Кутаби : що це і як правильно приготувати

Якщо ви шанувальник чебуреків і пиріжків, азербайджанська кухня порадує вас своїм практично аналогічним борошняним стравою. Тільки формою воно схоже скоріше на півмісяць з прісного тіста. І назва у нього досить цікаве — кутаби.

Розмір їх може варіюватися від зовсім маленьких, які містяться в долоньці дитини, до підлозі метра в залежності від умінь господині і приводу для готування. Азербайджанські майстрині розкочують тісто так, що воно по товщині не перевищує паперову серветку. Відповідно і шар начинки теж робиться не занадто товстий. Завдяки цьому і виходить майже невагоме ніжне страву.

Незважаючи на те, що оболонка дуже тоненька – практично напівпрозора, — при смаженні вона не розривається і надійно зберігає соковитість наповнювача. Останній може бути будь-яким: від ніжного фаршу з баранини або яловичини з жирком до зелені з сиром або навіть пропареної гарбуза.

Ще одна особливість кутабів – обсмажування на абсолютно сухій сковороді! Тому, щоб ріпчасту цибулю встиг приготуватися за досить нетривалий період часу, для начинки намагаються подрібнити на м’ясорубці або за допомогою терки. Мелкорубленный ножем він може не встигнути досягти м’якості і буде потім похрустывать.