Зачіски з косичок: 10 способів плетіння косичок

Коса «Риб’ячий хвіст» або косичка «Колосок»

Гарний «риб’ячий хвіст», або «колосок», відмінно виглядає на прямому густому і блискучому волоссі. Даний спосіб плетіння коси забезпечує віддзеркалення світла у всіх напрямках, створюючи ефект сяйва. Для урочистих випадків можна прикрасити зачіску стразами (продаються в пакетиках в магазинах). Їх приклеюють до шпильок і розташовують у довільному порядку по всій довжині коси.

Матеріали: обтягнута гумка, прикраса для волосся

1. Зачесати все волосся назад. Для початку плетіння відокремити дві тонкі прядки волосся, одну з лівої скроні і одну з правої. Кожна прядка повинна бути товщиною приблизно 2,5 см.

2. Працюючи на задній стороні голови, перехрестити прядки — праву над лівою.

3. Притримуючи прядки правою рукою і притискаючи їх до голови, захопити лівою рукою нову прядку з-під лівої прядки. Нова прядка повинна бути того ж розміру, що й попередня.

4. Нову ліву прядку перехрестити з правою прядкою, наклавши її зверху, і притиснути до голови лівою рукою.

5. Правою рукою захопити нову прядку з правого боку. Перехрестити нову праву прядку з лівою збільшеною прядкою, накладаючи її зверху, і притиснути до голови правою рукою.

6. Повторювати етапи 5-5 до шиї.

7. Продовжувати плести «риб’ячий хвіст», витягаючи прядки з-під «кінського хвоста» і перехрещуючи їх по центру. (Хоча волосся не було закріплене гумкою, вони все одно будуть спадати уздовж спини у вигляді «кінського хвоста».)

8. Закріпити кінець коси обтягнутою гумкою. При бажанні можна приколоти прикрасу для волосся

Французька коса

Як тільки ви навчитеся плести просту косу, можна буде перейти до наступного етапу — класичної французької коси. Для її виконання використовується той же прийом, що й для простої коси, за винятком того, що кожен раз ви повинні вплітати нові прядки. Слабо заплетений варіант французької коси не представляє особливих труднощів. Він виконується з широких прядок волосся на потилиці. Пізніше ви навчитеся плести тугі французькі косички, захоплюючи прядки з боків голови і заплітаючи їх у напрямку до потилиці. Слабо заплетена коса французька хороша сама по собі, вона може стати однією з ваших улюблених повсякденних зачісок.

Матеріали: обтягнута гумка, бант або інша прикраса

1. Для початку потрібно зібрати волосся з передньої частини голови, верхівки і боків. Волосся на потилиці заплітаються пізніше.

2. Розділити зібране волосся на три прядки і почати заплітати косу звичайним способом.

3. Перед тим як другий раз приплітати ліву прядку, потрібно захопити додаткову тонку прядку, розташовану поряд з основною.

4. Потім так само захопити додаткову прядку для правої прядки. По черзі повторювати етапи 3 і 4, кожен раз захоплюючи нові тонкі прядки.

5. Дійшовши до шиї, продовжити плести просту косу по всій довжині волосся і закріпити її кінець гумкою. На завершення закрити гумку бантом або іншою прикрасою.

Перевернута французька коса

Перевернута французька коса подібна простій слабо заплетеній французькій косі. Відмінність полягає в тому, що переплетення прядок виконується в напрямку вниз, а не вгору. В результаті виходить незвичайна коса, що привертає увагу оточуючих. Для її виконання потрібні певний досвід і вміння, але, освоївши просту, слабо заплетену французьку косу, ви зможете виконати і цю модель. Вона прекрасно підходить для урочистих випадків і вносить різноманітність у ваш набір зачісок.

Матеріали: обтягнута гумка, шпильки

1. Зібрати волосся з лоба, боків і верхівки. (Волосся на потилиці заплітаються пізніше.)

2. Розділити зібране волосся на три прядки. Праву прядку перевести вліво під середньою прядкою. Потім під середньою прядкою перевести вправо ліву прядку.

3. Перед тим як переплітати праву прядку вдруге, треба спочатку захопити частину вільного волосся, збільшивши тим самим обсяг прядки. Права прядка повинна перехрещуватися з середньою прядкою під нею, а не над нею. Тільки тоді вийде справжня перевернута коса.

Також цікаве:  Як підібрати колір волосся? Корисні поради

4. Так само же слід захопити частину вільного волосся і з лівої прядки. По черзі повторювати етапи 3 і 4, міняючи місцями прядки і захоплюючи додаткове волосся з кожної переплітаємої прядки.

5. Починаючи з потилиці, трохи вище шиї, і далі по всій довжині волосся потрібно плести звичайну косу, але зовнішні прядки пропускати так само під середньою прядкою, а не над нею. Кінець коси закріпити обтягнутою гумкою, Підігнути косу і закріпити її шпильками у шиї.

Бокові косички — джгути

Ця модель являє собою перекручені французькі джгути. При їх виконанні точно так же додаються додаткові прядки, як при плетінні французької коси, Вигадливо скручені прядки створюють на голові ефектний рельєфний узор з волосся. Ця зачіска свого роду витвір мистецтва, і навколишні неодмінно поцікавляться, як вам вдалося її зробити.

Матеріали: обтягнута гумка, шпильки, стрічка

1. Зробити спереду проділ в будь-якому місці за бажанням і закінчити його на середині верхівки. Продовжити проділ на потилиці, ведучи його точно по середині.

2. Вам доведеться виконувати зачіску в два етапи — спочатку на одній стороні, потім на інший. Для початку потрібно зачесати волосся з лівого боку від проділу в напрямку до потилиці. Відокремити спереду невелику  прядку (А). Вона повинна йти від проділу до скроні і бути товщиною приблизно 2,5 см. Якщо ви хочете виконати більш тугі косички, то прядки повинні бути меншого розміру. Перекрутіть цю прядку в напрямку від обличчя приблизно три рази і затисніть джгут правою рукою.

3. Лівою рукою відокремте другу прядку (В), що знаходиться під тією, що затиснута в правій руці. Нова прядка повинна дорівнювати за розміром першій та проходити від проділу через голову до обличчя.

4. Перекрутити прядку (В), затиснуту в лівій руці, в напрямку від обличчя приблизно на три оберти. Перехрестити її з тією прядкою, що знаходиться у вашій правій руці (А), пропустивши її під цією прядкою. Поміняти руки місцями.

5. (А) Перекласти обидві прядки в праву руку, притримуючи пальцями, перехрестити прядки, розділити їх і перекрутити. Стиснути пальцями прядки, щоб вони не розкрутилися. (B) Лівою рукою відокремити нову прядку подібно попередньій. Перекрутити цю нову прядку (С), потім перехрестити її з нижньою прядкою (А) під верхньою прядкою (В). Поміняти місцями руки, з’єднати прядки А і В у одну  прядку, потім перенести обидві прядки в праву руку.

6. Повторювати етапи 4 і 5 до шиї.

7. Від шиї продовжувати формувати косу-джгут по всій довжині волосся; перекручувати обидві прядки і перехрещувати їх в одному напрямку. Закріпити кінець джгута обтягнутою гумкою.

8. Точно також зробити джгут на іншій стороні проділу, виконуючи етапи 2-7 в зворотному напрямку.

9. Підвернути кінці джгута всередину і закріпити під косою за допомогою шпильок.

10. Обв’язати стрічкою підсукані джгути і зверху зав’язати бант.

3. Косички — джгути, закручені вперед

Ця чудова модель напевно доведеться вам до душі. Вона дуже схожа на зачіску з бічними косичками-джгутами. Основна відмінність — джгути, перекручуються в напрямку вперед, тобто до обличчя, а не назад. В наш напружений час, коли у жінок залишається занадто. Мало часу на ретельне укладання волосся, ця зачіска дозволяє кардинально змінювати свій вигляд і в мить ока перетворюватися з сіренької мишки на справжню красуню.

Матеріали: зажим для волосся

1. Зробити проділ спереду в будь-якому місці за бажанням, закінчивши його на середині верхівки. Потім продовжити проділ вниз строго по середині потилиці.

2. Вам потрібно буде виконати джгути спочатку на одній стороні, потім на інший. Розчесати волосся з лівого боку від проділу в напрямку до потилиці. Відокремити прядку волосся (А) спереду обличчя. (В цю прядку повинне увійти волосся від проділу до скроні, товщина приблизно 2,5 см.) Перекрутити цю прядку в напрямку до обличчя приблизно на три оберти або до тугого джгута і затиснути її в лівій руці.

Також цікаве:  Зачіски з розпущеним волоссям

3. Правою рукою відокремити другу прядку (В), розташовану за тією, що знаходиться у вас в лівій руці. Нова прядка повинна бути точно такого ж розміру, що і попередня, і включати волосся від проділу до обличчя.

4. Перекрутити прядку волосся, що знаходиться в правій руці (В), в напрямку до обличчя приблизно на три оберти або до тугого джгута. Накласти її зверху на прядку, що знаходиться у вашій лівій руці (А). Поміняти руки місцями.

5. Перекласти обидві прядки в ліву руку, притримуючи пальцями так, щоб прядки залишалися перехрещеними, окремими один від одної і перекрученими. (Спробуйте тримати одну прядку між безіменним і середнім пальцями, а іншу — між середнім і вказівним.) Стиснути кулак, не даючи прядкам розкручуватися. Правою рукою відокремити нову прядку волосся точно так само, як і попередню. Перекрутити нову прядку, потім пропустити її під нижньою прядкою (А) і поверх верхньої прядки (В). Поміняти руки місцями, з’єднати прядки А і В у одну, потім перекласти дві інші в ліву руку.

6. Повторювати етапи 4 і 5 до початку шиї. Закріпити джгути зажимом.

7. Так само зробити коси джгути на іншій стороні від проділу, виконуючи етапи 2-6 і змінюючи напрямки для лівої і правої сторін.

8. З’єднати кінці обох джгутів у початку шиї. Далі заплести волосся в просту косу.

Для більш нарядної зачіски загорніть косу нагору трохи нижче потилиці. Закріпіть шпильками не щільно, але надійно.

Французькі коси зі стрічкою

Вам подобається ця хитромудра зачіска для урочистих випадків. Попросіть подругу заплести вам маленькі, тугі й рівні косички, Для цієї зачіски потрібна стрічка, найкраще з металевою ниткою. Вона додає зачісці блиск і міцніше тримається у волоссі, ніж атласна стрічка. Як тільки ваша подруга освоїть плетіння косичок зі стрічками, зачіска буде виконана дуже швидко. І ви самі переконаєтеся, що результат вартий витрачених на неї зусиль.

Матеріали: обтягнута гумка, шпильки

1. Зробити спереду проділ по діагоналі, починаючи збоку і далі під кутом 45 градусів до середини верхівки. Далі вести проділ вниз точно по середині потилиці.

2. Вам потрібно виконати французькі коси по черзі з кожного боку від проділу. Прядки повинні бути тонкими, тугими і щільно прилягати до голови. Для початку підкласти одну стрічку під першу прядку, залишивши зверху 15 см. У процесі формування коси пропускати стрічку під кожною знову доданою прядкою. При цьому стрічка буде вплітатися в косу, переходячи з одного боку на іншу, взад і вперед поперек коси.

3. Від шиї продовжувати плести просту косу і вплітати стрічку, підкладаючи її під прядку, яку перетинає іншу прядку. Закріпити кінець коси обтягнутою гумкою.

4. Повторити етапи 2 і 3, заплітаючи волосся на іншій стороні голови.

5. Перехрестити коси біля початку шиї (а) і підвернути кожну косу до центру. Акуратно приколоти шпильками (b). Зав’язати кінці стрічок бантом.

Коса з чотирьох прядок

1. Ретельно розчешіть чисте злегка зволожене волосся і зачешіть їх на потилицю. Розділіть волосся на чотири прядки, приблизно рівні за величиною.

2. Починайте плетіння з правої крайньої прядки. Візьміть її в праву руку і накладіть на сусідню прядку. Притримуючи прядки правою рукою, візьміть в ліву руку передостанню прядку з лівого боку і накладіть її на ті, які тримаєте правою рукою

3. Тепер візьміть крайню ліву прядку і пропустіть її під колишньою крайньою правою прядкою.

4. Потім візьміть сусідню прядку і накладіть її на колишню передостанню прядку правого боку. Таким чином доплетіть косу до бажаної довжини.

Також цікаве:  Стильні стрижки: вибір за типом обличчя

5. Тепер зберіть в «хвіст» волосся скроневих зон голови і приєднайте до верхнього «хвоста».

6. Потім приєднайте до «хвоста» інше волосся потиличної частини голови і зафіксуйте.

7. Зафіксуйте косу гумкою або шпилькою

Коса з джгутів

1. Розчешіть волосся і зберіть їх в «хвіст» на потилиці. «Хвіст» зафіксуйте гумкою.

2. Розділіть волосся в «хвості» на 3 рівні прядки: праву, ліву і центральну.

3. Візьміть праву прядку і скрутіть її джгутом вліво проти годинникової стрілки.

4. Зафіксуйте джгут або попросіть когось потримати його.

5. Тепер приступайте до центральної прядки. Закрутіть прядку в джгут таким же чином.

6. Потім закрутіть у джгут волосся лівої прядки.

7. Ліву прядку накладіть на дві інші за годинниковою стрілкою.

8. Візьміть ту прядку, яка тепер опинилася з лівого боку і накладіть на інші.

9. Таким же чином продовжуйте плести косу до кінця.

7. Коса, укладенна вісімкою

Швидкий і легкий спосіб створення красивої зачіски з дуже довгого волосся. Уклавши одного разу своє волосся «вісімкою», ви вже ніколи не захочете носити короткі стрижки. «Вісімка» особливо добре підходить для спекотної погоди, оскільки підібране волосся залишають відкритими шию і спину. Іншими словами, ця зачіска — вишукана альтернатива» кінського хвоста».

Матеріали: 2 обтягнуті гумки, стрічка шпильки

1.Зачесати волосся назад і зібрати їх в «кінський хвіст» у шиї; закріпити гумкою.

2. Заплести косу і закріпити кінець другою гумкою.

3. Навколо верхньої гумка зав’язати бант, взявши стрічку вдвічі довше коси. Акуратно підрізати кінці стрічки. Повернути бант таким чином, щоб він опинився під косою.

4. Для виконання «вісімки»:

(А) Правою рукою взятися за середину коси. Перекрутити її вправо на пів-оберта, при цьому ви відчуєте, що верхня частина коси починає «скручуватися», Лівою рукою підтягти верхню частину коси вгору і вліво; скручування ще більше посилиться. Розташувати петлю, що утворилася на голові так, щоб її середина знаходилася поруч з верхньою гумкою. У вас вийшла ліва петля «вісімки», для якої ви використовували половину довжини коси. Тепер потрібно закріпити петлю шпильками.
(Ь) Перекрутити половину коси на пів оберта вправо і скласти її праворуч і вниз під бант. Так у вас сформується друга петля «вісімки». Кінець коси потрібно закріпити під бантом з правого боку.

Об’ємна коса

Від класичної коси вона відрізняється кількістю прядок.

1. Ретельно розчешіть сухе або злегка зволожене волосся у напрямку їх природного зростання і зберіть вгору. Розділіть волосся на 5 прядок.

2. Візьміть крайню праву прядку і накладіть її на сусідню, яка тепер стає крайньою.

3. Тепер візьміть центральну прядку і накладіть її на колишню крайню праву прядку.

4. Потім візьміть прядку, яка тепер стала центральною, і накладіть її на сусідню прядку з лівого боку.

5. Тепер візьміть крайню ліву прядку і накладіть її на сусідню.

Професійні перукарі зазвичай захоплюють додаткові прядки з боків мізинцем, а косу тримають іншими пальцями. Всі нові прядки повинні бути одного розміру, тільки в цьому випадку коса буде рівною і акуратною. Однакові прядки легше відокремити, якщо нігтем мізинця проводити прямий проділ від вуха до коси. Ніготь мізинця при цьому виконує функцію зубця гребінця.

Для більш тугої коси слід брати менш широкі прядки волосся і під час плетіння слід підтягувати їх вниз. Слабо заплетена коса, виходить із широких прядок. Щоб навчитися заплітати будь-яку косу бажанням, вам доведеться чимало попрацювати. Найголовніше — дотримуватися рівномірного натягу прядок по всій довжині коси. Тільки в цьому випадку вона буде рівною зверху до низу.

Відео зачісок з косичок та модні зачіски з плетінням, на додаток.

Загрузка...