Чай пуер – корисні властивості і протипоказання

Легендарний китайський чай пуер: корисні властивості. Істинна цінність чаю пуеру та протипоказання

Дуже часто справжні чайні експерти ставлять чай пуер, чиє ім’я з’явилося ще в далекому III ст. н. е., поряд з елітними напоями, такими як коньяк або віскі. Пояснення цьому криється в тому, що з роками смак напою розкривається все краще, аромат стає більш насиченим, а корисні якості знаходять багатогранність. Витримка і особливий спосіб обробки роблять чорний напій справді унікальним і корисним, а різноманітність сортів – привабливим для найприскіпливіших гурманів.

Особливості виробництва чаю пуеру і корисні властивості багаторічного напою

Знайомий кожному звичайний чорний чай, з яким стикається будь в житті мало не щодня, насправді в Китаї вважається червоним. А от справжній чорний чай, який виходить шляхом особливого приготування і нестандартного заварювання, гордо іменується пуерів. Назва чаю відбулося від місця, в якому були виявлені ті самі листочки кущів. Їх і донині заварюють по всьому світу.

На відміну від способів приготування інших різновидів, листя чаю пуеру в результаті ретельної обробки стають повністю ферментованим. Спочатку листя збирають з кущів, потім сировину розкладається по купках і періодично поливати водою. Коли листя трохи підсихають, їх розкладають рівномірним тонким шаром і залишають на період до 1,5–2 місяці для природної ферментації. Може заготовлюватися чай і штучним шляхом, але з втратою деяких властивостей і аромату. Заготівля чаю природним шляхом займає близько 7-8 років. За такий час витримки відбуваються глобальні зміни не тільки смаку і запаху, але і складу. Такий чай називається «шен», він має темний колір. Штучна сушка займає набагато менше часу, в результаті через рік буде готовий чай під назвою «шу», відтінок якого на порядок світліше, ніж у «шен».

Більше користі для організму буде, звичайно, чай з десятирічною витримкою. Але це зовсім не означає, що штучний пуер не несе в собі користі. Різновидів цілющого напою сьогодні налічується близько 120 штук, і кожен з них корисний по-своєму. Вони відрізняються смаком, ароматом, кольором. Об’єднує всі різновиди сама технологія виробництва, а в іншому ж можна догодити будь-якому смаку. Досить популярним видом чаю сьогодні є такий, який виготовляється з суміші молодих листочків і старих з багаторічною витримкою.