Баклажани – користь і шкода

Баклажани: користь і шкода для здоров’я. Корисні властивості баклажанів для людського організму

«Синенькі», як ласкаво називають баклажани у народі, – це не овоч, а ягода з сімейства пасльонових.

Смачну м’якоть можна використовувати для приготування різноманітних других страв, закусок, салатів, зимових заготовок.

Страви з баклажанів не тільки смачні, але і дуже корисні для здоров’я.

Хімічний склад баклажанів

Характер у баклажана непростий, з гірчинкою. Викликає її соланін – природний отрута, що міститься в шкірці фіолетових плодів.

До речі, забарвлення шкірки може бути різною: блакитний, густо-фіолетового (майже чорного) і навіть білої. Незалежно від кольору плід є джерелом вітамінів і мінералів, які впливають на здоров’я людини сильний вплив.

Вчені виявили під гіркою шкіркою ягоди-плоду природні речовини, які і пояснюють користь і шкоду баклажана:

• вітаміни групи В (фолієва кислота, тіамін, ніацин, рибофлавін, піридоксин) покращують обмінні процеси, нормалізують роботу нервової системи, стимулюють кровотворення;

• аскорбінова кислота зміцнює імунну захист;

• нікотинова кислота (вітамін РР) робить міцнішим стінки судин;

• ретинол (вітамін А) корисний для зору;

• токоферол (вітамін Е) – потужний антиоксидант, який бореться з раковими клітинами і омолоджує;

• вітамін К допомагає клітинам синтезувати білок;

• макроелементи (калій, магній, натрій, хлор, фосфор, кальцій, цинк, марганець) життєво необхідні для нормальної роботи всіх систем і органів людського організму;

• мікроелементи (фтор, мідь, залізо, йод та ін) забезпечують нормальне протікання процесів клітинного обміну, покращують стан шкіри, нігтів, волосся;

• пектин і клітковина стимулюють роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту, виводять з кишечника шлаки і токсини, знижують поганий холестерин.

Баклажан вважається чемпіоном за вмістом такого мікроелемента, як молібден. Саме це речовина запобігає запальні захворювання суглобів. Багатством хімічного складу і пояснюється величезна користь баклажанів для здоров’я. Не випадково баклажан на Сході здавна вважають плодом довголіття.

Що стосується соланіну, то він має значення для створення повної картини користі і шкоди баклажанів. Але за великим рахунком зміст цієї отрути в шкірці мізерно (набагато більше його в позеленевшей картоплі).