Соте з баклажанів рецепт з фото

Зараз досить багато готують соте, але мало хто знає значення цього слова. «Saute» — в перекладі з французького «стрибок, скачок», відповідно «sauter» — «стрибати, скакати». Чому ж так називають всім відоме блюдо?

А все дуже просто, головною особливістю цієї страви є те, що приготування будь-якого соте ділиться на два етапи. Перший етап — це попередня підготовка, яка включає в себе обробку і вистоювання в маринаді. І другий етап — це теплова обробка, яка повинна відбуватися порівняно швидко.

Тобто між етапами існує якась уривчастість. «Стрибок» відбувається після того, як продукт вистоявся, був заздалегідь підготовлений. А потім раз — і швиденько доведений до результату.

Також є версія, що називається це блюдо саме так, тому, що продукти не перемішуються при теплової обробки, а підкидаються, або встряхиваются на сковороді або в сотейнику. Тобто вони як би підстрибують. Робиться це для того, щоб зберегти сік готуються продуктах.

Готувати соте можна використовуючи м’ясо, курку, дичину, рибу, і навіть гриби. Але ми сьогодні приготуємо це смачне блюдо, використовуючи смачні сезонні овочі, які цілком можуть замінити м’ясо. Це всіма улюблені баклажани, або як їх ласкаво називають в народі «синенькі». І разом з ними візьмемо овочі, які зараз в самому соку. А саме з таких, і тільки з таких, виходить дуже смачне блюдо під назвою «Соте з баклажанів з овочами».

sote-iz-baklazhanov

Відразу ж обмовлюся, що готувати соте я буду не по-французьки. Тобто не всі овочі я буду «струшувати» і не завжди. До того ж готую я сьогодні велику сковорідку, так як чекаю гостей. А щоб приготувати це блюдо по всім правилам, його треба готувати невеликими порціями. На 1-2 чоловік. Тоді — то й вдається його струшувати постійно.