Чай з молоком – користь і шкода

Користь чаю з молоком: дивовижні факти і способи приготування. Шкоду чаю з молоком – чи правда, що він може нашкодити мамі, що годує?

Напій, легко замінює сніданок або полуденок, що проявляє лікувальні властивості – це чай з молоком.

Сорти чаю різноманітні і класифікуються в залежності від типу чайного куща (китайська, ассамская, камбоджійська різновид), за способом обробки (чорний, зелений, білий, жовтий, чай Улун, чай Пуер), по країні походження (цейлонський, китайський, індійський, африканський, японська).

Також чаї розрізняються за типом чайного листа, за способом додаткової обробки і за добавок у складі чаю.

Чай з молоком: як правильно готувати

За способом приготування розрізняється основні види чаю – це гарячий чай з молоком і холодний.

Для гарячого чаю найчастіше використовується чай Улун, але можна заварювати і чорний, і зелений чай. А ось білий для такого напою буде занадто слабким. Щоб надати якийсь аромат, в чай можна додавати суміш трав. Добре підійде рожевий чай, він надає особливий аромат. Для цього достатньо до чаю додати 30 мл готової заварки трав’яного або квіткового чаю.

Для будь-якого чаю початок процесу приготування однакове – на початку приготування потрібно обдати заварник окропом. Після цього в нього кладеться по 1 чайній ложці на порцію для кожної людини і додана ще одна ложка. Залити водою температурою до 80 градусів і залишити настоюватися. Час настоювання залежить від сорту чаю: чорний чай настоюється 3 хвилини, а зеленому вистачить і 1 хвилини. Якщо довше потримати, напій починає гірчити. Гіркота не дає тільки чай Улун, який слід тримати 3 хвилини, але більш довгий наполягання не дасть гіркоти. Також гіркоти не дає трав’яний чай, але його варто тримати 5-6 хвилин.

Не варто заливати чай окропом, на смак чаю це не вплине, але вб’є більшість корисних речовин, що містяться в ньому. Після настоювання в чашку ( 200 мл) поступово влийте 70 мл молока. Не варто наливати молоко занадто швидко, це може призвести до водянистості чаю і появі запаху.

Додайте за смаком цукор, але пам’ятайте, що солодкість не дуже корисна. Тому цукор можна замінити медом або зовсім відмовитися від підсолоджувача. Молоко можна замінити вершками або згущеним молоком.

Головна вимога до заварці холодного чаю – вона повинна бути міцної. Достатньо буде 2-3 чайних ложечок чаю. Залитий окропом чай потрібно настояти протягом 2 хвилин. Якщо використовується крупнолистовий чай, то для заварювання зручніше використовувати ситечко. Далі додайте молоко, можна і згущене. Потім наповніть склянку колотим льодом або кубиками льоду до середини, можна трохи більше. Не варто додавати багато льоду, так як напій вийде водянистим.

Відомі й інші різні варіанти заварювання чаю з молоком:

• спрощений варіант: пакетик улюбленого чаю залийте окропом, дайте настоятися і додайте вершки або молоко,

• китайський спосіб: кип’ятіть чай протягом півгодини, процідіть і додайте молоко або вершки,

• яблучний чай з молоком: цукор, молоко і готовий чорний чай змішується з шматочками яблук і льодом,

• масала: відомий напій в Пакистані і Індії; змішується чорний чай та спеції (ваніль, гвоздика, кардамон і кориця), молоко і медю. Такий чай можна пити як зовсім холодний, так і обжігающе гарячий. Якщо ці інгредієнти додати імбир, вийде ще один різновид чаю масала – імбирний чай.