Штрих-код і країна-виробник

штрих код

Штрих-код і країна-виробник.

Штрих код — це послідовність чорних і білих смуг, що представляє потрібну інформацію у вигляді, зручному для зчитування технічними засобами. Штрих-коди мають в даний час дуже велике поширення.

Всі бачили, що в магазинах на продукти нанесено штрих коди. Це дозволяє швидко обслуговувати покупців і не створювати чергу в касу. А як Ви думаєте, для чого ще потрібен штрих-код. Яку корисну інформацію вони в собі містять.

В даний час чого тільки немає в наших магазинах. Від достатку у великих супермаркетах іноді просто губишся. З усіх куточків нашої неосяжної Землі везуть для нас і знайомі нам продукти, і зовсім незнайомі.

Ходиш часом, і глазеешь на всі ці заморські баночки та коробочки. Щось ризикнеш купити, щось-ні. І не завжди на ціннику пишуть країну-виробник. Але що цікаво. на всіх цих баночках і коробочках, цю країну визначити досить легко.

Коли я вперше дізналася цю інформацію, я виписала собі на шпаргалку розшифровку всіх кодів країн, і в магазин ходила тільки з нею. І стільки багато для себе відкрила.

Ось на упаковці написано «Справжня італійська вермішель. З твердих сортів пшениці. Вірні традиціям». Дивишся штрих-код, де виробили цю вермішель, думаєте в Італії…. Я теж спочатку думала, що в Італії. Так ні ж, країна виробник СНД. Або вибираєш оливки, дивишся хороша ціна, хочеш взяти. Розглядаєш баночку, знову СНД. І відразу питання : «А де у нас в СНД оливки ростуть?» На питання відповіді немає.

Так що, якщо Ви бажаєте дізнатися, де зроблений той або інший продукт, читайте далі.

Всі бачили як виглядає штрих-код. Смужки різної ширини і частіше всього 13 цифр. Наприклад візьмемо число 5449000000996. Перші 2 цифри(іноді буває і 3) — країна походження продукту. Наступні п’ять(іноді 4) цифр 49000 — підприємство, виготовили товар, ще п’ять 00099 -найменування товару, його споживчі властивості, розмір, маса, колір. Остання цифра 6 -контрольна, потрібна для перевірки правильності зчитування сканером.

Але мене завжди найбільше цікавила ось ця табличка, де можна дізнатися, яка країна виробник даного продукту . Це якраз перші дві цифри.