Класичний бісквіт — 8 покрокових рецептів приготування пишного бісквіта

Ще з часів мого дитинства найпопулярнішою була бісквітна випічка. Яких тільки тістечок і тортів не було на основі цих повітряних коржів в наших кулінаріях! Та й вдома, скільки пам’ятаю себе, ми кожні вихідні пекли з мамою всілякі ласощі з цього досить простого, але такого смачного кондитерського тіста.

Треба віддати належне французам, що придумала таку випічку. Погодьтеся, що немає нічого простіше, ніж приготувати апетитний ароматний десерт всього з трьох основних інгредієнтів: яєць і цукрового піску з просіяним борошном. Щоб вийшов височенний корж, який не опаде і не перетвориться в жорстку коврижку, досить збити до стійких піків свіжий продукт птахівництва з солодкістю, а потім акуратно вмішати муку і запекти.

Але головні секрет полягає в тому, що всі компоненти повинні бути завчасно доведені до кімнатної температури. У більшості рецептів рекомендується збивати білки і жовтки окремо, а потім вже їх поєднувати, адже світла частина яйця набагато гірше набуває пухкої консистенції, якщо в неї потрапляє жир або жовткова частина.

Також варто зазначити, що сам процес випікання дуже сильно впливає на ніжність структури і поява тонюсенькой скоринки. Щоб нічого не зіпсувати, витримувати свій кулінарний шедевр коштує в щільно закритій заздалегідь розігрітій духовці, обов’язково виставивши рівномірний середній нагрів (в ідеалі на середній позиції печі).

Якщо ви плануєте подавати бісквітну основу відразу до чаю, то її можна просто злегка прикрасити цукровою пудрою, джемом або глазур’ю. Однак для того щоб десерт добре піддавався нарізці коржів для тортів і тістечок, після остигання і вилучення з форми для випічки його краще всього упакувати в харчову плівку і витримати близько доби.