Смачний і поживний борщ без м’яса, пісний. Покроковий рецепт з фотографіями

Є думка, що слово «борщ» походить від давньоруського «бърщь» (буряк). Але є також і інша думка, що слово походить від слів «бурий» і «борщ».

Хоча відомо й така думка, що слово і саме блюдо з’явилося раніше, ніж у нього стали додавати буряк. А замість буряків додавався борщівник, але не той отруйний, який викликає сильні опіки, і вживати в їжу який категорично заборонено. А це інша рослина з такою ж назвою, з їстівними листям, з якого і готували юшку зі схожою назвою.

Правда, історія свідчить, що страва виходило практично чорного кольору (може, звідси і «бурий»). Що, мабуть, зовсім не влаштовувало тих, хто їв цю юшку. І тоді цій рослині знайшли заміну у вигляді буряків, а в російській та українській національній кухні вже з’явився борщ в тому вигляді, в якому ми його вживаємо і зараз.

В одному з рецептів я вже давала докладний опис, як приготувати смачний борщ з м’яса. Але справа в тому, що зараз з’являється все більше людей, які не їдять м’яса, це вегетаріанці. І мій улюблений молодший син, також є таким.

До того ж йде Великий Піст! А борщ — це як раз те саме блюдо, яке можна приготувати так смачно, що не знадобиться ніякого м’яса.

borcsh

Таким, його навчила готувати моя мама, а її навчила готувати її мама… Моїй мамі довелося пережити нелегкі часи. Вона розповідає, що кращим напоєм у дитинстві для них був бутерброд з … гарячої потовченої картоплею! І вона сама робила такі бутерброди своїм братам.

А коли готували такий борщ, то всі були ситими, і звичайно ж задоволеними. Так що мені мамині знання дуже навіть знадобилися. Тепер я готую це смачна страва без м’яса для свого сина. І тепер я завжди задоволена, тому що точно знаю, що з таким обідом син голодним не залишиться.