Вікторія – корисні властивості і протипоказання

Вікторія: корисні властивості і біологічно активні речовини в плодах і листках рослини. Збереження корисних властивостей Вікторії та протипоказання

Вікторія – це великоплідна садова суниця, названа в честь королеви.

Наприкінці весни ця ягода підтверджує своє високе походження чудовими смаком і ароматом.

Не менш привабливі і корисні властивості Вікторії, при незначних протипоказання.

Активні речовини Вікторії і їх корисні властивості

Насиченість суниці Вікторії біологічно активними речовинами залежить від умов, в яких вона зростала. Чим більше сонце світить на рослину, тим більш корисним воно стане, коли повністю дозріє.

Накопичує суниця багато органічних кислот, серед яких яблучна, щавлева, янтарна і саліцилова. Також від погоди залежить насиченість цукрами – глюкозою, сахарозою та фруктозою. Залізо, кальцій, мідь, магній, калій, йод, марганець – мікроелементи, якими багаті ягоди та листя суниці. Всього одна жменя Вікторії містить денну норму вітаміну С. Також в ній багато вітаміну А, Н (біотин), Е, Р (кверцитин) фолієвої кислоти (В9) та інших біологічно активних речовин, необхідних для підтримання здоров’я людського організму.

Саліцилова кислота – це природний аспірин. Вона також має жарознижувальну, протизапальну, знеболювальну та сечогінну дію.

Яблучна кислота регулює співвідношення кислот і лугів в організмі, а також бере участь в обмінних процесах. Без неї не відбувається повноцінне засвоєння заліза і синтез багатьох вітамінів.

Одночасно це служить протипоказанням для Вікторії, якщо у людини спостерігаються негативні реакції до цих речовин.

Мідь є одним з мікроелементів, без яких неможливе нормальне функціонування організму. Обумовлено це тим, що мідь каталізує процеси утворення еритроцитів і синтез гемоглобіну.

Залізо – це найважливіший хімічний елемент організму людини. Без нього немає крові, так як він утворює гемоглобін. Залізо бере участь у синтезі більшості життєво важливих речовин. Наприклад, гормони щитовидної залози, вітаміни групи В, які дозволяють мозку правильно керувати всім організмом. Без заліза не утворюються імунні клітини.

Марганець – це мікроелемент, який робить можливим поділ клітин, а значить оновлення всіх тканин і органів організму. Він потрібний для утворення з’єднувальних і хрящових тканин. Марганець відіграє ключову роль в утворенні ферментів підшлункової залози, синтезі правильного холестерину, жировому обміні та балансі.

Біотин бере участь в процесах виділення енергії з білків, жирів і вуглеводів. Необхідний для синтезу вітамінів РР, В5, В12 і С, а також глюкози. Вітамін Н регулює роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту і нервової системи.

Флавонол кверцетин є антиоксидантом, який має протизапальну, спазмолітичну, антигістамінну та діуретичною дією. Вченими доведено протипухлинну дію цієї речовини.