Лобіо з зеленої стручкової квасолі по-грузинськи. Класичний рецепт

Лобіо -популярне блюдо на Кавказі, є національним блюдом Грузії, Вірменії та Абхазії. Існує безліч варіантів його приготування. І хоча готується воно або з стручкової зеленої квасолі, або з відвареної червоної, смак у різних господинь, або в різних кафе може відрізнятися. Це залежить від того, які спеції і яку зелень Ви додали, використовували горіхи. Додавали помідори або томатну пасту. Скільки додали рідини, або взагалі не додавали. В деяких місцях готується досить гостре лобіо, в його складі гіркий стручковий перець. А десь готують взагалі без додавання перцю і помідорів, але додають аджику.

Загалом те, що готується в Грузії з квасолі і називається «лобіо», тому що такою ж є і переклад цього слова.

На жаль, у нас не так часто готують цю страву в традиційному його варіанті, тобто по-грузинськи. А варто було б, страва гідне, смачне. не схоже ні на яке інше. Дуже корисне! Вживати його можна як гарячу, і як холодну закуску, а також, як самостійне друге блюдо. Квасоля дуже поживна, смачна, багата білками і вуглеводами. Правда останнім в меншій мірі відноситься до стручкової квасолі. Але все одно, якщо додати в блюдо ще й горіхи, то цілком можна обійтися без м’яса. А якщо без м’яса, то використовуйте лобіо просто в якості гарніру. Квасоля добре поєднується з будь-яким м’ясом і птицею.

lobio

Коли ми жили в Узбекистані, то теж готували там лобіо з стручкової квасолі. Готували саме з м’ясом або куркою, з достатньо великою кількістю рідини. І готували так до тієї пори, поки я не потрапила в Грузію, і не спробувала його класичний варіант. Я тут же попросила рецепт, детально його записала, і з тих пір готую лобіо по-грузинськи, хоча і «узбецький» варіант не забуваю. До речі ось її рецепт.

Сьогодні будемо готувати лобіо по-грузинськи. Зберігався цей рецепт у мене в заповітній тетрадочке вже років 25, а то і більше. Ділюся ним з Вами. Готувати по ньому одне задоволення. Тільки почав — вже закінчив! Коротше кажучи — мрія господині! Часу на підготовку і приготування страви йде близько години. Безпосереднє приготування займає лише 20 хвилин.