Сирна тарілка: як її правильно зібрати і оформити в домашніх умовах

Що таке сирна тарілка? Як правильно її зібрати і оформити? Здавалося б, немає нічого простіше: нарізати асорті і розкласти його віялом по страві. Але не все так просто, як здається! У Ганновері, наприклад, існує European Cheese Center, де два рази на рік навчають майбутніх сомельє. Студенти вивчають всі тонкощі і нюанси виготовлення, зберігання і подачі продукту.

Експерт повинен уміти з закритими очима визначати не тільки сорт сиру, але і його витримку. Аромат Рокфору, наприклад, несе в собі пікантні нотки лісових горіхів, а французький Брі де Мо має аміачно-грибний запах, який посилюється разом з терміном зберігання і зрілості.

Звичайно, на звання експертів ми не претендуємо, але в цій статті все ж спробуємо розібрати основні нюанси подання нашого улюбленого частування!

Які сири слід вибирати для оформлення тарілки

Справжній, смачний, запашний сир! Як зрозуміти, що ми купуємо в магазині, і що не є підробкою? Перше, на що варто звернути увагу – це склад. Натуральний продукт повинен складатися з молока, молокосвертывающего ферменту, закваски, солі, іноді, залежно від сорту, можуть додаватися культури цвілі.

Чого не повинно бути в складі? Рослинних жирів, Е-добавок і сухого молока. Якщо ми говоримо про гастрономічні товари виняткової якості, які претендують на автентичність, слід звертати увагу на наявність таких знаків, як: PDO, AOC, TSG, PGI, DOC.

Наявність однієї з маркувань на упаковці — це вже добре! Але що вони означають? Давайте навчимося їх розшифровувати.

PDO — цей знак дає споживачеві зрозуміти, що товар на 100% відповідає таким критеріям, як регіон виробництва, де на продукт впливають кліматичні умови, також дотримується точна рецептура.

AOC — сертифікат, що підтверджує, що цей продукт був виготовлений на строго певній території, з урахуванням ряду правил і факторів (природних, людських та ін).

TSG — гарантія дотримання автентичної рецептури, але без зобов’язань по виробництву в конкретному географічному регіоні.

PGI — підтвердження дотримання рецептури та вихідної сировини, без прив’язки до початкового регіону виготовлення.

DOC — сертифікат якості виключно італійських гастрономічних товарів, який гарантує виробництво в традиційному регіоні Італії, зі 100% дотриманням використання вихідної сировини та рецептури.

Таким чином, наявність однієї з маркувань на упаковці (у разі виробництва на території Європейського союзу) і правильний склад – це гарантія того, що сир виявиться хорошим!

І так, ми вибрали продукт, а тепер будемо вчитися правильно подавати.