Манна каша – користь і шкода

Всім знайома манна каша: більше користі чи шкоди? Правда про користь і шкоду манної каші (манної крупи) для дитини і дорослого

Манна каша всім знайома з глибокого дитинства.

Комусь подобається класичний варіант, приготований на молоці або воді, а хтось любить кашу з додаванням фруктів або ягід.

Але, однозначно можна сказати, що немає такого продукту харчування, який викликав би стільки суперечливих думок про користь та шкоду, як манка.

Особливості правильного приготування манної каші

Смак і користь манної каші безпосередньо залежать від способу її приготування. В першу чергу необхідно правильно підібрати крупу. У продаж надходить манка трьох видів:

• з твердих сортів з маркуванням – Т;

• з м’яких. Маркування – М;

• із змішаних – МТ.

Для каші підійде тільки крупа з м’яких сортів. Варити її можна як на воді, так і на молоці. Але варто враховувати, що страва, приготована на молоці, буде калорійним. Чим жирніше вибране молоко, тим калорійніше каша. У той же час білок манної крупи засвоюється тільки в разі, якщо страва зварено на молочній основі. Стандартним співвідношенням для каші помірної густоти буде 7 чайних ложок на 200 мл молока.

Щоб приготування не було проблемою, необхідно дотримуватися деякі нюанси на всіх етапах процедури:

1. Готувати кашу рекомендується в алюмінієвій каструлі. Щоб уникнути пригорання потрібно на дно налити пару ложок холодної води. Після цього вливаємо молоко і чекаємо його закипання.

2. Додаємо цукор або мед. Якщо страва готується для дорослого, то дані інгредієнти додаються за смаком. Якщо ж каша призначена дитині, то краще виключити мед, а цукор додавати в мінімальній кількості – близько 6 грам.

3. Додаємо дрібку солі.

4. Безперервно помішуючи коли молоко закипить, додаємо тоненькою цівкою крупу. Інтенсивність перемішування допоможе виключити появу грудочок.

5. Дати масі закипіти і зменшити на саму малу потужність. Від часу варіння залежить кінцева густота готується каші та збереження корисних властивостей. Для того щоб отримати середню густоту не варто варити більше 7 хвилин. Для більш в’язкої маси можна варити 12 хвилин. Але не тримайте на вогні блюдо більше 15 хвилин – це позбавляє його всіх корисних властивостей.

6. Готову кашу прибрати з вогню і додати за бажанням вершкового масла (близько 5 грам), фрукти, ягоди або різні спеції. Чудово підходить для манної крупи кориця. Такий тандем сприяє нормалізації травлення. Не варто поєднувати манку з продуктами з високим вмістом вуглеводів, наприклад, фініками.

Манну кашу з таким же успіхом можна приготувати і в мультиварці. Для цього додаємо в каструлю:

• 400 мл молока або води;

• 50 г манної крупи;

• 0,5 чайної ложки солі;

• 1,5 столової ложки цукру;

• за бажанням вершкове масло.

Після чого закриваємо кришку і встановлюємо відповідний режим. Шкода від манної каші, приготовленої таким чином, буде мінімальним.