Гірчичне масло – корисні властивості і протипоказання

Гірчичне масло: корисні властивості, протипоказання і склад. Оздоровче і косметичне застосування гірчичної олії

Гірчиця – це одна з найвідоміших приправ.

Вона широко використовується в різних напрямках кулінарії, але цим її застосування не обмежується.

З насіння гірчиці проводиться гірчичне масло, яке, завдяки своєму складу, здатне подолати багато хвороб людського організму.

Гірчичне масло: хімічний склад і корисні властивості

Гірчичне масло називають вегетаріанським риб’ячим жиром. Це обумовлено великою концентрацією корисних жирних кислот омега–3 і 6. Така особливість робить це масло найкращої харчовою добавкою для оздоровлення серцево-судинної системи. Також ці компоненти нормалізують жировий обмін і гормональний баланс, покращують роботу травної, статевої та ендокринної систем.

До корисних речовин, які стримаються в гірчичному маслі також відносяться:

• вітаміни (А, група В, D, Е, Р і К);

• фітостероли;

• глікозиди;

• финтоциды;

• хлорофіл;

• ефірна олія гірчиці.

Вітамін А є антиоксидантом. Це один з найважливіших вітамінів, які беруть участь в правильному розвитку організму, тому корисний для дітей. Також цей вітамін сприяє очищенню шкіри і підтримує зір.

Жиророзчинний вітамін Е називають омолоджуючим вітаміном. Він відіграє головну роль у нормальній роботі статевої системи, а також сприяє очищенню судин від холестерину, запобігаючи появі холестеринових бляшок.

Надзвичайно важливий для людського організму, особливо в період активного росту, вітамін D. Забезпечуючи нормальне кількість фосфору і кальцію вітамін зберігає належний стан кісткових тканин.

Вітаміни групи В є корисними для всіх систем організму, тому що є головними учасниками мозкових процесів, які регулюють функції всіх органів. Наприклад, В3 є регулятором процесів у мозку, які стимулюють систему травлення і вироблення статевих гормонів. В4 – це невід’ємна частина нервових волокон. Він покращує розумові здібності, а також бере участь у синтезі речовин, які перешкоджають ожирінню печінки.

Гірчичне масло не тільки багате вітаміном В6, але і сприяє його синтезу в кишечнику. Цей вітамін регулює практично всі обмінні процеси в організмі, а також підтримує баланс жіночих статевих гормонів.

Вітамін До – це головний вітамін для крові. ВІН регулює згортання, а також необхідний для засвоєння кальцію кістковими тканинами скелета.

Фітостероли – це гормони рослинного проихождения. Ці фітогормони беруть участь в обмінних процесах всієї ендокринної системи людини, а також згубно впливають на розвиток онкологічних захворювань.

Бактерицидні, загоюють і протипухлинні властивості гірчичного масла також обумовлені наявністю финтоцидов, хлорофілу та ефірної олії гірчиці.