Цибульне лушпиння – корисні властивості і протипоказання

Цибульне лушпиння: шкідливе, корисне або марна річ? Як дбайливі господині використовують цибульне лушпиння з користю для себе

Користь цибулиння для здоров’я укладена у величезній кількості необхідних вітамінів і мікроелементів, присутніх в даному сировину.

Про користь цибулиння відомо мало, між тим її відвар здатний принести практичну користь не тільки в домашній медицині, але і в побуті.

Зовнішню суху жовтувато-коричневу луску ріпчастої цибулі називають цибульним лушпинням. Корисні властивості цибулиння широко використовуються в народній медицин. Незважаючи на те, що лушпиння цибулі практично не має протипоказань, при самостійному лікуванні шкоду цибулиння незначний при простудних захворюваннях. У всіх інших випадках необхідна консультація лікаря.

Користь цибулиння: унікальний склад

Склад шкірки цибулі унікальний. Основні біологічно активні речовини, каротин і кревцетин є сильними імуностимуляторами. Останній зараховують до сильним антиоксидантам, які ефективно уповільнюють процеси старіння організму. В цибулинні користь виражена надмірною кількістю мінеральних солей кальцію, калію й заліза, фітонцидів і флавоноїдів. Багаті очищення цибулі вітамінами Е, С, групи В, РР. Довгасті клітини шкірки містять мінімум клітинного соку, оболонка клітин представляє собою міцну рослинну целюлозу. Корисними властивостями цибулиння зобов’язана клітинному соку, який при кип’ятінні переходить у воду, утворюючи цілющий відвар.

У народній медицині цибульні очищення в необробленому вигляді не використовують. Для приготування лікарського відвару її кип’ятять на повільному вогні. Цілющою силою володіє спиртова настоянка на цибулинні. Для лікування наривів і фурункулів виготовляють лікарські мазі і масла на основі цибулинна шкірки.

Корисні властивості цибулиння дозволяють використовувати її у багатьох областях людського буття. Нею лікують інфекційні захворювання, усувають косметичні дефекти. Унікальна скарбниця вітамінів і мінеральних речовин, шкірка знаходить застосування в сільському господарстві. Чудове добриво для рослин доводить стовідсоткову користь цибулиння.