Пшоняна каша – корисні властивості і протипоказання

Все про користь і шкоду пшоняної каші: наукові факти і рецепт приготування. Секрети пшоняної каші: корисною або шкідливою

Пшоняна каша була популярна ще з давніх часів, завдяки своїй доступності та поживним властивостям.

Все частіше кашу з пшона використовують не тільки як самостійне блюдо, але і як гарнір до м’яса або овочів.

Так що ж в ній особливого?

Розглянемо властивості пшінки докладніше.

Пшоняна каша: технологія правильного приготування

Просо, з якого виготовляється пшонка, містить велику кількість жирів, що призводить до окислення крупи і появи гіркуватого смаку. Саме тому важливо правильно підібрати крупу для каші. Критерії, на які слід звернути увагу:

вид крупи. Існують кілька видів пшінки: шліфоване (ціле або подрібнене) і дранец. Дранец має яскраво виражену гіркоту, тому для каш підходить найменше. Шліфована крупа добре розварюється і має високу в’язкість;

колір крупи. Чим яскравіше жовтий колір, тим насиченіший смак вийде у каші. Якщо потрібна розсипчаста каша, то варто використовувати зерна темного відтінку. Пшоно світлих тонів зробить кашу дуже в’язкою;

термін зберігання на момент приготування. Це обумовлено тим, що при довгому зберіганні зерна набувають гіркоту. В принципі це можна виправити, попередньо прокалив крупу на сковороді або обдавши їх окропом.

Технологія приготування пшоняної каші відрізняється своїми особливостями. Для того щоб крупа краще розварилася, слід спочатку варіння додавати воду, а тільки потім молоко. Для варіння краще всього використовувати алюмінієву або глиняний посуд. Весь процес приготування складається з декількох етапів:

1. Підготувати крупу, перебравши її і відсортувавши від неякісних зерен.

2. Промити пшоно в холодній проточній воді. Для цього рекомендується використовувати сито. Промивати до тих пір, поки вода не стане прозора.

3. Підготовлену пшоно залити гарячою водою і довести до закипання. До 1,5 склянках води додають 1 склянку крупи. Після цього зняти піну і варити на повільному вогні.

4. Через 15-20 хвилин після закипання додати 1,5 склянки молока. Також додають на свій розсуд сіль і цукор. Протягом усього часу варіння необхідно регулярно її перемішувати, щоб уникнути пригорання;

5. Після повного розварювання крупи каша вважається готовою. На цьому етапі в неї можна додати вершкове масло, пасеровані овочі і багато іншого.

Приготовлена таким методом каша виходить ароматною, корисної і не має гіркоти.