Техніка бісероплетіння: Плетіння або макраме

Кожна людина знає хоча б два види вузликів. Однак способів зав’язування і переплетення ниток існує величезна безліч. Досить широко поширений такий вид плетіння, як макраме. За допомогою різних способів зав’язування і переплетення ниток майстри створюють надзвичайно гарні прикраси, предмети побуту.

А при чому тут бісер? »- Можете запитати ви. Однак саме родзинка перетворює звичайний шнур в прикрасу, звичайне панно — в прекрасну картину. Адже досить просто низати намистини на робочу нитку і закріпити її в потрібному нам місці.

Перед початком роботи вивчимо кілька основних вузлів макраме. Необхідно також з’ясувати кілька понять. У техніці плетіння макраме розрізняють два види ниток: робочу та вузликову. Робоча нитка утворює вузол, тобто саме вона зав’язується навколо основної вузликової нитки. Ряд з декількох вузликів на одній нитки називається брида. За своїм напрямом брида може бути горизонтальною, вертикальною і похилою. Всі нитки, необхідні для роботи, навішуються на закріплену на чому-небудь паличку або мотузочок, кінці якої можна приколоти англійськими шпильками до щільної подушечці. Існує два основних способи навішування нитки. Дотримуючись першого, потрібно скласти нитку навпіл, підсунути петельку під паличку або мотузку-основу і протягнути обидва кінці нитки крізь петлю таким чином, щоб паличка-основа виявилася всередині (див. схема — рис. 33).

Якщо відстань між двома утвореними нитками недостатня, то можна використовувати другий спосіб навішування нитки, який випливає з першого. Для цього потрібно виконати всі дії, необхідні для першого способу, потім накинути отримані нитки ще раз на паличку-основу і, підсунувши під неї, протягнути їх крізь петлі, що утворилися внизу (див. схема — рис. 34).

За аналогією можна зробити відстань між нитками більше, якщо повторити останню операцію ще раз.

Також цікаве:  Бісероплетіння і дерева з бісеру

Найпростішим вузликом в макраме є петельний. Для його виконання потрібно накинути робочу нитку на вузелкову, підсунути під неї і протягнути в петельку (див. схема — рис. 35).

Якщо підключити уяву і нанизати намистинки, то ланцюжок — «змійка» з петельних вузлів придбає дуже ефектний вигляд (див. схема — рис. 36).

Петельний вузол є основним практично для всіх вузлів. Наприклад, вузол фріволіте складається з двох послідовних петельних вузликів (див. схема — рис. 37).

Зібравши їх в ланцюжок і вдівши намистини, ми можемо отримати намисто (див. схема — рис. 38).

Ще ефектніше ланцюжок з фріволіте виглядає з таким елементом, як піко. Це петелька між вузликами. На піко можна нанизати декілька намистин або бісеринок.

Якщо ж міняти ролями вузликову і робочу нитки, то вийде рівний ланцюжок фріволіте. Можна додати трохи уяви і прикрасити його намистинами.

Трохи відрізняється від фріволіте репсовий вузол. Для його виконання необхідно завести робочу нитку під вузликову. Потім накинути зверху і знову протягнути під нею так, щоб робоча нитка опинилася між вузликовою і своєю попередньої петелькою. Для завершення репсового вузла потрібно зробити ще петельний вузлик. У тому випадку, якщо вам необхідний потрійний репсовий вузол, потрібно провести ще два петельних вузла, а не один (див. схема — рис. 40).

Напрями репсового вузла (горизонтальний, вертикальний, похилий) здійснюються за допомогою зміни напрямку вузликової нитки (див. схема — рис. 41).

Складний, але теж дуже гарний плоский вузол. Цікаво те, що якщо зробити кілька одинарних плоских вузлів, то ланцюжок буде закрученим, а якщо виконати кілька подвійних плоских вузлів, то вийде плоска широка мережка. Плоский вузол вимагає дії відразу двох робітників і двох вузликових ниток. Для одинарного плоского вузла потрібно ліву робочу нитку накласти на обидві вузликових і підсунути під праву робочу нитку. Потім праву робочу нитку провести під вузликовою і пропустити між лівою робочою і лівою вузликовою нитками (див. схема — рис. 42).

Також цікаве:  Бісероплетіння. Квіти з бісеру - схеми

Плоскі вузли небажано сильно затягувати. Виконавши ще 9-11 одинарних плоских вузлів, ми закрутимо ланцюжок (див. схема — ріс.43).

Подвійний вузол виконується з одинарного і вузла, протилежного одинарному (ліва і права робочі нитки міняються ролями) (див. схема — рис. 44).

Кілька плоских подвійних вузлів і намистини — вийде гарна мережка (див. схема — рис. 45 а, б).

Якщо вузликові нитки цієї мережки перекинути через верх (щоб вся мережка склалася колечком) і, з’єднавши з робочими нитками, виконати ще один подвійний плоский вузол, то вийде елемент під назвою «горошина» (див. схема — рис. 46).

Всередині цієї горошини можна попередньо покласти велику намистину або камінчик. Подвійними плоскими вузлами можна також зв’язати ажурну сітку (див. схема — рис. 47).

Дуже цікавий елемент «шишечка», що складається з безлічі ниток, зав’язаних репсовимі вузлами (див. схема — рис. 48).

А як привабливо буде виглядати шишечка, якщо на кожну петельку нанизати по бусинці!

На кінці нитки можна виконати щільний валик (див. схема — рис. 49).

Кілька ниток пов’язують опліткою. Для її виконання потрібно зробити петельку на кінці нитки (див. схема — рис. 50 а), а потім обкрутити кінець нитки навколо валика і протягнути в петлю (див. схема — рис. 50 б).

Вивчивши основні вузли та елементи плетіння, ви зможете самі придумати схеми плетіння виробів або користуватися вже готовими і додавати до ниток намистини.

Джерело: shityomoyo.ru

Переклад українською: 4lady.in.ua

Загрузка...