Курка по-французьки в духовці з картоплею і помідорами

Курка по-французьки в духовці — страва з масою переваг. Готується швидко, виглядає чудово і завжди вдається. Незалежно від вашого кулінарного досвіду м’ясо вийде ніжним і соковитим. А завдяки картоплі подавати його можна для великої компанії і до святкового столу.

З назви страви зрозуміло, що батьківщиною його повинна бути Франція. Однак до французької кухні воно відношення не має. Можна довго шукати його витоки в ельзаський і лотарінгське кухнях, однак точних співпадінь не буде. Французи не готують м’ясо одночасно з сиром і не використовують майонез для запікання картоплі.

Витоки назви страви

В кулінарних традиціях самої гастрономічної країни світу картоплю запікають під соусом бешамель. Він не схожий за складом з майонезом, а являє собою обсмажену до золотистого кольору борошно, розведене молоком або вершками і приправлену мускатним горіхом. Страва, запечене під цим соусом і притрушене сиром, називається гратен. Для французької кулінарії воно класичне і готується не тільки з картоплею, але також з грибами і овочами. А при приготуванні м’яса використовуються вино й овочі у великій кількості.

У Росії м’ясо по-французьки з куркою стали готувати в XVIII столітті. Вважається, що назва страви забезпечив його кухар — француз, який очолював «кулінарний цех» світлішого князя Григорія Орлова. Шеф-кухар використовував в рецепті основи французької кухні — запікання картоплі під сирною скоринкою, але зробив його по-російськи ситним, для чого і було додано м’ясо. Спочатку використовувалася лише телятина, але з поширенням страви з Росії з’явилися варіації його зі свининою і курятиною.