Сирі яйця – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Сирі яйця: калорійність, користь і шкода від їх вживання. Які секрети приховують сирі яйця, як ними можна нашкодити здоров’ю?

Щодня мільйони людей починають свій день із вживання на сніданок яєць.

Їх їдять сирими, вареними, смаженими.

Швидка засвоюваність цього продукту, простота приготування, привабливий смак, невелика вартість змогли зробити його популярним серед великої маси звичних продуктів харчування.

Сирі яйця, як продукт, є поживними і містять в собі значну кількість цінних і корисних властивостей.

Сирі яйця: калорійність, склад, як застосовують

У раціоні кожної людини є яйце. Цей продукт несе в собі користь для організму завдяки наявності в ньому маси корисних і потрібних речовин.

Сире яйце відноситься до дієтичних продуктів, оскільки в 60гр (середня маса одного яйця) міститься 70кКал. Ця цифра є загальним показником. Якщо порівнювати калорійність жовтка і білка, то калорійність жовтка вище.

Поживна цінність продукту:

• 12гр білка;

• 11гр жирів;

• 0,7 гр вуглеводів.

У яйці багато води, близько 85% від усієї його маси припадає на неї. Одне сире яйце здатне замінити склянку молока або 50гр м’яса. У ньому присутня 24% від щоденної норми необхідного білка.

В жовтку містяться важливі для людини амінокислоти: лецитин, холін, ліноленова, олеїнова. Вони впливають на нервову систему, покращують пам’ять, нормалізують роботу багатьох органів, попереджають розвиток ряду захворювань, піднімають настрій.

В одному сирому яйці міститься до 186 мг холестерину – цей показник вважається високим. Більша частина холестерину присутня в жовтку. Здоровій людині кожен день можна вживати з різними продуктами харчування не більше 300мг холестерину. В яйці знаходиться близько 70% добового обсягу холестерину.

Сире яйце містить масу вітамінів і мінеральних речовин:

вітаміни: А (0,22 мг), РР (0,18 мг), Е (2мг), В1 (0,07 мг), В2 (0,46 мг), В5 (1,3 мг), В6 (0,14 мг), В9 (7мг), В12 (0,54 мг), D (2,2 мг).

мінеральні речовини: 55мг кальцію, 2,45 мг заліза, 12мг магнію, 190мг фосфору, 142мг калію, 134мг натрію, 14мг фтору, 4,6 мг селену, 52мг міді, 128мг кальцію.

Тільки в сирому яєчному продукті вітаміни і мінеральні речовини зберігаються в повному обсязі. Будь-яка термічна обробка руйнує його значну частину цих речовин, а значить, знижується користь продукту.

Корисні властивості сирих яєць знайшли застосування в альтернативній медицині, кулінарії, косметології.

Застосування в кулінарії. Якщо говорити про застосування сирого яйця в кулінарії, то будь-яка господиня зможе назвати велику кількість страв, в яких воно використовується. Досі яйце вважається найбільш доступним і корисним продуктом харчування у світі.

Використання в альтернативній медицині. Благотворний вплив сирих яєць на здоров’я людини зазначено давно. Ще в давнину цим продуктом лікували: опіки, гнійні прищі, фурункули, нетравлення шлунка, нудоту, кашель, загострення виразок шлунка, кровотечі, знижували тяжкість нападів астми, знижували тиск, чоловіче безпліддя, болі в ногах. Багато поради народної медицини застосовуються при лікуванні сьогодні.

Застосування в косметології. Сирий яєчний продукт є незамінним компонентом, що входять до складу більшості шампунів, ополіскувачів для волосся, масок і кремів для шкіри. У їх складі частіше присутній сирий жовток. В домашніх умовах можна приготувати маски, ефект від застосування яких буде помітний відразу.

Маска для жирної шкіри: 1 білок збивається до піни, додається до нього 1ч л соку лимона. Суміш на 20 хв накладається на обличчя, по закінченню часу змивається.

Поживна маска. Змішуються 1 жовток, 1 год л меду, 1ч л гліцерину. Нанести на 15-20 хв на обличчя суміш, потім змити водою.

Можна використовувати різні рецепти для додання блиску волоссю і їх зміцнення. Найпростіший рецепт: кілька яєць збити до піни, розбавити водою кімнатної температури і нанести на вологі чисті волосся. Через 20-30 хв маска змивається водою.

Щоб яйце позитивно впливало на стан шкіри і волосся, не обов’язково робити маски на його основі. Досить буде його помірного присутності в харчуванні. Ефект від внутрішнього впливу буде більш стійким, хоча буде помітний не відразу.