Кавун – корисні властивості і протипоказання

Корисні властивості кавуна і хімічний склад його м’якоті кісточок і шкірки. Властивості кавуна, корисні для дитячого організму

Кавун – свіже, літні ласощі, яке люблять і дорослі і діти. Наскільки приємний смак, настільки він і корисний.

Але корисні властивості кавуна зосереджені не тільки в червоній соковитої м’якоті, але і в шкірці, і, навіть в насінні.

Хімічний склад і корисні властивості кавуна

Незважаючи на те, що кавун на 92% складається з води, інші 8% надзвичайно багаті вітамінами, мікро – і макроелементами, цукрами. Також в кавуні, у великій кількості, є клітковина і пектини, які є потужними очисниками людського організму.

Найціннішим компонентом кавуна є фолієва кислота. Користь того елемента важко переоцінити, так як вона позитивно впливає на всі системи організму. Однією з головних функцій фолієвої кислоти є її участь у кровотворних процесах. Таким чином, вона сприяє своєчасному оновленню крові, а, отже, і оздоровлення всіх органів.

У кавунах міститься дуже багато магнію. Цей мінерал читається антистресовим для людського організму. Цей елемент є однією з найважливіших складових кісткових тканин і зубної емалі. Добова норма магнію 500 мг. Її можна отримати, з’ївши всього 200-250 г кавуна.

Натрій – найважливіший елемент для людини. В команді з калієм і хлором цей нутрієнт є регулятором водно-сольового обміну. На клітинному рівні він керує перенесенням речовин у клітину і назад. Це робить його необхідним для систем травлення і виділення.

Кальцій, який міститься в кавуні, добре засвоюється завдяки складу корисних речовин, в якому знаходиться. Цей елемент – будівельник всіх кісткових тканин. Він є стимулятором багатьох ферментних і гормональних процесів, що робить його необхідним для правильного функціонування всіх органів і залоз.

У кавунах містяться лікопін, бета-каротин. Ці речовини зміцнюють імунну систему, попереджають онкологічні захворювання, запобігають захворювання центральної нервової системи.

Вітаміни групи В (1, 2, 6, 9), беруть участь в обмінних процесах, які контролюються мозком. Вітамін РР необхідний при інтенсивних фізичних і розумових навантаженнях. Ніацин (вітамін РР) сприяє виділенню енергії з жирових і вуглеводних сполук.

Вітаміни А і С, сахароза і фруктоза, марганець, нікель, залізо з описаними вище корисними речовинами утворюють унікальний коктейль, який визначає цілющі властивості кавуна.