Торт Наполеон – класичний покроковий рецепт в домашніх умовах з фото

Торт Наполеон — найулюбленіше ласощі у багатьох сім’ях. Його завжди готують з величезним задоволенням. Тому що знають точно, що якщо буде стояти на святковому столі торт з магазину і торт, приготований в домашніх умовах, то навіть гадати не варто — який з них з’їдять в першу чергу!

Але не всі знають, що рецепт цей був не завжди так доступний, як зараз.

Коли в 80-е роки ми жили в Узбекистані, торти у магазині були великою рідкістю. І тому по руках ходило безліч рецептів різних десертів власного виробництва. У кожної господині неодмінно була тетрадочка з рецептами їх приготування.

Так як до приготування тортів завжди було особливе ставлення, тетрадочка зазвичай була окрема, тільки для них — коханих. В Узбекистані будь-яка господиня готувала з легкістю плов, шурпу, лагман, манти, самсу…, ну і все інше. А ось той, хто вмів приготувати цей смачний Наполеон — вважався справжнім кулінаром.

І на це були особливі причини. По-перше, важко було купити достатню кількість гарного вершкового масла. Для випічки в основному використовували маргарин, а для торта Наполеон, маргарин ну ніяк не підходить.

Але була і більш вагома причина. Рецепт тримали у великому секреті. Вся справа в тому, що раз купити хороший торт було практично неможливо, а на свята всім хотілося здивувати гостей, і смачно їх нагодувати, Наполеон пекли можна сказати на комерційній основі, а простіше — на продаж.

tort-napoleon

Пекли звичайно і інші торти, але торт Наполеон завжди був на першому місці. Замовити його було не просто. Не менше, ніж на місяць, була черга на його випічку.

Пекли його з 15-20 коржів , коржі були широкими і великими, по 30 сантиметрів у діаметрі. Коржі просочені ніжною заварним кремом. Загалом диво кулінарного мистецтва!

Зрозуміло, що майстрині, які пекли такі торти, тримали рецепт під замком за сімома печатками. В народі ходили, звичайно рецепти, але Наполеон за цими рецептами вийшов не таким смачним. А знайти той самий рецепт ніяк не вдавалося.

У школі, де я в той час працювала, також працювала вчителем початкових класів молода вчителька. Ми дружили, а її мама пекла торти на продаж, у неї ми його і замовляли. Але скільки б ми не просили написати нам заповітний рецепт, вона не погоджувалася, посилаючись на те, що сама не вміє. А мама рецепт не дає.

Ми звичайно знали історію, що це їх сімейний рецепт, який дістався їм ще від прабабусі. Що мама береже його, і особливо не наполягали. Замовляли торт, коли чекали якогось свята, і насолоджувалися смаком вже готового смачного Наполеона..

І поки ми жили в Самарканді, спекти справжній смачний торт мені так і не вдалося. Але от коли ми з родиною зібралися їхати жити на Урал, мама вчительки на прощання подарувала мені цей рецепт. І сказала: «Ти любиш готувати, візьми рецепт — готуй своїм дітям. Та нас не забувай!» Я була невимовно рада, адже в моїх руках виявилося справжній скарб, про який я мріяла багато років. Вдячності моїй не було меж. Я досі вдячна їй, адже досі я готую тор Наполеон саме за її рецептом.

tort-napoleon

Хочу запропонувати Вам сьогодні саме цей «секретний» рецепт. Дуже сподіваюся, що він сподобається і Вам!