Квіти з бісеру: 30 сантиметрова Французька квітка з бісеру

Вироби з бісеру — живе надання старовини. Були часи, коли бісер шанувався нарівні з дорогоцінними каменями і навіть використовувався замість грошей. Однією з найяскравіших сторінок в історії бісеру по праву можна вважати епоху французького бісероплетіння. У Франції до кінця XVIII століття квіти з бісеру користувалися величезним попитом, їх можна було зустріти всюди — в магазинах, салонах, на вівтарях церков, ними прикрашали люстри, вази і підноси.

Квітка «Француз» — висота 30 см.

Техніка французького плетіння, мабуть, найпоширеніша серед прийомів бісероплетіння. Не дивно, адже квіти і листя, виконані в ній, виходять ажурними і повітряними. Цю техніку ще називають низання дугами або круговим плетінням. Ми з Вами спробуємо різні варіації такої техніки.

Для створення квітки з бісеру нам знадобиться:

1. Дрібний бісер наступних відтінків (бісер матовий):

  • Білий або молочний — 50-60гр.
  • Світло зелений (колір молодої трави) — 50-60 гр.
  • Темно зелений (або мікс темно і світло зеленого) — 50 гр.
  • Жовтий — 20 гр.
  • Чорний — 10 гр.

2. Бісерний дріт — 1-1,5 котушки

3. Металева основа з отворами для квітки (див. фото) — 2 шт.

4. Дріт алюмінієвий (мідна) для каркаса діаметром 1,5-2 м-близько 2 м.

5. Керамічний горщик

6. Нитки (муліне або взуттєві шовкові)

7. Флористична стрічка

8.Декор (декоративний пісок)

9. Гіпс

10. Клей ПВА

11. Лак автомобільний прозорий аерозоль

Практично всі частини квітки виготовляються французькою технікою плетіння (низання дугами) з різними варіаціями. Принцип плетіння побудований таким чином:

заготовлюється вісь з певною кількістю бісерін (кількість залежить від розміру листа, див. рис.1) і низька з бісером. Низка і вісь перекручуються (рис.2). Потім з заготовленої низькі з бісером виплітаються дуги. Перша дуга один раз обплітає вісь нагорі, після чого повертається вниз і обплітає вісь внизу. При цьому кут між віссю і низькою може становити 90 або 45 градусів. Подібним чином виплітаються інші дуги, кількість бісерін в них поступово збільшується. Кількість дуг визначається розмірами листа.

Також цікаве:  Квіти з бісеру схеми: братки

Крок 1. Підготовка частин квітки.

Листя.

Для виготовлення листя готуємо низьку з темно зеленого бісеру (або міксу). Згідно вищевказаної схеми робимо вісь з 20 бісерин. Низьку і вісь перекручуємо. Потім з низки починаємо виплітати дуги. Для гостроти листа кут між віссю і низькою повинен становити 45 градусів. Як видно на фото № 4 на вісь після кожної дуги одягаємо по одній бісерині, це дозволить зробити лист більш повітряним і приховати нерівності бісеру. Таким чином, робимо 5 дуг. Готовому листу надаємо гостру форму. Дріт в вершині листа (вісь) акуратно подгибается і обрізається.

Готуємо 6 листочків.

Бутон.

Бутон виготовляється з бісеру двох кольорів білого і світло зеленого, тому низьку не готуємо, а відрізаємо дріт на довжину близько 70-80 см. Дотримуючись основної схеми, готуємо вісь з 7 зелених і 7 білих бісерін. Дріт і вісь перекручуємо. Потім починаємо виплітати дуги — при цьому кількість зелених та білих бісерін варіюється в різних пропорціях (див. фото нижче). Кут між віссю і низькою повинен становити 45 градусів. Таким чином, робимо 3 дуги. Готовому листу надаємо гостру форму. Дріт в вершині листа (вісь) акуратно подгибается і обрізається.

Так готуємо 5 пелюсток бутона.

Велика квітка

Пелюстки великої квітки виготовляються в техніці зубчастого французького плетіння. Для роботи заготовлюється вісь з 11 зеленими і 8 білими. Дріт відрізаємо від котушки на довжину близько 1 -1,2 м і перекручуємо з віссю. Робимо першу півдугу, закріплюємо у верхній частині осі, після чого повертаємося вниз. Кількість зелених та білих бісерін варіюється в різних пропорціях (див. фото нижче). Вершина листа буде складатися з 2 дуг. Кут між віссю і низькою повинен становити 45 градусів. Наступна дуга закріплюється до попередньої, не доходячи до осі ~ 0,7 — 1 см (рис. 4) і повертається назад до нижньої частини осі, тим самим утворюючи зубчик. Так виконується плетіння трьох зубчиків. Дріт в вершині листа (вісь) акуратно подгибается і обрізається.

Також цікаве:  23 схеми Орігамі: Як просто зробити Орігамі

Таким способом виготовляємо 5 зубчастих пелюсток.

Середня квітка

Пелюстки середнього бутона виконуються так само, як і для крупноїквітки. Вісь складається з 12 зелених і 8 білих бісерін. Кількість дуг навколо центральної осі — 2 шт. Кут між віссю і низькою повинен становити 45 градусів. Кількість зубчиків — 1шт.

Тичинка

Тичинки виконані в техніці петельного плетіння. На відрізку дроту довжиною 15 — 20 см. посередині робимо одну петлю. Петлі чорної тичинки складаються з 5 бісерін, жовтої — з 12 бісерин. Для двох квіток нам необхідно підготувати 14 чорних і 24 жовтих тичинок.

Чашолистки

Чашолистки плетуться так само, як і лист квітки. Вісь складається з 8 зелених бісерин. Кількість дуг навколо центральної осі — 2 шт. Кут між віссю і низькою повинен становити 45 градусів. Для двох кольорів нам необхідно сплести 12 чашолистків.

Крок 2. Підготовка та складання.

Для складання квітки нам необхідна металева кругла основа з отворами (2шт.), така як показано на фото нижче. В центральні 7 отворів простягаємо чорні тичинки, потім навколо них протягуємо жовті. У решти отворів по краю розподіляємо пелюстки квітки. Так збираємо велику і середню квітки.

Для підготовки листя нам необхідні нитки муліне зеленого відтінку і відрізки гнучкого дроту діаметром 1,5 — 2 мм і довжиною 12-15 см. До дроту, як до каркасу міцно пріматуємо нитками сплетені листя.

Перед складанням основної гілки бутон і кожну квітку приматуємо міцною ниткою (взуттєва шовкова) до дроту (діаметр 1,5 — 2 мм і довжиною близько 30 см). Потім кожну гілку з квіткою декоруємо флористичною стрічкою.

Коли листя і квіти підготовлені, приступаємо до складання гілки з квітами. Переходи між гілочками спочатку обмотуємо міцною ниткою, а потім декоруємо флористичною стрічкою. На кінці каркаса робимо петлю.

Також цікаве:  Вироби з бісеру: Бісероплетіння - схеми способів низання

Крок 3. Декорування.

«Садимо» нашу квітку в керамічний горщик, попередньо ущільнивши зсередини стінки горщика зім’ятим шаром паперу. Готуємо розчин гіпсу і води консистенції густої сметани і заливаємо в форму. Коли склад висох приступаємо до декорування.

Автор: Гладишева Оксана

Джерело: biserok.org

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...