Ромашковий чай – корисні властивості і протипоказання

Ароматний ромашковий чай: користь і шкода ніжного напою. Міфи і наукові факти про користь і шкоду ромашкового чаю для людей

Чай, який і не чай зовсім – саме так можна описати напій, відомий ще з часів античності. Стародавні вчені і знахарі активно використовували ромашку, причому не листя, а саме квітки цієї рослини, знаючи про дивовижних антибактеріальних, седативних та протизапальних властивостей. І донині додають ромашку в косметику, крема, цілющі мазі, вживають її як зовнішньо, так і всередину. При цьому не вщухають дискусії на тему користі і шкоди ромашкового чаю – адже, як відомо, навіть найцінніший по своєму складу, продукт може дати небажаний ефект.

Ромашковий чай: як правильно готувати?

Тим, хто збирається оздоровити свій організм за допомогою ромашки, слід знати, що у цієї рослини є кілька різновидів. Якщо Ви плануєте заготовлювати квітки самостійно, потрібно розуміти, як виглядає потрібний Вам вид. Збирають ромашку подалі від запилених доріг і промислових виробництв. Зірвані квіти висушують у світлому приміщенні з хорошою циркуляцією повітря. Зберігається ромашка найкраще в паперовій упаковці – конверті або пакеті.

Уникнути помилок у всьому цьому процесі можна, якщо придбати в аптеці вже готові сухі квіти ромашки, причому, не в пакетах, а розсипом. Готують ромашковий чай з кількох рецептами.

Варіант 1

1. Пару ложок подрібнених суцвіть розмішати в чашці гарячої води і вилити в каструлю.

2. Підготувати «водяну баню». Поставити на каструлю з ромашкою і не знімати 20-30 хвилин.

3. Прибрати напій з плити і настоювати близько години. За цей час він охолоне. Любителі солодкого можуть додати трохи цукру або рідкого меду.

Варіант 2

1. Обсяг порошку дорівнює чайній ложці залити гарячою водою (близько склянки).

2. Каструлю закрити щільною кришкою і прикрити тканиною з бавовни. Залишити на півгодини.

3. Процідити. Смак також добре доповнюється медом або скибочкою лимона. Ромашка чудово поєднується і з іншими травами: чебрецем, м’ятою, мелісою.