Адамове яблуко (маклюра) – користь і шкода

Що таке адамове яблуко (маклюра) і як його використовувати. Застосування в народній медицині адамова яблука

Незвичайний плід з горбкуватою зеленою шкіркою в народі називають по-різному: адамове яблуко, маклюра, дар божого дерева, лжеапельсин, індійський (або неїстівний) апельсин. Народна медицина знає чимало способів використання цього дивного рослини для зцілення від різних недуг. Офіційна медицина вперто не помічає адамове яблуко, а ось цілителі успішно його застосовують.

У чому користь адамова яблука

Горбисті кульки маклюри віддалено нагадують апельсин, але мають оранжево-зелений, близький до салатового кольору. Саме дерево вважається джерелом деревини, але ніяк не придатних в їжу плодів. А між тим адамове яблуко, схожий за складом з шовковицею, містить масу корисних речовин:

• багато незамінних для організму антиоксидантів (флавоноїдних сполук);

• потужні природні імуностимулятори;

• цінні речовини (жирні кислоти, стерини, сапоніни);

• пектин;

• лимонну кислоту.

При всій цінності соку адамова яблука застосування в народній медицині цього плоду має бути дуже обережним. Справа в тому, що плоди дерева досить отруйні, тому потрібно жорстко дозувати будь-який лікарський засіб, приготований на основі маклюри. Поєднувати лікування і прийом антибіотиків або алкоголю не можна.

Алергікам краще взагалі не ризикувати і звернутися до інших засобів лікування. Відмовитися від застосування всередину настоянки адамова яблука доведеться тим, у кого діагностовано цукровий діабет.