Як зробити браслет з резинок

В останні два роки діти всього світу, а також їхні батьки захоплено плетуть різноманітні прикраси з кольорових резинок Rainbow Loom. Придумали такі фенечки досить давно, але масову популярність захоплення набуло лише після того, як американець Чінг Чонг, який колись працював у відомій компанії Ніссан, спостерігаючи за тим, як його дочки плетуть браслети на пальцях, вирішив приєднатися до творчого процесу.

Як зробити браслет з резинок

Оскільки плести браслети на пальцях не дуже зручно, у Чонга нічого не виходило. Але спритний тато проявив кмітливість і винайшов спеціальні пристосування, що полегшують процес створення браслетів.

 

Як зробити браслет з резинок Rainbow Loom

За допомогою спеціальних вилок, станка і гачків з’єднувати між собою різнокольорові гумки стало в рази простіше, прикраси стали виходити швидше, стало з’являтися безліч нових схем. Всю Америку, а слідом за нею і Європу охопила справжня манія плетіння. У 2014 році набори Rainbow Loom навіть стали визнані найкращою творчою іграшкою року.

Незабаром захоплення дійшло і до наших дітей і підлітків, а також до їхніх мам і тат. Першопрохідці намагалися плести браслети на пальцях, кухонних вилках, олівцях і самостійно збирали станки. Для створення браслетів та іграшок використовувалися навіть банківські резинки і резинки з перукарень. Деякі замовляли набори Rainbow Loom в іноземних віртуальних магазинах. Трохи пізніше з’явилися-таки оригінальні набори для плетіння з резинок, а також їх більш бюджетні аналоги, яких встигли випустити досить багато. Тепер майже кожен школяр може похвалитися тим, що зробив хоча б один браслетик з райдужних резинок. Причому, захоплюються плетінням не тільки дівчатка, але і хлопчики. І навіть батьки часом не можуть втриматися і підключаються до творчості.

cepochka_na_palcah

Починають зазвичай плести з найпростіших схем. Як правило, на кожному пакетику з резинками і в кожному наборі для творчості можна знайти інструкцію для створення самого примітивного райдужного браслета. Сплести його можна навіть на пальцях. Перша резинка — на вказівний і середній палець. Попередньо резинку перекручують вісімкою. Виходить така собі нескінченність, розтягнута на пальцях. Зверху без жодних скручувань натягують наступну резинку, а нижню знімають — вона при цьому як би повисає на наступній. Далі надягають третю резинку, а другу знову знімають з пальців. Потім четверта резинка, а третя акуратно знімається. Таким чином потрібно повторити ще пару десятків разів. Одна резинка одягається, а попередня знімається. Так виходить свого роду ланцюжок з різнокольорових резинок. Як тільки він  досягне потрібної довжини, залишається лише з’єднати кінці за допомогою спеціального s-образного або c-образного пластикового замочка, що продається в комплекті з резинками.

Для більшої зручності можна скористатися спеціальною вилкою для плетіння, що чимось нагадує невелику рогатку, і гачком, що дозволяє легко і швидко підчепити нижню резинку. Можна трохи ускладнити процес і сплести так званий «риб’ячий хвіст». Для цього на самому початку після першої резинки на пальці або вилку натягують не одну, а дві резинки. Далі все робиться аналогічно, постійно знімається нижня резинка і додається зверху нова, просто замість однієї, на пальцях весь час залишаються дві натягнуті кольорові резинки. А можна додати на початку ще одну резинку і залишати щоразу по три натягнутих резинки на пальцях. Браслет в цьому випадку вийде ще більш щільним, правда і резинок, щоб охопити зап’ястя потрібно більше.

Також цікаве:  Як зробити браслет з резинок «Риб'ячий хвіст»

Чергуючи різні кольори або вибираючи резинки одного кольору, можна створити безліч цікавих варіацій.

podelki_iz_rezinok

Як би не було зручно і швидко плести на пальцях, тільки за допомогою спеціального станка можна освоїти по-справжньому складні і великі схеми. Деяким здається, що зробити браслет з резинок на станку набагато швидше і зручніше, інші побоюються підступитися до непростого на перший погляд пристосування. Якщо обмежуватися плетінням лише найпримітивніших прикрас, можна сміливо обійтися лише спеціальним гачком і виделками. Але для створення багатьох складних візерунків, плетіння іграшок, сумочок і багатьох інших стильних штучок станок потрібен обов’язково. Щоб було не так боязно починати освоювати станок, варто заздалегідь подивитися декілька уроків на відео. Тоді плетіння не здаватиметься таким складним.

Станки для плетіння з резинок

Станки для плетіння з гумових резинок бувають різними. Деякі являють собою образні порожнисті стовпчики, інші зроблені у вигляді звичайних штирьків. Є спеціальні станки, де стовпчики для нанизування резинок розташовані по колу або овалу. З їх допомогою зручно створювати деякі іграшки, а також візерунки у вигляді квітів, сніжинок і зірок. Є станки, де стовпчики встановлені в два, три або більше рядів один за іншим або зі зміщенням одного з рядів, коли стовпчики опиняються в шаховому порядку. Одними з найбільш зручних і універсальних є станки для плетіння з можливістю пересувати стовпчики, встановлюючи в потрібному порядку.

Як зробити найпростіший браслет з резинок на станку

Освоювати плетіння на станку варто з найпростіших схем. Тоді відразу стане зрозумілий принцип плетіння за допомогою станка і, переконавшись, що зробити браслет з резинок на станку не так важко, як здається спочатку, можна буде перейти до складнішого. Самий простий і швидкий варіант браслета з райдужних резинок — це, зрозуміло звичайний браслет, який можна зробити навіть на пальцях. З цього і варто почати.

Крок перший

Насамперед потрібно, зрозуміло, підготувати інвентар. Для плетіння потрібно станок зі зміщенням стовпчиків в шаховому порядку так, щоб стовпці з першого ряду розташовувалися між стовпцями з ряду навпроти. При плетінні браслета будуть задіяні всього два ряди стовпчиків. Стовпчики на початку плетіння повинні бути розташовані від вас у вигляді літери «U». Ну і не забудьте про резинки обраного кольору, а також про гачок.

cepochka_na_stanke_etap_1

Крок другий

Береться перша резинка і натягується по діагоналі на перший ближній до вас стовпчик і перший стовпчик сусіднього ряду. Слідом береться друга резинка і одягається одним кінцем на дальній від вас стовпець, де знаходиться перша резинка, а другим кінцем по діагоналі на найближчий стовпчик сусіднього ряду.

Крок третій

Третя резинка натягується на стовпець, де натягнута друга і стовпець в сусідньому ряду. Таким чином виходить зигзагоподібний малюнок. Аналогічним чином натягуються всі інші резинки по всій довжині станка. Після цього станок розгортають таким чином, щоб жолобки в стовпчиках були спрямовані обличчям до вас. Так буде зручніше підчепити резинки за допомогою гачка.

cepochka_na_stanke_etap_2

Крок четвертий

На близькому до вас кілочку знаходиться одна резинка. Також одна резинка розташовується і на далекому від вас кілочку. На всіх інших має бути по дві резинки. Можна приступати безпосередньо до плетіння. Починаємо плести з першого ближнього кілочка, на якому розташовано дві резинки. Акуратно чіпляємо гачком нижню з резинок і знімаємо, а потім одягаємо на найближчий кілочок в сусідньому ряду. Таким чином, на ньому виявляється три резинки, нижню з яких необхідно зняти і накинути на найближчий по діагоналі кілочок суміжного ряду. Аналогічно потрібно повторити і з рештою резинок по всій довжині станка.

Також цікаве:  Як зробити браслет з резинок «Квіти» без спеціального станка

Крок п’ятий

Якщо все зроблено правильно, то на станку буде візерунок, що нагадує, зчеплені в шаховому порядку окружності. Залишається зробити зовсім небагато. На останні резинки потрібно почепити s-подібну або c-подібну застібку. Потім починаючи з останнього стовпчика акуратно знімається весь браслет, а кінці з’єднуються за допомогою застібки.   Браслет з резинок готовий.

cepochka_na_stanke_etap_4

Може здатися, що сплести його на вилці або навіть на пальцях було б швидше і легше. Так і є. Але завдяки цьому браслету можна зрозуміти сам принцип роботи саме з станком, що значно полегшить процес плетіння складніших узорів.

cepochka_na_stanke_gotovaya

Квітковий браслет

Цікаво виглядає на руці браслет з візерунками у вигляді квітів або зірок. Звичайно, зробити його складніше, ніж ланцюжок, зате результат не може не порадувати. Для цього візерунка доведеться задіяти три ряди кілочків. Крайні ряди паралельні один одному, а середній зрушать щодо них в шаховому порядку.

Перша резинка натягується на ближній до вас кілочок середнього ряду і перший кілочок лівого крайнього ряду. Друга резинка розташовується на першому кілочку лівого ряду і наступному кілочку цього ж ряду. Наступна  резинка також повинна бути в лівому ряду — на другому і третьому кілочку. Так одна за одною надягають резинки на весь лівий ряд. Остання з резинок натягується на передостанній кілочок лівого ряду і діагонально на останній кілочок середнього ряду. Аналогічно надягають резинки і на крайній правий ряд кілочків. При цьому починати потрібно з того ж центрального стовпчика, з якого починалося все плетіння.

cvetochnyj_uzor_etap_1

Після того, як всі резинки по периметру станка, можна приступати до створення квіткового узору. Починати першу квітку потрібно з другого стовпчика в середньому і другого кілочка в правому ряду. Між ними натягується резинка.  Наступна резинка натягується на другий кілочок середнього ряду і перший кілочок правого. Потім розміщується резинка на другому і першому кілочках середнього ряду, потім на другому кілочку середнього ряду і першому кілочку лівого.

Наступними задіюються другий кілочок середнього і другий кілочок лівого ряду, за ними — другий і третій кілочки середнього ряду. Таким чином виходить квітка з центром, розташованим на другому кілочку середнього ряду.

Друга квітка починається з резинки, натягнутої на четвертий стовпчик середнього і четвертий стовпчик лівого ряду. Рухаючись за годинниковою стрілкою, утворюється квітка з центром, розташованому на четвертому стовпці в середньому ряду. Третя квітка робиться аналогічно, але з центром на шостому стовпці середнього ряду. Таким же чином потрібно зробити квітки, щоб ними був заповнений весь станок.

cvetochnyj_uzor_etap_2

Тепер необхідно на крайній стовпчик в середньому ряду надіти складену вдвічі резинку. Також складені вдвічі резинки надягають на кожен з стовпчиків, де розташовані серединки квітів. Після цього підготовчі роботи можна вважати завершеними.

cvetochnyj_uzor_etap_3

Тепер можна приступати безпосередньо до плетіння. Насамперед потрібно розгорнути станок так, щоб прямо перед вами була квітка, яка була зроблена остання. Саму нижню резинку на першому стовпці середнього ряду необхідно акуратно зняти і надіти на стовпчик, що є центральним для ближньої  до вас квітки. Слідом знімається резинка з третього стовпчика в середньому ряду і надівається на центр другої  квіточки. Аналогічна операція проводиться з кожною з квіток.

Також цікаве:  Як зробити браслет з резинок «Драбинка» без спеціального станка

cvetochnyj_uzor_etap_4

Наступний крок займе трохи більше часу. Потрібно кожну резинку зняти з центрального кілочка квітки і акуратно надіти на той кілочок, де розташований другий кінець цієї ж резинки. При цьому важливо починати з самої нижньої резинки, розташованої на центральному кілочку і рухатися далі проти годинникової срелки.

cvetochnyj_uzor_etap_5

Потім потрібно проплести візерунок по периметру. Для цього потрібно почати з резинки, натягнутою між першим правим і першим центральним кілочками. Той край резинки, що надітий на центральний кілочок акуратно знімають і надягають на правий кілочок, де розташований інший кінець тієї ж резинки. Потім аналогічно з резинкою, що натягнута на перший центральний і перший лівий стовпці.

cvetochnyj_uzor_etap_6

Далі переходять до резинки, натягнутої між першим і другим стовпцях в лівому ряду. Знімається край, розташований на першому лівому стовпчику і одягається на другий. Потім йде черга резинки, що натягнута між другим і третім стовпчиками лівого ряду. Далі аналогічним чином проплетается весь ряд. При цьому останньою проплетают резинку, натягнуту між останнім лівим і останнім центральним стовпцями. Точно такі ж операції повторюють і з правого боку.

cvetochnyj_uzor_etap_7

Залишилося лише додати з одного боку на крайній кілочок додаткову петлю, закріпити на ній s-подібну кліпсу, потім зняти браслет з станка, подовжити з однієї  з сторін, сплівши простий ланцюжок, щоб вистачило на обхват зап’ястя, і з’єднати кінці браслета s-подібної кліпсою .

Потрійний браслет

Ще одним цікавим варіантом браслета, який можна зробити на станку, є потрійна кіска. Плести цей візерунок порівняно легко. Дуже красиво такий узор виглядає в райдужному виконанні. Для плетіння потрібно встановити стовпчики верстата аналогічно, як у варіанті з квітковим візерунком. Спочатку натягуються три резинки одного кольору. Перша натягується між першим і другим кілочками лівого ряду, друга розташовується між першим і другим кілочками середнього ряду, остання повинна опинитися між першим і другим кілочками правого ряду. Слідом натягуються три кольорові резинки між другими і третіми стовпцями в лівому, середньому і правом рядах. Аналогічним чином заповнюється верстат по всій довжині.

 

trojnoj_braslet_etap_1Потім потрібно перейти до резинок нейтрального кольору. Відмінно підійде чорний. Першу резинку потрібно натягнути між трьома стовпчиками: другим лівим, другим центральним і другим правим.

Наступна резинка одягається на три третіх за рахунком шпальти. Аналогічно повторюється по всій довжині станка. Після цього станок потрібно розгорнути так, щоб вершини освічених чорними гумками трикутників дивилися у протилежну від вас сторону.

trojnoj_braslet_etap_2

Тепер можна приступати до плетіння. Береться ближній до вас край кожної кольорової резинки і одягається на той кілочок, на якому розташовується другий кінець тієї ж резинки. Аналогічно проплетаются всі кольорові резинки. Останні кольорові резтнки проплетаются і всі три надягають на останній кілочок в центральному ряду. Потім крізь них протягується чорна гумка, закріплюється s-подібної застібкою.  Тепер весь браслет можна зняти з станка, подовжити за допомогою сплетеного ланцюжка і з’єднати кінці застібкою.

trojnoj_braslet_etap_3

Крім описаних трьох браслетів на станку можна сплести ще багато чого цікавого і навіть створити власні схеми.

Джерело: www.moymalish.com

Загрузка...