Торт Фрезє — рецепт приготування торта з полуницею в домашніх умовах

Цей чудовий десерт у Франції готують на весілля, дні народження та інші урочистості. Також його можна спробувати в будь кондитерської. Особливо в сезон, коли достигає ягода. «Fraise» – перекладається з французької, як «полуниця». Тобто по суті, дослівний переклад цього красивого десерту і є «полуничний торт».

В даний час його можуть готувати і як тістечко, подавати в келихах, у спеціальних формочках з шоколаду. Популярність робить свою справу, і щоб не повторюватися кожен майстер придумує своє оформлення і подачу.

Але при цьому суть залишається незмінною. Між двома тонкими прошарками ніжного бісквіту, який просочується вишневим лікером «Кірш» (Kirsch), розміщені червоні соковиті ягоди. Вони залиті смачним заварним кремом «муслін» на вершковому маслі. Верх прикрашається марципаном, меренгою, шоколадом, глазур’ю, желе. І все це пишність вінчають ароматні ягоди полуниці.

Цей десерт можна вважати шедевром і вершиною кулінарного мистецтва. Коли бачиш таке творіння власні очі, то тебе охоплює захват. Від його краси і величності просто пропадає дар мови. Не випадково це частування подавалося до столу короля Людовика XIV. І з тих часів воно так і не втратила своєї привабливості. І навіть, навпаки, десерт вписаний у книгу чудових французьких кулінарних рецептів.

Я рада поділитися з Вами цим рецептом. Запасіться увагою, терпінням, бажанням, і у вас неодмінно все вийде. Я готувала цей чудовий шедевр до дня народження свого онука. Не використовувала лікер Кірш, не робила меренги, марципан і фісташкову пасту для крему. Мені знадобилися самі прості і звичайні продукти, які знайдуться у кожного.

Однак, весь принцип приготування дотриманий до дрібниць, тому виходить ось такий чудовий, статний красень. Такий смачний і ніжний, що не вистачить слів, щоб описати його велич.