Самса з листкового тіста з м’ясом, куркою або сиром

Думаєте, національні страви узбецької кухні «не по зубах» нашим господиням? Нічого подібного! Приготування самси в домашніх умовах цілком можливо, навіть без великого і таємничого тандира. Скористайтеся нашими рецептами і страва вийде соковитим і дуже смачним!

Приготування самси в тандирі

Самсою називають традиційне узбецька страва з листкового тіста і м’ясної начинки. Поширено воно в країнах Середньої Азії, де без національних пиріжків не обходиться жоден обід. Узбеки і таджики готують самсу (або як її ще називають самосу) в округлих глиняних печах — тандирах. Пиріжки прикріплюються до стін жаровні і випікаються до готовності, а потім знімаються.

Класична техніка приготування страви вважається справжнім мистецтвом. А так як мистецтво підвладне далеко не кожному, з часом техніка була адаптована до можливостей звичайної кухні. Сьогодні самса узбецька, рецепт якої легко знайти в книгах по кулінарії, може мати округлу або трикутну форму. А в якості начинки може використовуватися не тільки м’ясо, а також цибулю, картоплю і навіть сир.