Сирі яйця – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Сирі яйця: калорійність, користь і шкода від їх вживання. Які секрети приховують сирі яйця, як ними можна нашкодити здоров’ю?

Щодня мільйони людей починають свій день із вживання на сніданок яєць.

Їх їдять сирими, вареними, смаженими.

Швидка засвоюваність цього продукту, простота приготування, привабливий смак, невелика вартість змогли зробити його популярним серед великої маси звичних продуктів харчування.

Сирі яйця, як продукт, є поживними і містять в собі значну кількість цінних і корисних властивостей.

Сирі яйця: калорійність, склад, як застосовують

У раціоні кожної людини є яйце. Цей продукт несе в собі користь для організму завдяки наявності в ньому маси корисних і потрібних речовин.

Сире яйце відноситься до дієтичних продуктів, оскільки в 60гр (середня маса одного яйця) міститься 70кКал. Ця цифра є загальним показником. Якщо порівнювати калорійність жовтка і білка, то калорійність жовтка вище.

Поживна цінність продукту:

• 12гр білка;

• 11гр жирів;

• 0,7 гр вуглеводів.

У яйці багато води, близько 85% від усієї його маси припадає на неї. Одне сире яйце здатне замінити склянку молока або 50гр м’яса. У ньому присутня 24% від щоденної норми необхідного білка.

В жовтку містяться важливі для людини амінокислоти: лецитин, холін, ліноленова, олеїнова. Вони впливають на нервову систему, покращують пам’ять, нормалізують роботу багатьох органів, попереджають розвиток ряду захворювань, піднімають настрій.

В одному сирому яйці міститься до 186 мг холестерину – цей показник вважається високим. Більша частина холестерину присутня в жовтку. Здоровій людині кожен день можна вживати з різними продуктами харчування не більше 300мг холестерину. В яйці знаходиться близько 70% добового обсягу холестерину.

Сире яйце містить масу вітамінів і мінеральних речовин:

вітаміни: А (0,22 мг), РР (0,18 мг), Е (2мг), В1 (0,07 мг), В2 (0,46 мг), В5 (1,3 мг), В6 (0,14 мг), В9 (7мг), В12 (0,54 мг), D (2,2 мг).

мінеральні речовини: 55мг кальцію, 2,45 мг заліза, 12мг магнію, 190мг фосфору, 142мг калію, 134мг натрію, 14мг фтору, 4,6 мг селену, 52мг міді, 128мг кальцію.

Тільки в сирому яєчному продукті вітаміни і мінеральні речовини зберігаються в повному обсязі. Будь-яка термічна обробка руйнує його значну частину цих речовин, а значить, знижується користь продукту.

Корисні властивості сирих яєць знайшли застосування в альтернативній медицині, кулінарії, косметології.

Також цікаве:  Бульйон (курячий, яловичий і т -д -) - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Застосування в кулінарії. Якщо говорити про застосування сирого яйця в кулінарії, то будь-яка господиня зможе назвати велику кількість страв, в яких воно використовується. Досі яйце вважається найбільш доступним і корисним продуктом харчування у світі.

Використання в альтернативній медицині. Благотворний вплив сирих яєць на здоров’я людини зазначено давно. Ще в давнину цим продуктом лікували: опіки, гнійні прищі, фурункули, нетравлення шлунка, нудоту, кашель, загострення виразок шлунка, кровотечі, знижували тяжкість нападів астми, знижували тиск, чоловіче безпліддя, болі в ногах. Багато поради народної медицини застосовуються при лікуванні сьогодні.

Застосування в косметології. Сирий яєчний продукт є незамінним компонентом, що входять до складу більшості шампунів, ополіскувачів для волосся, масок і кремів для шкіри. У їх складі частіше присутній сирий жовток. В домашніх умовах можна приготувати маски, ефект від застосування яких буде помітний відразу.

Маска для жирної шкіри: 1 білок збивається до піни, додається до нього 1ч л соку лимона. Суміш на 20 хв накладається на обличчя, по закінченню часу змивається.

Поживна маска. Змішуються 1 жовток, 1 год л меду, 1ч л гліцерину. Нанести на 15-20 хв на обличчя суміш, потім змити водою.

Можна використовувати різні рецепти для додання блиску волоссю і їх зміцнення. Найпростіший рецепт: кілька яєць збити до піни, розбавити водою кімнатної температури і нанести на вологі чисті волосся. Через 20-30 хв маска змивається водою.

Щоб яйце позитивно впливало на стан шкіри і волосся, не обов’язково робити маски на його основі. Досить буде його помірного присутності в харчуванні. Ефект від внутрішнього впливу буде більш стійким, хоча буде помітний не відразу.

Сирі яйця: у чому користь для організму

Присутність у сирих яйцях маси корисних речовин дозволяє стверджувати про їх користь для організму:

• їх вживання прискорює процес одужання;

• необхідні для формування і росту кісткової і м’язової тканин;

• покращують якість і гостроту зору, допомагають боротися з катарактою;

• необхідні для правильного функціонування нирок, печінки, кишечника;

• посилюють імунну захист;

• регулюють баланс амінокислот і вуглеводів;

• покращують всі обмінні процеси;

• заспокоюють нервову систему і нормалізують її роботу, здатні позбавити від депресії;

• регулюють окислювальні процеси в органах і їх тканинах;

• нормалізують травлення, використовуються при гастриті і виразці;

Також цікаве:  Лісова полуниця - корисні властивості і протипоказання

• позитивно впливають на діяльність серця та його судин;

• допомагають очищенню судин, печінки від токсинів і отрут;

• беруть участь у синтезі гемоглобіну;

• покращують кровотік і показник згортання крові, запобігають розвитку гемофілії;

• активізують діяльність мозку;

• впливають на волосся, шкіру, зуби, кістки;

• регулює роботу залоз внутрішньої секреції;

• сприяють виробленню статевих гормонів;

• борються зі злоякісними клітинами;

• впливають на відновлення голосових зв’язок;

• використовуються в лікуванні кашлю.

Користь для організму яйця несуть в будь-якому вигляді. Відомо давно, що продукти, які не проходили термообробку, зберігають всі мінерали і вітаміни, а значить і користі від них значно більше. Цей факт стосується і яйцям.

Щоб від сирих яєць користь була більш повною, важливо використовувати лише свіжий продукт. Треба пам’ятати правило: чим вони свіже, тим важче і в склянці води завжди тонуть.

Сирі яйця: у чому шкода для здоров’я

Цей продукт може завдати істотної шкоди організму. Вживання сирих яєць здатне поставити життя людини під загрозу. Кажучи про шкоду сирих яєць, завжди згадується холестерин і сальмонельоз. Але це не всі причини, за яких від їх вживання краще відмовитися:

• Сальмонельоз. Присутній завжди ризик зараження цією хворобою. Проникнути всередину яйця бактерія здатна через шкаралупу, і вже в організмі спровокувати кишкову інфекцію.

• Холестерин. Яйця підвищують кількість «поганого» холестерину. Більша його частина присутня в жовтку, а білок в цьому плані вважається більш безпечним. «Безпечним максимумом» є всього 1 яйце в день. Перевищення цієї норми несе шкоду для здоров’я, оскільки засмічуються судини крові, сповільнюється кровотік в них, збільшується ризик розвитку інфаркту, інсульту, гіпертонії.

• Антибіотики. Якщо для запобігання захворювань у курки використовувалися антибіотики, то вони з легкістю проникають в яйце. Їх шкоду величезний: знищується мікрофлора, відбувається швидке пристосування патогенної флори до антибіотиків, а у людини одночасно знижується сприйнятливість до них, знижується опірність до різних інфекцій за рахунок зниження імунітету.

• Нітрати. Як показують останні дослідження, саме в сирих яйцях у великій концентрації присутні нітрати, токсичні речовини, важкі метали. Якщо сирі яйця постійно присутні в раціоні, то в організмі відбувається накопичення цих шкідливих речовин. Самостійно позбавитися від них організму дуже важко.

Також цікаве:  М'ята - калорійність, корисні властивості і протипоказання

• Гормони. Для стимулювання процесу утворення яєць і знищення факторів, що перешкоджають цьому процесу, застосовуються гормональні препарати. Частіше використовуються жіночі гормони прогестерон і экстрадиол. Крім цих синтетичних гормонів, у складі яєць знаходяться свої власні гормони. Сумарний їх вплив на організм негативно позначається на його стані.

• Алергія. Люди, які схильні до частих проявів алергії, до вживання яєць слід ставитися з обережністю.

• Діабет. Хворим на цукровий діабет необхідно звести вживання яєць до мінімуму або краще від них повністю відмовитися. Зареєстровані випадки смерті діабетиків після їх вживання.

• Желчнокаменное і мочекаменное захворювання. Яйця, особливо жовток, стимулює роботу жовчного міхура і нирок. Якщо в органах присутні камені, то больові відчуття посилюються, з’являються різі і коліки.

Більшість негативних сторін цього продукту проявляються при недотриманні норми вживання. Для здорових людей безпечною вважається норма, що не перевищує 5 шт в тиждень.

Сире яйце для дітей: корисно чи шкідливо

Прекрасний набір вітамінів і мінералів, легка засвоюваність, роблять корисним цей продукт для дітей. Яйця зміцнюють імунітет дитини, а також:

• надають енергії та сил;

• сприяють правильному розвитку і росту дитячого організму;

• впливають на злагоджену роботу багатьох органів;

• корисні очей;

• необхідні для розумового розвитку.

Незважаючи на значну кількість плюсів, яйце для дитини вважається алергенним продуктом. Алергія на нього зазвичай проходить до 7 років, але в рідкісних випадках залишається на все життя.

В якому вигляді давати яйце дитині: в сирому або після термообробки, вирішувати батькам. Багато батьків, знаючи, що термообробка знижує обсяг корисних речовин, віддають перевагу сирому яйцю. Але слід враховувати факт, що яйце повністю позбудеться корисних речовин тільки після 15 хвилин варіння. Руйнуються в першу чергу вітаміни, а макро – і мікроелементи нікуди не зникають.

Батькам не варто забувати про ризик зараження дитини на сальмонельоз.

Якщо все-таки прийнято рішення про введення яйця в раціон дитини в сирому вигляді, слід:

• проконсультуватися з педіатром;

• ретельно вимити яйце, щоб уникнути потрапляння в організм малюка інфекції;

• перевірити цілісність шкаралупи, оскільки навіть незначні її пошкодження можуть сприяти легкому проникненню небезпечних інфекцій.

Сирі яйця для здорового організму людини – поживний і цінний продукт тільки при суворому дотриманні норми їх вживання.