Гарбузове насіння – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Гарбузове насіння: користь і шкода поживних ядерець. Чи є гарбузове насіння лікарським засобом для чоловіків?

Гарбуз – один з улюблених продуктів багатьох людей. Плід з успіхом застосовується в якості смачного кулінарного блюда, а також при лікуванні різних захворювань.

Про користь гарбуза знають всі. Але гарбуз – це не тільки стигла м’якоть оранжева, а ще й насіння, що володіють цілющою дією.

Гарбузове насіння корисні для здоров’я завдяки збалансованому поєднанню в них білка, заліза, клітковини, магнію, міді, фосфору, марганцю, амінокислот.

Крім того, продукт є справжнім джерелом цинку, калію, кальцію, селену – елементів, необхідних для нормального функціонування організму. Приміром, завдяки цинку поліпшується загальний стан шкіри при різних висипах.

Користь гарбузового насіння полягає у високому вмісті в них заліза, що робить продукт незамінним при залізодефіцитній анемії.

Магній і калій, що входять до складу насіння покращують роботу серцевого м’яза, а що міститься в них кукурбітин не просто паралізує, але і знищує паразитів.

Калорійність гарбузового насіння досить висока – 556 ккал на 100 г продукту.

Гарбузове насіння є справжнім джерелом вітамінів. Існує думка, що кругла гарбуз має більше цілющих властивостей, ніж довгаста.

Олія з гарбузового насіння надзвичайно корисно для здоров’я завдяки вмісту в ньому пектину – природного сорбенту. З його допомогою організм очищається від шлаків і токсинів природним шляхом. За кількістю пектину олія насіння гарбуза може позмагатися з яблуками.

Унікальний склад продукту дозволяє використовувати гарбузове насіння для чоловіків. А саме для профілактики захворювань простати або ж при терапії вже наявних чоловічих патологій. Але про це трохи нижче.