Червона горобина – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Червона горобина, корисна і яскрава: у чому прихована її магічна сила. Яку користь або шкоду приносить червона горобина організму людини

Червона горобина була відома ще в давні часи.

Їй присвячували вірші та пісні, застосовували як цілющий засіб і цінний продукт харчування.

До наших днів збереглося повір’я, що червона горобина, зростаюча в будинку, захищає будова і його мешканців від впливу нечесті.

Чим старше дерево ставало, тим сильніше була його сила.

Зараз свій вплив на людину червона горобина має завдяки своїм властивостями і складом.

Вона використовується не тільки в цілях профілактики, але і в лікуванні багатьох хвороб.

Червона горобина: калорійність, склад, як застосовують

Про корисні властивості ягід, соку, листя горобини говориться багато.

Їх сила криється в багатому компонентному складі. Перелік харчових речовин ягоди значний, це: дубильні і в’яжучі речовини, харчові волокна, вітаміни, мінерали, кислоти.

Спільне їх дія забезпечує нормальне функціонування всіх органів.

Харчова цінність червоної горобини (100гр):

• 8,9 гр вуглеводів;

• 0,2 гр жирів;

• 1,4 гр білків;

• 71,1 гр води;

• 0,8 гр золи;

• 5,5 гр харчових волокон (клітковини);

• 2,2 гр органічних кислот;

• 8,5 гр цукру;

• 2мг пектинів;

• 0,4 гр складних вуглеводів.

Серед вітамінів виділяються: А (каротин) 9мг, В1 (тіамін) 0,05 мг, В2 (рибофлавін) 0,02 мг, В3(ніацин) 0,5 мг, В9 (фолієва кислота) 0,2 мг, С (аскорбінова кислота) 70мг, Е (токоферол) 1,4 мг, Р (флавоноїд) 2мг.

Кількість каротину в горобині перевершує в кілька разів його обсяг у моркві. За вмістом вітаміну С ягоди червоної горобини стоять в одному ряду з лимоном і чорною смородиною. Активність флавоноїдів значно вище, ніж у цибулі та часнику.

Мінеральні речовини: калій (230мг), магній (331мг), кальцій (42мг), фосфор (17мг), марганець (2мг), залізо (2мг), мідь (120мг), цинк 00,03 мг).

Макро – і мікроелементи важливі для тканин усіх органів, оскільки забезпечують регенерацію пошкоджених їх структур, благотворно впливають на кісткову тканину, нервову систему і розумову діяльність.

В горобині присутні корисні фруктові кислоти: яблучна, винна і бурштинова.

Калорійність не висока, всього близько 50кКал. Цей показник калорійності не таїть загрозу для тих, хто намагається утримувати свою вагу в нормі. Червона горобина відноситься до дієтичних продуктів. Якщо її вживання зробити регулярним, то можна позбавитися від зайвих кілограмів. Користь горобини для тих, що худнуть криється в дії амінокислот, які перетворюють жирову тканину в м’язову, беруть участь в обміні всіх речовин і утворення енергії.

Гіркота ягід перешкоджає її вживання в їжу. Але багатий компонентний склад дозволяє її широко використовувати. Червона горобина і її похідні знайшли застосування в кулінарії, медицині, косметології, в деревообробці.

Використання в медицині. Нехай сьогодні медицина та новітні сучасні розробки і технології зробили крок далеко вперед у лікуванні людини, але корисні властивості червоної горобини не втратили своєї популярності у людей до цих пір. Користь горобини і її цілющий вплив на організм вивчено досить добре. Нерідко витяжка з ягід є одним з компонентів багатьох лікарських препаратів.

Цілющі властивості червоної горобини застосовувалися в народному лікуванні з давніх часів. Нею намагалися лікувати багато хвороб і досягали непоганих результатів.

Застосування в косметології. Перебуваючи у структурі лосьйонів, кремів, масок, екстракти червоної горобини вітамінізують шкіру обличчя та тіла, живлять і омолоджують її. Таку маску можна легко приготувати в домашніх умовах: розтерти свіжі ягоди, додати мед або сметану, довести суміш водою до кашоподібного стану. Маска накладається на шкіру на 20хв і потім змивається теплою водою.

Шампуні і ополіскувачі з горобиною живлять волосся, впливають на їх ріст і стан.

Застосування в кулінарії. З горобини можна приготувати будь-яку страву. Пастила, мармелад, десерти, варення, компот, сік, желе зможуть підкорити будь-якого ласуна. Надзвичайний аромат від горобини присутня в наливке і вини, соусах і гарнірах до м’яса і риби. Ягоди служать прикрасою для десертів, випічки.

Деревообробна промисловість. Міцністю і твердістю має деревина горобини. Останнім часом цим якостям знайшлося застосування в деревообробці. З деревини виготовляють красиву меблі та вишукані елементи декору.