Пломбір за Гостом СРСР — рецепт приготування морозива в домашніх умовах

Ми звикли сприймати пломбір стосовно до улюбленого солодкого продукту сучасності. І зараз вже мало хто знає, що це слово зобов’язане французькому місті Пломб’єр-ле-Бен, де і було винайдено ще в часи Наполеона. Саме там його вперше виготовили з жирних вершків, цільного молока, яєць і смакових добавок.

Мега популярним у нас воно стало за часів СРСР, його стали виробляти по ГОСТу 117-41.

Самим смачним воно було в Москві і Ленінграді. І ми завжди, коли траплялося бувати в цих двох столицях, вже на вокзалі першим ділом купували брикет морозива. Продавали його звичайно ж скрізь, в будь-якому місті і селі. Але мабуть саме тут дотримувалися всі технічні характеристики процесу приготування і головне, потрібні пропорції. Завдяки чому воно і було по-справжньому чарівним.

В даний час ГОСТ змінено на 31457-2012, і такого продукту, як раніше, вже в магазині не купити. Якщо прочитати склад на брикеті сучасного десерту, то там можна зустріти і стабілізатори, і емульгатори, і підсилювачі смаку, і замінники молочного жиру. Смак вже зовсім не такий, хоч у Москві воно куплено, хоч де-небудь в іншому місці.

Пломбір за Гостом СРСР

Але можна приготувати справжній пломбір з радянського часу в домашніх умовах, також, як і інші сорти улюблених ласощів. За смаком воно буде точнісінько, як саме, з дитинства. І для цього не потрібно багато часу. Витрати звісно будуть не маленькі, але ж готувати будемо повністю з натуральних продуктів потрібної якості та жирності. І без всяких зайвих добавок.