Редис — кращі сорти насіння для відкритого грунту і теплиць з полікарбонату

У кожного, хто має свою ділянку землі обов’язково виділені одна-дві грядки для вирощування редиски. Він приваблює всіх городників тим, що дає урожай один з перших. Так, якщо посадити його в теплиці в середині, або в кінці квітня, то перші плоди з’являться приблизно через місяць. А у ранніх сортів так і зовсім днів через 16 — 18.

Великим плюсом також є те, що цю культуру можна сіяти від двох до трьох разів за сезон. Це дає можливість насолодитися смаком овоча сповна, і навіть запастися на зиму. Смачні літні салати, або окрошка в спекотний літній день – немислимі без неї. Та й просто виставлена на стіл зі свіжою зеленню і цибулею, вона завжди бажана хоч в обід, хоч на вечерю.

В посадці і догляду вона не вибаглива. Для неї потрібен лише своєчасний полив і прополка. А знаючи, які сорти садити навесні, влітку або восени, можна цілком забезпечити себе не тільки смачним продуктом на весь сезон, але і насититися вітамінами.

Сьогодні ми будемо говорити про те, які з них коли садити. А також якими характеристиками володіє той, або інший представник цієї овочевої культури.

Загальна характеристика сортів

Редис – самий популярний овоч салатного сезону з приємним слабо-гострим смаком. Найпривабливішою рисою цього коренеплоду є його скоростиглість – для деяких сортів час визрівання може досягати всього 16 днів.

Таким чином, за один сезон (з квітня по серпень) цю культуру можна садити до 4 разів і при цьому отримувати повноцінний урожай. У зв’язку з цим зручно виділити три великі групи різновиди даної культури залежно від часу визрівання коренеплоду:

 • ранні ( термін від посадки до отримання врожаю 17-25 днів)
 • середні ( від 25 до 35 днів)
 • пізні ( від 25 до 40 днів)

Це розділення найбільш переважно. Як можна буде побачити нижче, різновиди ще мають характерні особливості кожної з груп.

Варто згадати про таких групах, виділених за формою коренеплоду: (круглі, циліндричні, конічні, сосульковидные), за кольором шкірочки (світло-червоні (рожеві), яскраво-червоні, малинові, жовті, білі) і по масі (від 10 м до 100 м і вище).

Кожен з них у свою чергу має певні особливості вирощування і отримання найкращих коренеплодів – у зв’язку з чим виділяють ще й такі:

 • підходять для посадки у відкритому грунті
 • для посадки в теплиці.

Зараз існує величезна кількість різних різновидів, які при правильному виборі, будуть оптимально підходити для будь-яких цілей і способів вирощування – досить просто розбиратися в особливостях вирощування цієї культури і відштовхуватися від своїх уподобань і можливостей.

Найкращі ранні сорти редиски для відкритого ґрунту та посадки в теплиці

Давайте розглянемо найбільш популярні з них.

Спека. Час визрівання – від 18 до 25 днів, має високу стійкість до різних захворювань, дає стабільно високий урожай (для скоростиглих сортів). Останнє є основною привабливою рисою вибору цього виду – з одного квадратного метра можна отримати близько 3 кілограмів урожаю.

Коренеплід червоного кольору, круглий, слабкогострий, з середньою вагою близько 30 р.

Для посадки краще вибрати сонячне місце з кислою, слабокислою або нейтральною ґрунтом, тобто майже будь-хто. Найбільш підходящий час посадки: початок весни (квітень) і кінець літа.

Рекомендується використовувати спеціальне плівкове покриття для захисту від морозів. Сорт дуже чутливий до високої температурі і зниженій вологості ґрунту, тому вкрай не рекомендується садити його в серпні. Полив рослини проводиться по мірі висихання грунту, пересушування ґрунту вважається вкрай не бажаним, тому що це може призвести до утворення стрілок.

Аврора також може потіснити різних представників в своєму класі. Є однією з популярняйших однорічних представниць. Період від появи перших сходів до повного дозрівання – 17-20 днів. У неї рівні циліндрові коренеплоди з слабо вираженим гострим смаком. Вага одного середнього овоча оцінюється приблизно в 17 р.

Зберігання цього виду одне із самих мінімальних — максимум 1-2 тижні, навіть при підтримання низької температури.

Первісток F1 – ультраранній гібрид, який дає урожай на 17 — 20 день після посіву. Незважаючи на це плоди встигають вирости досить великими, їх маса може змінюватись в районі 30-35 гр. Завдяки цьому він може давати врожай до 4 кг з 1 кв. метра.

Плоди мають яскравий червоний колір, по своїм смаковим якостям солодкі, без характерних гірких ноток. Не розтріскується і не стрілкою, що ще більше додає йому всіляких достоїнств.

Рондар F1 ще один гібрид, який дає урожай на 20 — 25 день після посіву насіння в грунт. Віддає перевагу півтінь, тому його добре висаджувати ранньою весною. Сонце ще не настільки високо, і тому ранок та вечір довші, ніж день.

Також цікаве:  Коли і як садити моркву, щоб отримати хороший урожай

Має ніжну соковиту м’якоть і малинове забарвлення коренеплодів. Дає врожай до 3,5 кг з одного квадратного метра.

Французький сніданок воліють дуже багато городників. Відрізняється тим, що має витягнуті коренеплоди з білим кінчиком і рожевої верхньою частиною.

Його смак досить ніжний, без присутності гіркоти. Плоди хрумкі, соковиті і досить ніжні, з масою 40 — 45 грамів, виростають на 25 день після посіву

До ранніх врожайним «пташок» належить також і сорт Сміття, про яке мова піде нижче.

Відео-огляд нових урожайних ранньостиглих гібридів редиски

В даному відео дається огляд двох нових урожайних гібридів ДусяF1 і Мрія АлисыF1. Садити їх можна чотири рази за сезон, і отримувати врожай від 5 до 7 кг за 1 кв. метра.

Коренеплоди рівні, красиві з відмінними смаковими характеристиками і їх можна закладати по осені на зберігання. Автор розповідає про умови посадки і вирощування. А також дає поради по зберіганню

Прекрасний огляд. Якщо чесно, то я зустрічаю дані назви вперше. Хочу спробувати знайти такі насіння і перевірити на практиці, чи дійсно вони такі гарні, як про них говорить автор.

Сподіваюся, що й для Вас інформація виявиться потрібною і корисною.

Середньостиглі сорти насіння для відкритого ґрунту

Сюди входять представники з більш тривалими термінами дозрівання — до 30 діб. Садіння у відкритий грунт може проводитися тричі за один сезон. У м’якоті відзначається невелика гіркоту, але зате у неї висока врожайність, більший розмір коренеплодів (порівняно з ранньостиглими сортами): 6 см в діаметрі в різновидів з круглими плодами і до 15 см в довжину для циліндричних плодів.

Дуро – класичний представник цієї групи з рівними, круглими, яскраво-червоними коренеплодами, маса яких приблизно 20-30 р. Він привабливий своєю стійкістю до стрілкування і хвороб, і особливим славиться своїм солодким смаком. Плоди дозрівають за 20-35 днів при рясному поливі. Витримує низькі температури, тому, як і ранньостиглі сорти, дає можливість посадки на початку квітня.

Рондеел – рекомендується для посадки у відкритому грунті. За терміном дозрівання він наближається до пізніх представників свого виду – для повної стиглості плодів необхідно близько 35-40 днів. Він спокійно переносить і високу температуру, і посушливу погоду, що робить його оптимальним для вирощування в період з квітня по серпень. Крім цього, він стійкий до хвороб і не стрілкується.

Илка – ще один середньостиглий представник у своїй категорії, стійкий до цвітушності – що це таке і чому варто вибирати такі різновиди, буде сказано нижче. Коренеплоди круглі, соковиті з напівгострий смак. Стійкий до найпоширенішим видам хвороб.

Плоди дозрівають однорідне, без утворення порожнин. При належному догляді можна зібрати з 1 квадратного метра до 6-7 кілограм коренеплодів (це досягає великою вагою кожного з них – від 70 грам і вище). Це рекорд!

Осінній гігант цілком виправдовує свою назву. Його плоди вражають уяву своїм розміром і становлять 140 — 170 гр. До таких високих показників коренеплід виростає за 30 днів. Їх розмір також вражає і може складати 8-9 см, при товщині 5 див. Виростити таке диво захоче кожен.

Відмітною особливістю є й те, що плоди мають біле забарвлення, а самі злегка витягнуті. Шкірочка товста, що дає можливість їх відмінного зберігання.

За смаком нагадує щось середнє між редисом і редькою, але досить гострий, міцний.

Альба також відноситься до одного з кращих представників у своїй категорії. Він не такий великий і не такий гіркий, як його попередній родич, хоча також має біле забарвлення. Маса плоду також значно поступається, найбільший вагу одного з них досягає 35 гр, але буває і менше.

Відрізняється гарною лежкістю, тому його вирощують в тому числі і для тривалого зберігання. Його можна віднести, як до середньостиглих. так і до пізніх сортів. Встигає він на 35 — 36 день. Він не стрілкується і відмінно переносить несприятливі погодні фактори.

Пізні сорти для теплиць і посадки у відкритий грунт

Для цієї групи характерне час дозрівання, близько 40-50 днів. І ця, і попередня група оптимальні для вирощування в літній або осінній періоди. Їх насіння садять тільки один раз протягом одного сезону – дозрівання зазвичай припадає на перші серпневі дні.

Всі вони відрізняються надзвичайно високою врожайністю, стійкістю до стрілкування, великим коренеплодами з товстою шкіркою і великим терміном зберігання (від 2 до 4 місяців). За смаком вони розкидані від сильно-гострих, майже як редька, практично до нейтральних.

Також цікаве:  Кращі сорти капусти з назвами, описом та їх характеристикою

Черриэт F1 є одним з кращих представників цієї групи, відноситься до гібридів. Одна з головних його особливостей – висока стійкість до холоду, погодних змін і різних захворювань. Термін дозрівання коренеплодів сильно залежить від сонячного світла і в середньому становить 40-50 днів.

Місце для посадки краще вибрати зі слабокислою або нейтральною грунтом. Дає високий (навіть для інших пізніх видів) урожай і великі яскраво-червоні круглі коренеплоди. Ідеальний для транспортування та зберігання — до 1 місяця в холодильнику при температурі близько 4 градусів.

Зоря є іншим популярним представником у своїй категорії. Період від появи сходів до повного дозрівання у відкритому грунті 37-45 днів, в захищеному — 38-40 днів. На швидкість дозрівання сильно впливає сонячне світло, тому варто вибрати для посадки сонячне місце з нейтральною або слабокислою грунтом.

Варто відзначити високу врожайність (стабільно більше 5 кілограмів з 1 квадратного метра) і хороші смакові якості. Крім того, він відрізняється тривалим часом зберігання, може зберігатися до грудня при витримуванні в поліетиленовому пакеті в холодильнику. Потрібна лише постійна температура в 4-5 градусів.

Рампоуш – ще один пізньостиглий представник з середнім часом дозрівання 35-40 днів після посадки насіння. Плоди видовжені, з приємним середньогострий смаком, без гіркоти. Варто відзначити невелику урожайність даного сорту, і особливо великі яскраво-червоні коренеплоди.

Крижана бурулька – названа так за аналогією з цим зимовим атрибутом, має довжину до 18 див. Хоча сорт є не дуже врожайним ( до 2 кг з 1 кв. метра), але його люблять вирощувати через його смаку. Він практично не гірчить, зате має приємну гостринку і соковитий смак.

Може добре зберігатися, що досягається завдяки щільною шкірочкою.

Дунганскій – має досить великі плоди насиченого червоного кольору в 5 см діаметром. Вага коливається в межах 40 — 80 гр. Високоврожайний, можна зібрати до 3 — 3,5 кг з квадратного метра.

Термін дозрівання досить довгий, для цього може знадобитися в середньому 50 днів, а то і більше. Зате плоди відмінно зберігаються після збору восени до самої весни. Тримати їх потрібно або в погребі або в холодильнику.

Червоний велетень люблять саджати у себе на ділянці жителі Уралу і Сибіру. Він стійкий до примх природи, відмінно зберігається до 2-3 місяців.

Плоди мають гострий, злегка гіркуватий смак. Їх розмір і вага вражає, окремі екземпляри можуть виростати до 300 грамів. Хоча середня вага коливається в межах 80 — 150 грамів. що також не мало.

Сорти насіння редису, які не стрілку

Коли редис випускає стрілку з квіткою для подальшого запилення і отримання насіння, всі корисні живильні речовини йдуть на її зростання, а не на дозрівання коренеплоду. Тому для вирощування вигідні не стрелкующиеся різновиди (стійкі до цвітіння). З яких причин він може почати давати стрілку?

 1. Неправильно обрані терміни посіву.

Саме тому не варто нехтувати оптимальним часом посадки (квітень, травень). Це пояснюється вибором короткого світлового дня для найкращої дозрівання коренеплодів.

 1. Неправильна посадка

Насіння слід садити рідко, після появи сходів – проріджувати. При посіві необхідно зберігати відстань між рядами приблизно 8-10 см, а в кожному ряду – близько 5 см між кожною рослиною.

Не слід гнатися за кількістю посаджених рослин – це може сильно скоротити кількість врожаю.

 1. Недостатній полив або невідповідний клімат

Редис – рослина невибаглива, але любляче хороший полив. При нерегулярному поливі або під час сильної спеки у рослини буде формуватися довгий, до 30 см, корінь без самого коренеплоду. Найсприятливіша температура для його зростання + 22 С.

Які різновиди даної культури можна відзначити в зв’язку з їх високою стійкістю до цвітушності? Наведемо кілька популярних сортів.

Віра МС – представник середньоранньої групи (приблизно 30-35 днів після появи сходів). Він відомий своїми трохи гострими, середніми за розміром плодами (до 30 м) і високим показником урожайності. Можна стабільно отримувати більше 2 кг врожаю з 1 квадратного метра. І, звичайно, своєю стійкістю до стрілкування та розтріскування.

Дуже важливо тут відзначити інший популярний сорт – Злата. Час дозрівання – 20 днів (ранньостиглий вид). Вважається, що він один із самих невибагливих. Він спокійно переносить жаркий, посушливий клімат і здатний витримувати тривале транспортування. Крім цього, стійкий до цвітушності.

Характерна особливість – яскраво-жовті плоди з білою м’якоттю без гіркоти і сильної гостроти.

Престо ранньостиглий представник (16 — 18 днів) з неймовірно ніжною і смачною м’якоттю. Колір яскраво-червоний, форма циліндрична.

Глобус F1 гібрид раннього терміну дозрівання. Плоди округлі з червоною шкіркою, масою до 15 грам. З 1 кв. метра можна зібрати до 1,5 кг коренеплодів відмінного зовнішнього вигляду і таких же смакових якостей.

Також цікаве:  Кращі і найбільш урожайні сорти помідорів для теплиць з полікарбонату

Кращі сорти для вирощування в теплиці з полікарбонату

Спочатку наведемо необхідні вимоги для вирощування будь-яких сортів редиски в теплиці:

1. Підтримання температури не нижче +15 градусів. В осінньо-зимовий період можливе падіння температури до + 9.

2. Як вже згадувалося вище, йому рекомендовано освітлення короткого світлового дня, тому слід звернути увагу на забезпечення правильного освітлення. Інакше можлива поява стрілок. Достатнє освітлення – приблизно 1200 люксів, але на нетривалий час.

3. Обов’язково потрібно пам’ятати про рясний і регулярний полив (особливо це важливо для спекотної весни).

Порада: для підтримання постійної вологості повітря можна розмістити у теплиці ємність із звичайною водою.

4. Регулярне провітрювання рятує від появи на плодах чорних плям. Провітрювати після кожного поливу, але з урахуванням рекомендованого діапазону температур.

Необхідні якості культури для успішного вирощування в теплиці з полікарбонату:

 • Стійкість до утворення стрілок

Стрілки легко з’являються при недотриманні будь-якого з вище перелічених пунктів, які, насправді, дуже складно постійно підтримувати. Тому спочатку вибирати представників, стійких до цвітіння.

 • Хороша переносимість високої вологості повітря

Якщо у відкритому грунті цінувалося стійкість до сухого клімату, то тут потрібні протилежні якості, а значить, нові особливі сорти.

 • Можливість повноцінно розвиватися при поганому освітленні.
 • Стійкість до грибкових захворювань.

Які з видів володіють перерахованими вище властивостями і при цьому відрізняються високою якістю врожаю?

Сора – один з ранньостиглих видів середньому часом вирощування до 25 днів. Плоди мають вагу до 35 р, в діаметрі максимально виростають до 5 див. Здатний давати повноцінні плоди при поганій освітленості і щодо високої температурі повітря і при цьому не стрілкується.

Крім цього, Сора спокійно переносить низькі температури, що дозволяє вирощувати її теплиці протягом усього сезону (з ранньої весни до осені). Круглі яскраво-червоні коренеплоди при зростанні не утворюють пустот і дозрівають одночасно.

Алекс примітний своїм ультраранніх дозріванням (16-18 днів до появи зрілих плодів). Як і більшість ранніх сортів, має невеликий (до 20 м) круглий коренеплід яскраво-червоного кольору, але має більш виражений гострий смак. За своїми особливостями більше підходить для посадок в літній період.

Він чутливий до сонячного світла і стабільній температурі, але вкрай стійкий до цвітушності та здерев’яніння коренеплоду. Крім того, він володіє досить високим показником урожайності – до 3 кг редиски з 1 квадратного метра. Це пояснюється, в першу чергу, стрелкоустойчивостью і невеликою розеткою листя, що дозволяє використовувати для нього близьку посадку (5-7 см).

Дитячий також сорт ранньостиглий , дозріває на 16 — 18 день після посіву. Вага коренеплоду до 22 грамів, смакові якості високі — без гіркоти і гостроти. Не схильний до стрілкування.

Сілезія відноситься до сортів середніх строків дозрівання. Після посіву врожаю можна очікувати на 25 — 27 день. Коренеплоди неймовірно ніжні, без всякого присутності гіркоти. Мають циліндричну форму і красивий зовнішній вигляд, де сам плід червоний, а його кінчик і хвостиком білі.

Не стрілкується, досить добре зберігається.

Хелро – представник, виведений спеціально для вирощування в теплицях. Термін дозрівання 23 — 24 дні. Коренеплоди соковиті, без пустот, рівної форми, червоного насиченого кольору.

Сакса не боїться заморозків і витримує температуру до мінус 3 градусів. Тому може высеиваться у теплицю зовсім рано. Урожай можна отримати після 30 днів зростання. Плоди не дуже великі, до 20 грамів вагою. Бадилля виростає не дуже багатою, тому вся сила йде в корінь.

Смакові якості та товарний вигляд на висоті.

Дека відрізняється відмінною врожайністю, до 4 кг з 1 кв. метра. При цьому самі коренеплоди не надто великі і мають вагу не більше 13 грамів. За смаком соковиті, без присутності гіркоти, виростає за 22 — 24 дні.

Чемпіон не випадково отримав таку назву. Відрізняється гарною врожайністю, до 4 кг з 1 кв. метра. Плоди соковиті, ніжні, не гірчать. Мають приблизний вага в 25 грамів, їх форма рівна, кругла, має дуже яскраву привабливу забарвлення. Середній термін дозрівання в залежності від умов 25 днів.

Отже, підведемо невеликий підсумок. Як можна бачити з написаного вище, садити редис можна починати вже з квітня місяця, багато сорту не бояться нічних заморозків, і в парнику, при укритті, вже в травні можна їсти свіжі вітаміни.

Багато різновиди можна садити протягом весни і літа. Інші ж садять під осінь і залишають для зберігання на зиму. Тобто якщо грамотно і зі знанням справи підійти до цього питання, то без врожаю ніхто точно не залишиться.

Чого я Вам щиро бажаю. Відмінних Вам посадок і врожаїв!