Борщ класичний з м’ясом. Покроковий рецепт приготування з фотографіями

Борщ — це один з найпопулярніших супів східних слов’ян. Традиційно вважається стравою української та російської кухні. Перша згадка про борщ у давньослов’янських рукописах з’явилася у ХVI — XVII століттях.

Готували борщ у ті часи рослини, яке називалося борщівник, але це було не те рослина, яка викликає сильні опіки. Це було рослина, листя якої вживали в ті часи в їжу, з нього і готували борщ на території, яку раніше займала Київська Русь.

Надалі рецепт потрапив у Польщу, Молдавію, Румунію, добрався навіть до Литви. Де і до цього дня готують російські та українські борщі.

Люблять і вміють готувати борщ на Україні, він у них є основним першою стравою. І не тільки вміють, але і пишаються своїм смачними борщами. І право ж , є чим пишатися! Борщі на Україні ситні, багаті, ароматні, варяться зі свинячим салом. І ще вони дуже красиві — яскравого бордово-червоного кольору!

У нас в Росії теж люблять готувати борщ. Класичний рецепт нашого борщу дуже схожий на український борщ, хіба що тільки сало ми не додаємо. А так і наш борщ виходить яскравим, смачним і дуже поживним. Так що сьогодні приготуємо борщ класичний з м’ясом, так як готують його в середній частині Росії.

borshh

Мої бабусі, причому обидві — варили борщ просто чудово. Одна бабуся була родом з України, а інша з Мордовії. Моя мама досі варить такі борщі, що їх хочеться їсти знову і знову. І обидві бабусі, і мама завжди говорили: «Щоб зварити смачний борщ, навколо нього треба походити!»

Я не відразу зрозуміла, чому це навколо борщу треба ходити, ритуал чи що? Зрозуміла тільки коли почала готувати. І насправді, коли м’ясо звариться, і приступаєш безпосередньо «до збирання» борщу, вже не присядеш. Щось ріжеш, то треш, то заважаєш, то убавляешь вогонь, то додаєш. Інгредієнтів стільки, що нічого не можна забути. Вчасно покласти, не переварити, і не доварити — ось скільки завдань треба буде вирішити приблизно за 30 хвилин.

Перша страва, яку я приготувала — був борщ. Мені було років 12-13, коли я почала свої кулінарні експерименти. В той день я сама сходила на ринок, купила все необхідне, навіть чорний хліб не забула купити. І до приходу батьків з роботи, зварила борщ. І так була горда!

Звичайно зараз вже не беруся сказати, що за борщ у мене вийшов. Єдине, що пам’ятаю — це те, що борщ у мене вийшов дуже красивим -бордовим. І пам’ятаю ще, що батьки хвалили мене, і говорили, що було дуже смачно! Ну а хто з батьків не похвалить перший кулінарний досвід дочки.

От з того часу я і готую борщ. Щось перейняла від однієї бабусі, щось від іншої, що мама підказала. Ніколи ніде інших рецептів не шукала і не експериментувала.

Готувала неодноразово борщ в похідних умовах, людина на 25-35. Величезна каструля з’їдався завжди без залишку, багато підходили за добавкою. Всі говорили, що борщ -дуже смачний!

Давайте приготуємо такий смачний борщ сьогодні разом з Вами.