Фініки – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Фініки: користь і шкода, калорійність «африканського хліба». Що корисного в фініках, не можуть вони принести шкоду здоров’ю?

Солодкі заморські ласощі під назвою фініки відомі багатьом.

Якщо ми звикли до финикам як до солодкого десерту, то для жителів деяких областей Африки вони заміняють хліб.

Фініки: склад, калорійність, як застосовують

Фініки займають лідируюче місце за вмістом вуглеводів (до 65%). Крім цього, до їх складу входять білки і жири, вітаміни, мінерали та амінокислоти, яких немає в інших фруктах.

Свіжі фініки можна зустріти в продажу тільки там, де вони ростуть. У готелях і ресторанах Єгипту їх подають у великій кількості в свіжому вигляді. Вони менш солодкі, хрусткі, терпкі на смак. На прилавках магазинів нашої країни можна купити фініки в’ялені або сушені, їх калорійність найчастіше становить близько 270 Ккал на 100г.

Основне застосування фініків – це вживання в їжу. Але їх можна не тільки їсти сухофрукти, але ще і готувати з них начинку для бісквітних і пісочних тортів.

• Додають у фруктові салати, плов, рагу, ними фарширують рулетики з курки.

• В арабських країнах з фініків готують газований сік, солодку пасту, фініковий мед, а листя фінікової пальми вживають замість овочів.

• Зі смажених подрібнених кісточок фініків варять напій, на зразок кави.

• З них роблять порошок, який добре допомагає при діареї, загоює шкірні ранки, а відвар відновлює роботу нирок, сечового міхура, виводить камені.

• Сік з фініків і фініковий мед покращує чоловічу силу.