Селера – корисні властивості і протипоказання

Унікальний овоч – селера: у чому користь і шкода? Показання та протипоказання до застосування

Про користь селери відомо з давніх часів.

Вважалося, що він не тільки зцілює від різних хвороб, але і наділений таємничими здібностями приносити щастя. Всі частини рослини можна вживати в їжу, тому його активно застосовують в кулінарії, додають в м’ясні страви, закуски і салати, роблять з нього смачний і корисний сік. А зміст в селері вітамінів і корисних речовин настільки велике, що за цілющим властивостям його нерідко порівнюють з женьшенем.

Селера: калорійність, корисні властивості

Рослина невипадково називають коморою здоров’я. Вживаючи в день всього 100 грамів овоча, ви насичуєте організм необхідними вітамінами, цінними мікроелементами (магнієм, залізом, фосфором, кальцієм, натрієм, калієм) та рослинними волокнами.

У селері містяться:

1. Ефірні масла. Наділяють рослина неповторним пікантним ароматом і пробуджують здоровий апетит.

2. Бета-каротин, вітамін А. Необхідні для здоров’я, молодості і краси шкіри.

3. Вітамін С. Відповідає за непроникність судин.

4. Клітковина. Стабілізує рівень холестерину, активізує процес метаболізму, створює оптимальні умови життєдіяльності мікрофлори і очищає організм від токсинів і шлаків.

5. Амінокислоти, зокрема, аспарагін. Він пов’язує токсичний аміак, що утворюється в процесі розпаду білків.

6. Вітаміни групи В. Забезпечують циркуляцію крові, підвищують працездатність, покращують роботу нирок, серця, нервової системи.

7. Вітамін К. Зміцнює кісткову тканину, покращує згортання крові.

Калорійність селери складає всього 12 калорій на 100 грамів продукту, що робить його неоціненним продуктом для тих людей, які мріють позбавитися від зайвої ваги. При цьому в ньому міститься: білків – 0,9 г, жирів – 0,1 г, вуглеводів – 2,1 р. Овоч відноситься до розряду рідкісних продуктів, що володіють «негативній» калорійністю.