Рататуй – 5 рецептів з фото покроково. Як приготувати рататуй в домашніх умовах

П’ять століть тому французькі селяни з південної провінції Прованс стали готувати овочеве блюдо під назвою рататуй. А може готували і раніше, але про це в даний момент часу історія замовчує. І як би вони здивувалися зараз, якби дізналися, що це популярне літнє блюдо готують всі знамениті шеф-кухарі у всіх відомих ресторанах світу.

Здавалося б просте овочеве вегетаріанське блюдо, чому ж воно придбало таку популярність? Втім таке ж питання можна задати і щодо таких страв, як піца, салат Цезар, грецька мусака.

Якось в одному з журналів випадково натрапила на відповідь, хоча до того часу ще не було поставлено питання, що пам’ятаю і донині. Думка звучала приблизно так — «найпопулярнішими є ті страви, які може приготувати абсолютно будь-яка людина, навіть той, хто взагалі ніколи не готував. А назва такої страви повинно бути незабутнім, його хочеться вимовляти знову і знову. Воно, як пісня, яка звучить в голові. І від цієї пісні важко відв’язатися, і ти знову і знову вимовляєш це назва.»

ratatuj

Назва у всіх цих страв дійсно дуже поетичні. І тільки почувши їх, відразу відчуваєш, що смачно, і навіть якщо ніколи не пробував, то обов’язково хочеться приготувати і спробувати.

Пам’ятаю, мама ще в дитинстві готувала цю страву. Коли я запитувала, що вона готує, вона незмінно відповідала — «Це блюдо — рататуй! З’їж його, і потанцюй!» А адже так і є, його назва незмінно викликає усмішку і гарний настрій, тому можна і потанцювати.

І, мабуть, під цим враженням американський режисер Бред Берд створив свій знаменитий мультфільм — комедію з однойменною назвою, який отримав премію Оскар. Де крысенком Ремі також готується страва — рататуй.

Давайте ж, саме з посмішкою і гарним настроєм ми також будемо сьогодні готувати-це французька страва. І навіть не одне, а кілька.