Модульне орігамі: Схема квітів

У дитинстві кожен з нас складав вироби з паперу. Кораблики, літачки, жаби — традиційні паперові іграшки. Однак терплячі японці не зупинилися на цьому. Орігамі — це ціла культура, мистецтво паперової пластики. У сьогоднішній статті я познайомлю Вас з одним з видів цього мистецтва — модульним орігамі.

Вже з назви зрозуміло, що в основі цих виробів лежать модулі, які, вставляючи один в одного, збираються як конструктор. Тому перше, що нам необхідно освоїти — створення модуля. Для цього нам знадобиться стандартний аркуш формату А4 1. Розрізаємо лист на 16 рівних частин, як показано на малюнку.

2. Беремо один листочок і згинаємо його навпіл.

3. Ще раз навпіл і розгортаємо назад. Перевертаємо складкою до себе

4. Слідуємо лініях, звертаємо краю до центру.

5. Перевертаємо і загинаємо нижні одвороти наверх. При цьому куточки загинаємо за трикутник.

6. Розгинаємо, склавши маленькі трикутники по намічених лініях, і знову загинаємо одвороти наверх. Складаємо навпіл.

7. Модуль готовий.

8. З одного боку він має кишеньку, яка буде нам необхідна при складанні.

Не лякайтеся такого довгого опису. Насправді сам модуль робиться елементарно і дуже швидко. Варто один раз розібратися, і далі Ваші руки будуть крутити модулі самі собою. Наступне, що необхідно знати, перш ніж приступати до збірки — модуль має 2 сторони:

Коротку

і довгу

Це важливо, тому що під час конструювання ми будемо скріплювати модулі по довгій або короткій стороні. І, нарешті, перейдемо до самого процесу творення. Я покажу Вам одну просту схему з модульного орігамі. Освоївши її, Ви зможете братися вже за більш складні моделі. Схема «Ромашка» 1-й і 2-ї ряди будуть складатися з 20 модулів рожевого кольору. При складанні модуль ставиться на коротку сторону, як показано на картинці.

Також цікаве:  Вироби з бісеру схеми: Сережки з бісеру у вигляді кулі

3-ий ряд збираємо з 10 жовтих модулів, модуль ставимо на довгу сторону. На цьому етапі будьте уважні, скріплюються хвостики сусідніх модулів. Тобто у нас виходить скріплення в шаховому порядку.

Після цього перевертаємо квіточку і інші ряди будемо складати модулями на короткій стороні.

Четвертий ряд — 10 жовтих модулів

П’ятий ряд — на кожен модуль одягаємо по 2 елементи. Збірка відбувається таким чином, щоб вільна кишенька опинилася всередині. Таким чином, нам знадобиться 20 модулів білого кольору

Останній 6-й ряд буде складатися з 30 білих модулів. На 2 модуля одягаємо по 3 елементи, знову-таки вільні кишеньки повинні залишитися всередині.

Сама квітка готова, залишилося зробити стебло і листочки. Для цього нам знадобиться звичайна соломинка і ізолента зеленого кольору.

Обмотуємо соломинку ізолентою, робимо листочки з кольорового паперу або з тієї ж таки ізоляційної стрічки. Вставляємо стеблинку в серединку квітки. Для цього трохи стисніть пелюстки ромашки, і з заднього боку утворюється отвір для соломинки. Потрібно сказати, що спеціального закріплення не буде потрібно, стеблинка і так буде чудово триматися.

Зробіть ще кілька таких ромашок, і у Вас вийде чудовий весняний букет. Такий виріб зможе стати і хорошим подарунком друзям і близьким.

Джерело: alimero.ru

Переклад українською: 4lady.in.ua