Естрагон – корисні властивості і протипоказання

Естрагон: корисні властивості багаторічної рослини та області його застосування. Естрагон (тархун) протипоказання

У багатьох при проголошенні другого назви естрагону – тархуна виникає асоціація з освіжаючим напоєм.

Але не всі знають, наскільки висока користь цієї рослини в народній медицині.

Трава естрагону широко використовується в кулінарії як прянощі, як лікувальний засіб у домашніх методи лікування, в косметології для усунення проблем шкіри.

Особливості складу естрагону, корисні властивості рослини

Естрагон більше відомий людям як тархун. Наявність сильного характерного аромату робить рослину унікальною приправою з тонким, але явним смаком. Основні характеристики рослини обумовлені властивим тільки йому складом, в який входять:

• каротин;

• вітамін С;

• алкалоїди;

• кумарини;

• флавоноїди.

Перераховані складові знаходяться в надземній частині рослини. У коренях ж естрагону знаходяться алкалоїди.

Зелень естрагону містить приблизно 0,4% ефірної олії, засушенная ж маса до 0,8% цієї речовини. Ефірне масло, в свою чергу, багато мирценом, фелландреном, оцименом, метилхавиконом та іншими речовинами. Крім того, свіжа сировина містить вітаміни А, В1, В2 і С, а також мінеральні речовини, фосфор, калій, залізо, кальцій.

Пряний естрагон: корисні властивості

Сприятливий вплив на організм тархуна досить різнобічний. З допомогою трав’янистої рослини можна позбутися від безлічі захворювань і неприємних симптомів.

1. Найбільша користь рослини проявляється у лікуванні захворювань травної системи. Завдяки естрагону істотно підвищується апетит. Рослина здатне надавати позитивний вплив на процеси травлення та обміну речовин.

2. Тархун знижує ймовірність виникнення анорексії, а також зменшує наслідки захворювання, усуває запори, гикавку, метеоризм і запобігає диспепсію.

3. Рослина в чистому вигляді є сильнодіючим глистогінним засобом. Воно здатне рятувати організм людини навіть від стрічкових і круглих шкідників, тим самим зберігаючи поживні речовини, які знищують глисти. Загальна фізіологія при цьому підтримується на належному рівні.

Також цікаве:  Липа - корисні властивості і протипоказання

4. У випадку з серцево-судинними захворюваннями регулярне вживання тархуна знижує ймовірність утворення тромбів, появи інсультів, серцевої недостатності або нападів.

5. Склад естрагону багатий особливими сполуками, які знижують рівень цукру в організмі.

6. Вітамін С у складі тархуна зміцнює імунну систему, підвищує захисні сили організму і допомагає йому протистояти вірусним та інфекційним захворюванням, особливо в періоди загострень. Підходить естрагон як ліки для лікування цинги, а також профілактики цього захворювання.

7. Знайшла своє застосування трава естрагон і в стоматології. Рослину можна використовувати при проблемах із зубною емаллю, а саме при її розм’якшення, при розпушенні зубів або ясен, запаленнях ротової порожнини. Здавна тархун використовували як анестетик з антисептичною дією в стоматології.

8. Людям, що страждають від безсоння, естрагон допоможе заспокоїти нервову систему і знайти здоровий сон. Рослина знімає стрес, нервові напруження і неспокою.

9. Опинився в організмі естрагон здатний приймати участь в кровообігу, нормалізує сам процес. Внаслідок цього поживні речовини разом з киснем не тільки правильно розподіляються по організму, але і роблять це швидше.

10. Тархун запобігає в організмі поява дефіциту еритроцитів, тим самим попереджаючи анемію.

11. Настій з рослини виводить з організму шкідливі і токсичні речовини, які можуть служити родючим підґрунтям для поширення ракових клітин.

12. Маски на основі інгредієнта естрагону запобігають старінню шкіри і вікові зміни, виводять з неї токсини, усувають зморшки і попереджає їх появу, вирівнюють тон особи.

13. Користь для шкіри естрагону на цьому не закінчується. Рослина здатна в кілька разів скорочувати швидкість поширення бактерій на шкірі завдяки знаходяться у складі ефірних масел і особливого запаху. Ці якості дозволяють застосовувати тархун як природний дезодорант.

Також цікаве:  Пажтник - корисні властивості і протипоказання

14. Надає позитивний вплив естрагон на сечостатеві органи і нирки. В результаті прийому засоби на основі рослини можна відчути сечогінний ефект з м’яким дією, зменшення набряклості і запальних процесів.

15. Завдяки естрагону стінки судин стають більш міцними, а їх еластичність при цьому збільшується.

16. Пряна трава бере участь у регулюванні менструального циклу у жінок, усуває симптоми передменструального синдрому. Засіб настільки потужна, що здатна самостійно спровокувати менструацію.

17. Як антибактеріальний засіб, тархун можна використовувати при появі ран, порізів, нагноєнь та інших ушкодженнях.

18. Завдяки високому вмісту кальцію тархун підтримує здоров’я кісток і сухожиль. А будучи джерелом міді, він нормалізує функціонування щитовидної залози, захищаючи нервову систему.

Застосування естрагону: корисним властивостям знайдений вихід

Трава тархуна знайшла своє застосування в декількох галузях.

1. В кулінарії – в цій галузі естрагон найбільш популярний, ніж в інших. Збирають рослину, як тільки починається цвітіння, сушать на протязі, а потім використовують як приправу для страв. Завдяки такій прянощі посилюється вироблення шлункового соку і прокидається апетит. Функціонування всіх внутрішніх залоз в організмі при цьому нормалізується.

2. У медицині естрагон теж знайшов широке поширення. Наземну частину найчастіше використовують для зняття набряклості, виведення глистів і позбавлення від цинги. З часом детальне вивчення рослини і його властивостей дозволило використовувати естрагон для лікування найрізноманітніших захворювань і вельми ефективно.

3. У косметології естрагон ідеально підходить для шкіри, схильної до вікових змін. Можна використовувати компреси на основі рослини, примочки, заморожувати лід і робити маски.

Які має естрагон протипоказання

У загальних рисах естрагону протипоказань бути не може. Але бувають все ж випадки, коли краще відмовитися від вживання тархуна.

Також цікаве:  Петрушка - корисні властивості і протипоказання

1. Індивідуальна непереносимість можлива для будь-якого продукту, і естрагон не виняток. Тому людям з алергією про нього варто забути, як би не залучали його корисні властивості.

2. Вагітним жінкам протипоказаний естрагон з-за можливості рослини стимулювати менструацію. Також тархун може спровокувати викидень. У цей період життя жінкам потрібно відмовитися і від напоїв з естрагоном.

3. Слід звести до мінімуму або обмежити зовсім споживання естрагону людям із захворюваннями органів ШКТ. Це може бути виразка, гастрит, підвищена кислотність – в будь-якому з випадків має естрагон протипоказання.

Вживання естрагону у великих кількостях шкідливо навіть для здорового організму. Тому варто строго дозувати споживання і допускати використання тархуна лише в малих кількостях.