться нанизати чимало.

Кожен 10-ти сантиметровий відрізок дроту з бісером потрібно скрутити, сформувавши бісерну петельку. Це можна робити голими руками (я робила саме так) без жодних інструментів, але можна для цього скористатися і простим пінцетом або навіть плоскогубцями. Тоді треба діяти так: бісер пересуваємо на середину відрізка дроту, робимо з нього каблучку, перехрещуючи дріт. Місце схрещення щільно тримаємо між великим і вказівним пальцями лівої руки, а правою рукою скручуємо всі вільні кінці дроту, затискаючи її пінцетом або плоскогубцями спочатку в парі сантиметрів від місця схрещення, потім (коли скрутимо цей відрізок) нижче, потім ще нижче, і так поки не закрутимо весь дріт. Руками виходить, але менш рівно і красиво, ніж з використанням допоміжних інструментів.

Також цікаве:  Прикраси з бісеру: схема плетіння кольє

На листочки крім бісеру і намистин можна надягати що завгодно, наприклад, монетки (з дірочками), тоді у Вас вийде дане грошове дерево своїми руками! А якщо додати до цього роздруковані на принтері малюсінькі купюри (скрутити їх конусами, проколоти дірочку і надіти на дріт, а потім ще підклеїти прозорим клеєм, щоб краще трималися), то це буде дуже грошове дерево!

Після того, як будуть підготовлені листочки, треба з’єднувати їх у гілочки по кілька штук, а гілочки скручувати в ствол. Тут вже зовсім справа смаку в плані кількості, розміру і порядку.

Можна подивитися на звичайне дерево на вулиці і зрозуміти принцип з’єднання гілок у стовбур. У різних дерев він буде разюче відрізнятися. Тому, якщо Ви хочете зробити дерево схоже на сьогодення, уважно спостерігайте, як творить природа, і спробуйте повторити її шедевр.

Простіше, звичайно, робити фантастичні дерева і з’єднувати листочки в гілки і стовбур так, як подобається Вам і як підказує фантазія.

Можливо, в ході скручування дерева виявиться, що Ви зробили недостатньо листочків. Будьте готові накрутити ще листочків!

Тепер справа за основою, в якій буде стояти дерево. Раніше мені цей етап здавався самим нудним і нецікавим, а тепер мені навпаки здається, що плести саме дерево — це лише підготовка до найголовнішого і вимагає багато художнього смаку і фантазії, до встановлення дерева на основу.

Основою може послужити співрозмірний дереву квітковий горщик, в який треба буде залити гіпс або інший  матеріал (не забудьте гарненько попередньо заклеїти в горщику дірочку!). Крім цього квітковий горщик можна заповнити камінчиками і залити клеєм або просто обкладати ствол в горщику змазаними клеєм камінням. Якщо ви заливали горщик гіпсом, то зверху на нього можна теж наклеїти пісок, камінчики, мох, засушену траву або листя, намистинки, бісер, тканину, бантики, пір’я … Загалом, все, що Вам підкаже буйна фантазія.

Також цікаве:  Вишивка хрестиком: Як навчитися вишивати хрестиком?

Деякі використовують як основи не горщик, а інші ємності, навіть блюдця. Головне, щоб зберігалося відчуття реальності, щоб основа була важче деревця і щоб стовбур міцно тримався.

Найкрасивіші варіанти основ для дерев — це, звичайно, натуральні мінерали. Це найскладніший випадок, адже стовбур дерева повинен внизу розходитися на окремі пучки дроту — коріння. А вже ними дерево має кріпитися до каменя. Подекуди дріт для кращого кріплення можна і підклеїти прозорим клеєм, але краще обійтися тільки  властивістю дроту. Пучки можна скрутити разом під каменем (так дерево безумовно буде триматися міцно), головне, щоб мінерал від цього не втратив рівновагу!

Що стосується ствола, то його можна залишити необробленим, змотаним з дроту. Можна обмотати стовбур будь мотузкою, ниткою (відповідною за кольором або пофарбувати після засихання клею) або флористичною стрічкою (дізнайтеся в квіткових магазинах, вона буває різних кольорів, але іноді у продажу просто відсутня як така) або замінити флористичну стрічку нарізаною на смужки газетним або туалетним папером. Папір в такому випадку треба змастити ПВА, а потім зверху пофарбувати акриловими або іншими наявними у Вас підходящими для таких робіт фарбами. Такий ствол з пап’є-маше виглядає дуже реалістично, і забарвлення додає особливу чарівність (папір можна зім’яти і отримати при наклеюванні складочки, які потім при забарвленні підкреслити. Можна наклеїти на деякі (північні) частини ствола мох, а можна прикрасити ствол намистинами, бісером (особливо якщо Ви робите фантастичне дерево), обв’язати його бантиком …

Таким вийшло моє деревце з бісеру:

Я не використовувала для підставки ні горщик, ні каміння. Я просто закріпила нижню частину стовбура (розділивши на кілька частин) в шматку пластиліну, який обклеїла фольгою від пари цукерок за допомогою універсального клею.

Також цікаве:  Бісероплетіння - подарунок своїми руками

А яким буде Ваше рукотворне бісерне дерево?

Автор: Юлія Часовських

Джерело: www.vsehobby.ru

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...