Мед – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Користь і шкода меду – кому, коли і скільки! Калорійність меду, його корисні властивості, сорти: все про мед, його користь і можливу шкоду

Природний антибіотик, сильний иммунностимулятор – мед з давніх пір користується попитом як універсальне, до того ж надзвичайно смачне полівітамінний засіб.

До складу меду входять речовини, які життєво необхідні для нормальної роботи людського організму. Так, натуральний бджолиний продукт містить вуглеводи (70-80%), що на 10% забезпечують нас енергією.

Крім цього, мед – це поєднання органічних і неорганічних кислот, амінокислот, води, білка, вітамінів, фітонцидів, ароматичних та інших речовин.

Хімічний склад меду може незначно змінюватися в залежності від його сорту. На вміст у меді тих чи інших речовин впливає грунт та кліматичні умови регіону, а також рослини, з якого бджоли збирають нектар.

Мед набагато солодше цукру. Він має особливий аромат і колір від світло-жовтого до темно-коричневого, а також різну констітенцію.

Підраховано, що в 100 г продукту міститься 82 г вуглеводів. У відсотковому співвідношенні до складу бджолиного продукту входить 40% фруктози і 35% глюкози. У деяких видах меду, про які трохи нижче, переважає фруктоза. Такий сорт меду більш солодкий на смак.

Але якщо у складі натурального продукту більше сахарози, то такий мед буде кристалізуватися.

Встановлено, що 100 г меду містять близько 327 ккал, і його харчова цінність безпосередньо залежить від його різновиду.

А тепер про сорти, властивості і якість того чи іншого виду меду.

Акацієвий мед вважається одним з кращих сортів. В його складі більше фруктози, ніж глюкози.

Липовий мед – продукт високої якості. Він приємно пахне липою, має блідо-жовтий колір. Саме липовий мед славиться своїми цілющими властивостями.

Він діє як антибактеріальний, протимікробну, відхаркувальний, зміцнює серце засіб.

М’ятний мед пахне м’ятою. Продукт має виражену заспокійливу, болезаспокійливу, антсептичным, жовчогінну дію.

Користь такого меду неоціненна. У його складі міститься багато вітаміну С, який, як відомо, зміцнює захисні сили організму.

Конюшиновий мед практично безбарвний. Він відрізняється від інших видів меду тонким запахом лугових трав.

Малиновий мед приємний і на запах, і на смак. Такий сорт меду корисний в якості лікувального засобу.

Гречаний мед. Назва продукту говорить сама за себе. Ясно, що нектар, зібраний з гречки. Продукт має виражений темно-коричневий колір (трохи з червоним відтінком). У ньому міститься багато заліза.

Каштановий мед злегка гірчить”. Для цього виду меду характерний темний колір і приємний каштановий запах.

Каштановий мед славиться своїм сильну протимікробну дію. Не дивно, що цей вид меду найчастіше застосовується при шлунково-кишкових і ниркових недугах.

Вересовий мед терпкий на смак. Він має особливий, не надто привабливий запах. Однак це зовсім не означає, що такий вид меду позбавлений корисних властивостей.

Мед в сотах корисний подвійно. Адже стільники самі по собі є цілющими. А в поєднанні з медом, вони володіють ще більшою силою для лікування різних хвороб.

Стільниковий мед можна повільно жувати (як жуйку), смакуючи і насолоджуючись приємним смаком.