Голубці – 13 простих і смачних рецептів

Всі знають, що таке голубці. Адже готують їх у нас повсюдно. Для приготування використовується м’ясний фарш і капуста, причому капуста може бути, як свіжа капуста, так маринована і квашена. Є також рецепти з пекінської і савойської капустою.

В одному з рецептів я вже згадувала звідки до нас прийшло таке цікаве назву, але нагадаю й тут. Існує розхожа думка, що страва з такою назвою з’явилася під впливом французької кухні. Готувалося воно з голубів, які зажаривались цілком. Але згодом стали подавати «помилкових голубів», де м’ясний фарш загортали в капустяне листя. Тоді і з’явилося таке ласкаве назва страви — голубці.

Однак це блюдо готують не тільки у нас. Так, воно дуже популярне в Балканських країнах. Маючи інша назва — сармале, блюдо по суті є тим же самим. Проте ж готується ще й долма, або в балканських країнах — сарма, де блюдо готується з виноградного листя, в які загортається начинка на основі рису, яка може містити вареної м’ясної фарш.

Існують рецепти, де можуть використовуватися листя подорожника, щавлю, ревеню, буряків або мангольда (підвид буряків). По суті можна використовувати будь-які їстівні листя достатнього розміру, щоб в них можна було загорнути якусь начинку.

У мене в блозі вже є два рецепти голубців, за якими вони виходять дуже смачними і ніжними. Це голубці з м’ясом та рисом і інший рецепт, де вони готуються з курячим фаршем. Але у мене в кипилке моїх рецептів є ще смачні експонати, які я вирішила об’єднати в одну статтю для Вашої зручності.

golubcy

До того ж тут Ви знайдете крім традиційних рецептів, ще й рецепти сармале з Балканських країн і сармы, інакше голубців з виноградних листках.