Цикорій розчинний – користь і шкода

Що таке цикорій розчинний, які в нього корисні властивості? У чому секрет корисних властивостей цикорію, кому він протипоказаний

Цикорій – продукт рослинного походження, представлений на ринку у вигляді сиропу, порошку або гранул, є відмінним замінником кави і чаю.

Незважаючи на природність походження, цикорій має не тільки корисні властивості, але і протипоказання.

Та варто розібратися, в яких випадках напій вплине на організм позитивно, а в яких його не варто вживати зовсім.

Що таке цикорій?

В народі – блакитний кульбаба або придорожній волошка, офіційно – цикорій. Це рослина родини айстрових з жорстким вертикальним стеблом і досить довгим (до півтора метрів) стрижневим коренем. Листки довгасті, можуть бути з завужені або злегка заокругленим кінцем. Квіти цикорію приблизно 3 – 4 см в діаметрі, від світло-блакитного до рожевого відтінку, розташовані поодиноко або подвійними, потрійними суцвіттями, як на бічних, так і на центральному стеблі. Язичкові пелюстки мають форму. Насіння п’ятигранної форми.

Відбувається рослина із Середземномор’я. Сьогодні цикорій можна зустріти в багатьох країнах пострадянського простору.

Рослина вирощується і в промислових цілях. Для цього культивуються два види – звичайний і салатовий. З першого виробляється «кавовий напій, для цього використовується корінь рослини, другий є добавкою до гарнірів і салатів.