Бульйон (курячий, яловичий і т -д -) – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Користь і шкода курячих і яловичих бульйонів: хто крутіший?! Отримуємо від бульйонів максимум користі, розкриваємо шкоду бульйону

У всіх кухнях світу в тому чи іншому вигляді присутні рецепти бульйонів.

Їх користь і шкоду давно відома людям різних національностей, тому використовують бульйони не тільки як смачне ласощі, але і як лікарський засіб.

Важливо знати, коли бульйон принесе користь, а коли може нашкодити.

Бульйон: склад, калорійність, як застосовують

Якщо основа м’ясних бульйонів одна – желатин і кальцій, то калорійність може відрізнятися в два і більше разів. Приміром, в нежирному бульйоні 15 ккал, а в яловичому – усі 30. Кардинально змінюється і співвідношення жирів, білків і вуглеводів, і безпосередньо залежить від виду і жирності м’яса, а також від частини туші тварини.

Знижувати жирність з збереженням всіх корисних властивостей бульйону можна, якщо варити м’ясо у «другій воді». Технологія приготування знежиреного бульйону полягає в наступному: підготовлене м’ясо заливають холодною водою, ставлять в каструлі на вогонь, доводять до кипіння, воду зливають; після цього в каструлю з м’ясом доливають «другу» (чисту гарячу) воду і варять необхідне за рецептом час.

Є також спосіб охолодження бульйону – тоді жир «схоплюється» на поверхні і його можна легко зняти шумівкою або ложкою. В одній порції такого бульйону не більше двох грамів жиру.

Користь бульйонів не тільки в насиченні організму желатином і кальцієм, але і практично повним набором життєво важливих мікро і макроелементів, вітамінів. Селен, фосфор, рибофлавін, кремній, калій, магній, залізо, ніацин, холін, амінокислоти і вітаміни В12, А, С, D, Е – це лише найпопулярніші і яскраві представники, лише «верхівка айсберга» всіх корисних властивостей бульйону.

Бульйон вживають як у складі страв, так і самостійно. Він зігріває, насичує і дуже швидко і легко засвоюється.