Кутя на різдво — 8 простих рецептів різдвяної куті

Як швидко йде час. Новий рік майже прошмигнув з майбутнього в сьогодення, і ось вже з однієї події ми переходимо до іншого. До Православного Різдва Христового. У період торжества ми йдемо на святкову службу, колядуємо і ворожимо. А ще на знаменну подію ми накриваємо особливий пісний стіл з 12 страв. І одним з його головних страв залишається святкова Кутя, або як її ще називають «сочиво».

Кутя (з грец. «Варена пшениця») – це обрядова страва, обов’язковими компонентами якого є зерно, мак, горіхи і мед. І, чим страва смачніша і різноманітніше, тим ситніше і багатшим буде наступний рік.

З ложки обрядової каші, і з добрими побажаннями один одному, починається свята трапеза, а вже потім члени сім’ї та гості пригощаються іншими ласощами. Нею ж і завершують святе святкування. Так приготуємо з вами класичне страву. А ще створимо його дуже цікавими способами, наприклад з рисом, розширюємо його родзинками, мигдалем і курагою.

Дуже смачна вийде каша, приготовлена з булгуру з чорносливом, перловки з волоським горіхом. Обов’язково зробіть ваш стіл ситним блюдом з гречки, та прянощами. Ще в рецептах представлено поминальна страва. Його теж готують на свято, поминаючи предків і включаючи в нього тільки рис, родзинки і мед.