Болгарський перець — кращі сорти для відкритого грунту і теплиць, з описом характеристик

Доброго всім часу доби!

Наближається час, коли настане пора висаджувати насіння на розсаду. Це, звичайно ж, стосується тих, хто самостійно займається її розведенням.

Серед найпопулярніших рослин, які щорічно висаджуються на розсаду є перці. У народі побутує такий вислів «Яке насіння, таке й насіння», так і тут, будь насіння придбаєш, такий врожай і отримаєш.

Або виростиш стільки, що вистачить і наїстися і на зиму заготовити, або ж витратиш тільки час даремно. А замість червоних, жовтих і помаранчевих плодів отримаєш тільки сніп зеленого бадилля. Ніхто цього не хоче, тому перш ніж приступити до посадки, варто запастися гарним посадковим матеріалом.

Які сорти краще висаджувати городники, для яких регіонів і яким чином, у відкритий грунт або в теплиці – про це й буде розказано в цій статті.

Кращі сорти болгарського перцю для відкритого ґрунту

Після того, як розсада перцю підійде в зростанні, її необхідно в потрібний час або висадити у відкритий грунт або теплицю. Цей час залежить від сорту. Взагалі, відомо більше 800 різних видів. Вирощувати їх можна як у середній смузі Росії, так і в більш північних і суворих з клімату територіях.

В даний час зовсім не складно підібрати їх для різних кліматичних зон нашої великої країни. Давайте розглянемо декілька цікавих видів, призначених для посадки саме у відкритому грунті.

Клаудіо

Це гібрид. Відноситься до групи голландської лінійки культур. Є раннім, період від визрівання розсади до посадки в грунт становить 80 днів. Можна вирощувати його і в тепличних умовах. Має потужний прямий стебло, кущі середньовисокі. Плоди яскравого червоного кольору, масою 200-250 р.

Однією з переваг даного виду є його висока врожайність. Має гарний смак, здатний адаптуватися до різних кліматичних умов. При транспортуванні не псується. Використовується як у свіжому, так і консервованому вигляді.

Каліфорнія

Перець Каліфорнія або Каліфорнійське чудо, популярний серед садівників. Це не гібрид, а саме сорт. Виведений він був ще 100 років тому в Каліфорнії, від чого так і названий.

Висота куща середня – до 75 див. Може вирощуватись не лише у відкритому грунті, але й в закритому.

По термінах дозрівання є середньостиглим, урожай дає через 120 днів після проростання насіння. На стадії технічного дозрівання плоди зелені, а днів через 20 вони стають червоними, жовтими або оранжевими. Досвідчені садівники рекомендують для одержання великого врожаю знімати плоди на стадії технічного дозрівання, тобто зеленими.

Стійкий до несприятливих умов середовища. Може добре рости і при недоліку освітлення. Плоди великі, масою до 150 р. Під час технічного дозрівання стінка досягає товщини до 6 мм, а при повному достиганні – до 12 мм.

Арсенал

Є середньораннім, вирощується у відкритому грунті. Має середню висоту, врожайність становить від 9 до 20 кг з квадратного метра. Плоди у стадії технічної стиглості зеленувато-білі, а в біологічній — червоні. Маса плодів може бути до 85 г, товщина стінки до 6 мм

Сходи з’являються зазвичай на 1-15 день, розсада висаджується, коли її вік сягає 10 тижнів. Оскільки висаджується у відкритий грунт, треба стежити, щоб заморозків вже не було. Якщо ви висаджуєте в теплиці обігріваються, то робиться це в середині травня.

Використовується Арсенал як в свіжому вигляді, так і для маринування, фарширування, і приготування лечо.

Баранячий ріг

Перець Баранячий ріг, на відміну від інших своїх солодких побратимів є гострим. Тому його більше вирощують любителі саме такого роду городньої культури.

Рослина це італійського походження, є середньопізніх. Терміни його достигання становлять до 140 днів.

Кущ являє собою штамбовий вигляд, середньої раскидистости. Висота – до 60 см, але при вирощуванні в теплицях може досягати 1 метра. Тому вимагає підв’язки.

Плоди дрібні, витягнуті у вигляді баранячого рогу, звідки і пішла така його назва. У довжину вони досягають 35 см, маса до 35 р. В період дозрівання плоди можуть змінювати колір від зеленого до жовтого і під кінець достигання стають червоними. Врожайність становить до 3 кг з квадратного метра.

Перець використовується в першу чергу в якості приправ і аджики. Його можна засушити і перемолоти. Підходить даний вид і для консервації.

Долма

Це невеликий за розміром плода сорт. Названий так, тому що добре підходить для фарширування, зразок турецької страви долма.

Плоди маленькі до 9 см в довжину і до 6 см в діаметрі, тобто, практично, квадратні.

Має середньоранній термін дозрівання, полуштамбовый вигляд. Сам плід на увазі кілька пониклый, в технічній стадії світло-зелений, в біологічній — світло-червоний.

Також цікаве:  Формування куща огірків: як правильно формувати кущі в теплиці і як доглядати за ними

Можна використовувати і в якості свіжої нарізки, але краще всього підходить саме для фарширування.

Буржуй

Ще один чудовий сорт, який багато хто вважає ідеальним, що славиться своїми високими врожаями і незрівнянним смаком.

Його урожайність може досягати від 10 до 14 кг з квадратного метра. Є середньостиглим і плоди можна збирати через чотири місяці. Рослина висока і розлога.

Достиглі коробочки мають жовтий колір і досягають маси до 240 м, стінки мають товщину в 0,7 див. Смак хороший, можна використовувати як в свіжому вигляді, так і для консервування.

З ранніх і ультраранніх видів, дозріваючих у відкритому ґрунті до 100 днів після появи сходів, хочеться відзначити такий сорт, як Буратіно.

Плоди дозрівають за 88 днів. Кущ високий, розлогий, слабоветвящийся, напівдетермінантний. Плоди великі, при дозріванні набувають темно-зелене забарвлення. Маса плодів сягає до 120 г, товщина стінки — 0,6 див. Врожайність становить до 13,4 кг з 1 м2.

Добре підходить для використання в свіжому вигляді.

Для любителів товстостінних різновидів можна порадити такий сорт, як Золоте диво.

Він є середньостиглим, висота також середня, кущ полураскидист. Плоди при біологічному дозріванні мають темну жовте забарвлення. Маса плоду досягає до 185 м, товщина стінки складає 0,7 див. Смак досить хороший, урожайність може досягати до 3 кг з 1 м2.

Дана різновид ідеально підходить для використання як в свіжому вигляді, так і в консервованому вигляді.

Урожайні сорти насіння перцю для звичайних теплиць і теплиць з полікарбонату

Тут наведу приклади кількох сортів, які краще всього вирощувати в будь-яких виробів, наприклад плівкових теплицях і парниках.

А вже зараз у багатьох є і теплиці з полікарбонату, в яких можна висаджувати розсаду раніше, ніж у звичайні парники. І як результат на два-три тижні раніше можна отримувати більш швидкі врожаї.

Какаду

Відразу варто відзначити, що це гібрид. Якими особливостями він володіє?

Є середньостиглим, терміни дозрівання становлять 130-135 днів. Кущі розлогі, досягають висоти до 1,5 м. Плоди досягають маси 500 г і мають червоний або жовтий колір. Вони витягнутої форми, довжиною до 30 див. На смак солодкі, з куща можна зібрати до 3 кг.

Його можна використовувати як у свіжому вигляді для салатів або гарнірів, так і в маринованому, для приготування різних закусок на зиму.

Паланичко

Повна назва Паланичко диво.

Таку назву не випадково, у нього висока врожайність, відмінні смакові якості, великі плоди. Досягають вони довжиною 17 см, ширина 5-7 см, а важать до 150 г, товщина стінок плоду – до 0,8 див. Паланичко є середньораннім, врожайність його становить понад 6 кг з одного квадратного метра, тому необхідно підв’язувати.

Використовується в свіжому вигляді, і в консервованому.

Хаскі

Перець гібридний, вирощується в теплиці, однак можна спробувати висаджувати його і у відкритий грунт. Є ранньостиглим високоврожайних і толстостенным. Дозрівання відбувається на 60 день після висадки розсади в грунт. Кущі досить потужні, середньорослі.

Стійкий до хвороб і добре переносить зміну клімату. Дає хороший урожай вже ранньою весною.

Плоди важать до 200 г, смак без гіркоти, товщина стінки досягає до 9 мм. Врожайність хороша – до 10 кг з 1 кв. м.

Білозерка

Цей сорт є найпопулярнішим з тих, що вирощують у теплицях. Має дуже високу врожайність, яка може досягати до 8 кг з 1 кв. м. Є досить стійким до різних захворювань і, що дуже важливо, невибагливий при вирощуванні.

Кущі досягають висоти до 65 см, однак підв’язуються вкрай рідко. Плоди конусоподібні, масою до 100 г, колір буває салатний, золотистий, червоний. Товщина стінки невелика – до 0,7 див.

Використовується Білозерка, виходячи зі свого ароматного смаку і в свіжому вигляді, і при консервації.

Агаповский

Даний вид є ранньостиглим і високоврожайних. Кущ досягає у висоту до 80 см, середньорослий, компактний.

Дозрівання плодів відбувається через 120 днів після сходів. Врожайність також хороша – до 10 кг з квадратного метра. Товщина стінки перцю досягає 5-7 мм В період технічної стиглості плоди темно-зелені, а в період біологічній – яскраво-червоні.

Розсада стійка до перепадів температур, стійко рослину і до захворювань. Однак при цьому вимогливо до поливу і освітлення. Єдине, чим може дивуватися, це вершинної гниллю.

Кращі сорти насіння для Середньої смуги Росії

Середня смуга Росії – регіон за своїми кліматичними характеристиками трохи більш сприятливий для вирощування перцю ніж інші регіони (виключаючи південні).

Вибір сортів перцю для вирощування у Середній смузі Росії досить великий і різноманітний. Тут наведу лише кілька найбільш популярних.

Також цікаве:  Як правильно пасинкувати і прищипувати помідори

Арап

Це середньостигла різновид, дозріває через 4 місяці після проростання насіння. Кущ має середні розміри до 80 см висоти.

Стійкий до погодних змін, захворювань. У перший весняний місяць рослину необхідно підгодовувати. Але найдивовижніше в ньому – його великі масою до 100 г плоди фіолетового кольору. Цей колір робить його чимось схожим на баклажан. Шкірка тонка, але міцна, смак ніжний і солодкий. Зібрати з 1 кв. метра можна до 7 кг врожаю.

Боярин

Ранньостиглий сорт, стійкий до температурних перепадів і різних хвороб. Кущ середньорослий, заввишки до 75 див. Плоди мають червоний колір і важать близько 160 грамів.

М’якоть плодів соковита, стінки товсті. Врожайність становить близько 6 кг з кв. метра.

Добре підходить для використання в свіжому вигляді, особливо якщо в салат нарізати кільцями, що зазначено на упаковці.

Везувій

Ранній термін дозрівання від сходів і до врожаю становить 4 місяці. Кущ потужний. Рослина стійка до кліматичних перепадів, рідко хворіє.

Плоди досягають ваги до 160 р., стінки товсті, м’якоть соковита і ароматна. Врожайність становить до 6 кг з кв. метра. Рослини необхідно своєчасно поливати.

Гудвін

Даний вид характеризується ранньою зрілістю і високим урожаєм. Вирощується в основному в теплицях, де може досягати навіть двох метрів висоти. Тому рослину необхідно підв’язувати. Сорт необхідно рясно і регулярно поливати. Повний процес дозрівання становить близько 110 днів. Колір плодів червоний або темно-зелений з товстими стінками близько 10 мм.

При правильному догляді з куща можна зібрати з десяток плодів.

Кардинал

Ще один варіант, який характеризується фіолетовим забарвленням плодів. Його ще тому називають чорний кардинал.

Є ранньостиглим і низькорослим. Урожай можна знімати вже через 90 днів. З одного квадратного метра можна зібрати півтора десятка чорних перчиком. Це складе приблизно 10 кг. Батьківщина перцю Італія. Стійкий до хвороб і перепадів клімату. Плоди добре зберігаються та стійкі до перевезення.

При належному догляді плід може важити до 250 р.

У цьому списку можна навести ще досить багато різноманітних сортів. Як рекомендують досвідчені садівники, якщо ви не впевнені у виборі, висадіть кілька відразу. А вже потім визначитеся, що вам подобається більше.

І звичайно, вивчайте характеристики тих видів, які вже висаджували, порівнюйте і сійте насіння тих, які давали хороший урожай.

Товстостінні сорти, виведені спеціально для Сибіру

Сибір досить суворий край і, здавалося б, що там можна виростити. Літо короткий, частіше холодне. Однак і тут можна виростити хороший урожай. В даному регіоні в основному вирощують перець, звичайно ж в теплиці.

Крім того, кращими видами є саме ранньостиглі перці, які мають досить пристойні розміри і вага плоду, а також товсті і щільні стінки.

Первісток Сибіру

Цей ранньостиглий сорт виведений спеціально для даного регіону. Є болезнеустойчивым. Плоди яскраво-червоні, довжиною 8-9 див. Стінка плоду щільна, товщина становить 5 мм. Маса досягає 45-75 р.

Терміни дозрівання становлять до 145 днів. Вирощувати рослину можна як в теплицях, так і у відкритому грунті. Розсаду в грунт краще всього висаджувати у віці 55 днів. Кущі досягають висоти 45 см, вони слабораскидистые і срднерослые. При гарному догляді можна отримати до 9-12 кг з одного квадратного метра.

Новосибірський

Ще один спеціально виведений для Сибіру сорт, звідки походить і його назва.

Насіння цього виду висіваються в лютому, а через два місяці паростки можна висаджувати у теплицю. Ще через 100 днів можна буде вже знімати перший урожай. Кущі досягають висоти до 100 див. Плоди важать близько 60 р. Товщина складає від 4 до 6 мм. Врожайність з квадратного метра може досягати 4 кг.

Солодкий шоколад

Цікавий вигляд, який привертає увагу кольором плодів. Вони, як і йдеться у назві, коричневі, ну прямо, як шоколад.

Висаджується Солодкий Шоколад, який є раннім, у відкритому грунті. При зміні погодних умовах його треба вкривати. Кущі досягають висоти до 80 див. Плід досить товстостінний – 6 мм. Насіння висівають зазвичай у березні-квітні, а висаджується у відкритий грунт в травні-червні.

Урожай можна збирати з кінця липня.

Сибіряк

Середньостиглий вигляд. Висота куща досягає в середньому 60 сантиметрів.

Врожайність хороша, з одного квадратного метра дає 6-7 кілограм, і це навіть при поганих умовах. Плоди великі, червоного кольору, важать до 150 р. Дозрівання настає на 115-118 день. Вирощувати краще всього Сибіряк в теплицях, що обігріваються.

Золотий Телець

Є ранньостиглим, вирощується у відкритому грунті, і в теплиці. Має хороші смакові якості.

Колір плодів яскраво-помаранчевий. Товщина досягає до 1 див. Маса плодів 200-250 р. З куща, висота якого становить 75 см, можна зняти до 15 плодів. Самі кущі є середньрослими. Плоди крупного розміру.

Також цікаве:  Ремонтантна суниця — способи вирощування та догляду в домашніх умовах

Крім перерахованих вище видів, призначені для Сибіру і такі гібриди, як Гренада F1, Касабланка F1, Фламенко F1 і Помаранчевий Бик F1

Які сорти болгарського перцю краще садити в Підмосков’ї

Підмосков’ї, регіон хоча і не такий теплий, все ж і не зовсім суворий по клімату. Тут можна вирощувати і середньостиглі перці, але краще починати з ранніх сортів.

Буратіно F1

Характерний вигляд раннього дозрівання. Урожай можна зняти вже через 90 днів. Рослина середньоросла. На гілках утворюються плоди завдовжки до 17-19 див. Колір у них криваво червоний. Перець є тонкокорым – 5 мм. Однак вона досить щільна, що допомагає перцю зберігатися до двох місяців.

В першу чергу перець вирощують для консервування.

Вінні Пух

Це наш російський перець, виведений ще в 1981 році. Низькорослі кущі до 40 см. Листя мало, тому плоди дозрівають безпосередньо під сонцем. Вони невеликі всього до 70 р., товщина стінки – 5 мм.

Врожайність досить висока, з куща можна зняти 1 кг. Встигає ж урожай вже на 110 день, дозріває одночасно. Причому зібрати урожай можна два-три рази за сезон.

Шкірка досить щільна, тому не псується при транспортуванні.

І, нарешті вид з таким чудовим і промовистою назвою Здоров’я.

Так само ранньостиглий сорт з гарною врожайністю. З одного квадратного метра можна зібрати до 5 кг. Плоди зав’язуються навіть при несприятливих умовах. Це є його особливістю. Рослині не страшно погане освітлення, надмірна волога або, навпаки, посуха.

Кущ високорослий від 1,5 до 1,7 метрів. Необхідні підв’язування, пасинкування і формування куща в 1-2 стебла. Плоди важать від 40 до 70 грамів. Для збільшення врожайності плоди можна знімати в стадії технічної стиглості – зеленими.

Кращі сорти, що дають гарні врожаї для Півдня Росії

Південь Росії, звичайно ж найбільш сприятливий регіон не тільки для вирощування перців, але й інших культур. Але, якщо говорити про перці, то серед безлічі сортів особливо хочеться виділити такі, як Червоний слон, Степашка, Ластівка, Біг Мама і ін.

Червоний слон

Це середньостиглий вигляд, що дозріває через 110 днів після посіву. Кущі потужні, напіврозлогі, досягають висоти до 0,9 м.

Плоди темно-червоні, важать до 150 р., товщина стінки плоду складає близько 5 мм. Плоди використовуються у свіжому вигляді, так і при консервації. З одного квадратного метра можна зняти до 7 кг.

Ластівка

Ранньостигла різновид, дає урожай вже через 130 днів. Дозрівання відбувається одночасно. Рослина висаджується і у відкритому грунті, і в теплиці.

Щоб отримати хороший урожай, кущ треба правильно сформувати. В першу чергу необхідно видалити всі листи до першого відгалуження. Кущ виростає до 60 см, среднераскідістий. Забарвлення плодів салатова, вага у них може бути 70 г, а товщина стінок до 5 мм.

Відео про те, які сорти перцю є найбільш врожайними

Про те, які найбільш урожайні сорти перцю можна висадити ще на своїй ділянці, розповідається в наведеному нижче відео. Розглядається південний регіон. Тут розповідається також про те, які переваги гібридів по відношенню до звичайних городнім видами.

А також про те, який урожай можна отримати з тих, чи інших насіння, якщо посадити їх на вулицю у відкритий грунт або теплицю. Звичайно, якщо говорити про теплицях, то якщо у вас вона з полікарбонату, то розсада буде зростати в ній більш швидко, і як результат урожай також буде швидким.

Як ви встигли помітити, тут розповідається і про вже розглянутих вище сортах, а також є й нові, про які також дізнатися дуже цікаво.

Дуже цікавий момент, що поруч з перцями і іншими пасльоновими, наприклад помідорами і баклажанами, рекомендовано садити базилік. Це зменшить їх захворюваність і простимулює зростання.

У відео ви можете знайти корисні рекомендації по посадці насіння: як і скільки їх замочувати, і які стимулятори росту для цього використовувати.

При купівлі будь-яких насіння звертайте увагу на інформацію на упаковці: вид і сорт рослини, номер партії, рік збирання, кількість або маса насіння, схожість. Окремо повинні вказуватися заходи по передпосівній обробці. Це може бути обробка препаратами з додаванням мікроелементів для кращого росту, або фунгіцидами, отрутохімікатами.

Так, оброблені плазмою, насіння найбільш стійкі до захворювань і, як наслідок, більш урожайні.

Спілкуйтеся з продавцями-консультантами та дізнавайтесь у них максимум інформації. Купуйте хороший посадочний матеріал і отримуйте чудові врожаї.

Всього Вам доброго!