Болгарський перець — кращі сорти для відкритого грунту і теплиць, з описом характеристик

Доброго всім часу доби!

Наближається час, коли настане пора висаджувати насіння на розсаду. Це, звичайно ж, стосується тих, хто самостійно займається її розведенням.

Серед найпопулярніших рослин, які щорічно висаджуються на розсаду є перці. У народі побутує такий вислів «Яке насіння, таке й насіння», так і тут, будь насіння придбаєш, такий врожай і отримаєш.

Або виростиш стільки, що вистачить і наїстися і на зиму заготовити, або ж витратиш тільки час даремно. А замість червоних, жовтих і помаранчевих плодів отримаєш тільки сніп зеленого бадилля. Ніхто цього не хоче, тому перш ніж приступити до посадки, варто запастися гарним посадковим матеріалом.

Які сорти краще висаджувати городники, для яких регіонів і яким чином, у відкритий грунт або в теплиці – про це й буде розказано в цій статті.

Кращі сорти болгарського перцю для відкритого ґрунту

Після того, як розсада перцю підійде в зростанні, її необхідно в потрібний час або висадити у відкритий грунт або теплицю. Цей час залежить від сорту. Взагалі, відомо більше 800 різних видів. Вирощувати їх можна як у середній смузі Росії, так і в більш північних і суворих з клімату територіях.

В даний час зовсім не складно підібрати їх для різних кліматичних зон нашої великої країни. Давайте розглянемо декілька цікавих видів, призначених для посадки саме у відкритому грунті.

Клаудіо

Це гібрид. Відноситься до групи голландської лінійки культур. Є раннім, період від визрівання розсади до посадки в грунт становить 80 днів. Можна вирощувати його і в тепличних умовах. Має потужний прямий стебло, кущі середньовисокі. Плоди яскравого червоного кольору, масою 200-250 р.

Однією з переваг даного виду є його висока врожайність. Має гарний смак, здатний адаптуватися до різних кліматичних умов. При транспортуванні не псується. Використовується як у свіжому, так і консервованому вигляді.

Каліфорнія

Перець Каліфорнія або Каліфорнійське чудо, популярний серед садівників. Це не гібрид, а саме сорт. Виведений він був ще 100 років тому в Каліфорнії, від чого так і названий.

Висота куща середня – до 75 див. Може вирощуватись не лише у відкритому грунті, але й в закритому.

По термінах дозрівання є середньостиглим, урожай дає через 120 днів після проростання насіння. На стадії технічного дозрівання плоди зелені, а днів через 20 вони стають червоними, жовтими або оранжевими. Досвідчені садівники рекомендують для одержання великого врожаю знімати плоди на стадії технічного дозрівання, тобто зеленими.

Стійкий до несприятливих умов середовища. Може добре рости і при недоліку освітлення. Плоди великі, масою до 150 р. Під час технічного дозрівання стінка досягає товщини до 6 мм, а при повному достиганні – до 12 мм.

Арсенал

Є середньораннім, вирощується у відкритому грунті. Має середню висоту, врожайність становить від 9 до 20 кг з квадратного метра. Плоди у стадії технічної стиглості зеленувато-білі, а в біологічній — червоні. Маса плодів може бути до 85 г, товщина стінки до 6 мм

Сходи з’являються зазвичай на 1-15 день, розсада висаджується, коли її вік сягає 10 тижнів. Оскільки висаджується у відкритий грунт, треба стежити, щоб заморозків вже не було. Якщо ви висаджуєте в теплиці обігріваються, то робиться це в середині травня.

Використовується Арсенал як в свіжому вигляді, так і для маринування, фарширування, і приготування лечо.

Баранячий ріг

Перець Баранячий ріг, на відміну від інших своїх солодких побратимів є гострим. Тому його більше вирощують любителі саме такого роду городньої культури.

Рослина це італійського походження, є середньопізніх. Терміни його достигання становлять до 140 днів.

Кущ являє собою штамбовий вигляд, середньої раскидистости. Висота – до 60 см, але при вирощуванні в теплицях може досягати 1 метра. Тому вимагає підв’язки.

Плоди дрібні, витягнуті у вигляді баранячого рогу, звідки і пішла така його назва. У довжину вони досягають 35 см, маса до 35 р. В період дозрівання плоди можуть змінювати колір від зеленого до жовтого і під кінець достигання стають червоними. Врожайність становить до 3 кг з квадратного метра.

Перець використовується в першу чергу в якості приправ і аджики. Його можна засушити і перемолоти. Підходить даний вид і для консервації.

Долма

Це невеликий за розміром плода сорт. Названий так, тому що добре підходить для фарширування, зразок турецької страви долма.

Плоди маленькі до 9 см в довжину і до 6 см в діаметрі, тобто, практично, квадратні.

Має середньоранній термін дозрівання, полуштамбовый вигляд. Сам плід на увазі кілька пониклый, в технічній стадії світло-зелений, в біологічній — світло-червоний.

Можна використовувати і в якості свіжої нарізки, але краще всього підходить саме для фарширування.

Буржуй

Ще один чудовий сорт, який багато хто вважає ідеальним, що славиться своїми високими врожаями і незрівнянним смаком.

Його урожайність може досягати від 10 до 14 кг з квадратного метра. Є середньостиглим і плоди можна збирати через чотири місяці. Рослина висока і розлога.

Достиглі коробочки мають жовтий колір і досягають маси до 240 м, стінки мають товщину в 0,7 див. Смак хороший, можна використовувати як в свіжому вигляді, так і для консервування.

З ранніх і ультраранніх видів, дозріваючих у відкритому ґрунті до 100 днів після появи сходів, хочеться відзначити такий сорт, як Буратіно.

Плоди дозрівають за 88 днів. Кущ високий, розлогий, слабоветвящийся, напівдетермінантний. Плоди великі, при дозріванні набувають темно-зелене забарвлення. Маса плодів сягає до 120 г, товщина стінки — 0,6 див. Врожайність становить до 13,4 кг з 1 м2.

Добре підходить для використання в свіжому вигляді.

Для любителів товстостінних різновидів можна порадити такий сорт, як Золоте диво.

Він є середньостиглим, висота також середня, кущ полураскидист. Плоди при біологічному дозріванні мають темну жовте забарвлення. Маса плоду досягає до 185 м, товщина стінки складає 0,7 див. Смак досить хороший, урожайність може досягати до 3 кг з 1 м2.

Дана різновид ідеально підходить для використання як в свіжому вигляді, так і в консервованому вигляді.